Evropské národní parky

Evropské národní parky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170461/evropske-narodni-parky-DKm-170461.png 2 1 1

Tato kniha popisuje 210 národních parků evropského kontinentu včetně českých, které jsou v knize přehledně řazeny podle států. Na 180 barevných snímcích z jednotlivých národních parků kniha také ukazuje krásu a zajímavosti nejcennějších chráněných území evropského kontinentu.

Jarrimund
19.02.2018 2 z 5

Hodnocení e-booku bude pravděpodobně příkřejší, než by mohlo být u papírového vydání (snad se nemýlím). Očekávaného přehledu národních parků evropských zemí se mi v podstatě dostalo. Rovněž jejich geografická pozice a (s výhradami) klimatické podmínky a základní charakteristiky. Kniha působí nesourodým dojmem. Jako by byla poslepována z překladů původních propagačních textů značně různé kvality. Autor se evidentně lépe orientuje v botanické a zoologické problematice. Geologické popisy jsou nejen zcela nesourodé, ale často špatně pochopené a zmatečné. Závěrečný slovníček pojmů je místy až komický. Jazykové kvalitě textu nepomáhají občasné podivné výrazy a předložkové vazby. E-book těžce sráží typografické hrůzy ve formátu epub. Ty vznikly absolutně amatérským převodem do tohoto formátu, protože formát pdf je typograficky celkem v pořádku. Nicméně pdf verze je trojsloupcová a tudíž pro čtečky zcela nevhodná. Obě elektronické verze však mají jedno společné. Všechny fotografie mají tak hnusné rozlišení, že je místy obtížné cokoliv rozeznat. Je jasné, že s ohledem na výslednou velikost souboru je třeba z kvality fotografií poněkud slevit. Z vlastní zkušenosti však vím, že z předtiskového pdf lze získat poměrně kvalitní obrázky a zároveň zajistit „snesitelnou“ velikost celého souboru.

2006  60%Země Moravské brány: po stezkách historie
2004  40%Evropské národní parky

Kniha Evropské národní parky je v