Evžen a jeho bláznivý stromodům

Evžen a jeho bláznivý stromodům https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477615/bmid_evzen-a-jeho-blaznivy-stromodum-HFz-477615.jpg 5 20 3

Evžen architekt navrhuje budovy, které jsou neuvěřitelně rovné a uspořádané. Je velmi hrdý na své nejnovější dílo - obrovský dům s dokonale kolmými stěnami a okny. Jednoho dne ho překvapí, že v obývacím pokoji domu roste strom. Evžen místo toho, aby jej pokácel, studuje strom a žasne nad tím, jak jeho větve, kořeny, listy a kmen rostou v elegantních rozměrech. Evžen najednou vidí přírodu zcela novým způsobem - ne jako opak přesného řádu, ale jako něco s vlastním typem dokonalosti. Hravé ilustrace Thibauta Rassata seznamují mladé čtenáře se základními architektonickými a geometrickými principy a baví je Evženovou pichlavou osobností a radostným objevem.... celý text

Literatura naučná Architektura Ekologie, živ. prostředí
Vydáno: , Paseka

Mauvaise herbe , 2020

Zuzvil
31.10.2022 5 z 5

Tuto knížku jsme si z dcerou moc užily, primárně je určena mladším čtenářům, ale obě (dcera 9 let) jsme byly po dočtení velmi spokojené, neboť je to knížka s minimem textu a přesto s přesahem, krásným přesahem, který potěší a pohladí po duši nejen děti, ale i mě jako dospělého čtenáře. Kniha je netradičního formátu a to jí také přidávám kapánek na atraktivitě (vzhledem k tématu). Za mě i dceru knihu moc ráda doporučuji dál.

Ditules
08.11.2021 4 z 5

Moc pěkná kniha ke společnému čtení dětí a rodičů.

TerJac
10.09.2021 5 z 5

Pěkná kniha, která se snaží předat pěkné poselství, jak víc myslet na okolí a koukat kolem sebe. Aneb, že příroda sama, nám nabízí ty nejlepší možná řešení.

architektura stromy energie stromů pro děti od 4 let

Autorovy knížky

Thibaut Rassat
francouzská
2021  90%Evžen a jeho bláznivý stromodům

Kniha Evžen a jeho bláznivý stromodům je v