Esmeralda

Esmeralda https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71229/esmeralda-71229.jpg 3 104 104

Předurčuje snad narození všem lidem na štěstí jejich životní pouti? Do jaké míry budou moci naši hrdinové sami ovlivňovat své životy? Spatří slepá Esmeralda světlo dne ve Velkém domě tak, jak by se mělo stát? I v tomto rodinném sporu se ohlásí hluboce působivé příběhy vyměněných dětí, jejichž osudy budeme sledovat v dlouhém časovém horizontu. Zda José Armando uvidí lásku v Esmeraldiných zelených očích, zjístíme pouze tehdy, když si přečteme tuto knihu, jejíž osnova je utkána z množství intrik.... celý text

Renča42
20.01.2016 2 z 5

Sledovala jsem telenovely, když to bylo v televizi populární, i Esmeraldu. Tak jsem si ji chtěla i přečíst. Když na to koukám zpětně, nechápu, co se mi na tom líbilo. Místo stopadesát tisíc dílů to mohli udělat do dvaceti a já bych byla spokojena.

Gupi
14.01.2015 3 z 5

Jako malá holka jsem ten seriál žrala. Ani v dospělosti nepodléhám davu a nebojím se přiznat, že se mi telenovely líbí. No a zastesklo se mi po Esmeraldě a tak jsem si řekla, že každý čtenář má sem tam nějaký ten literární poklesek.
Na rozdíl od seriálu je kniha svižná a má rychlý spád. Žádné obezličky. Strhávám hvězdičky za to, že obsahuje minimálně jednu hrubku a spoustu vět, která nedávají vůbec smysl. V textu má člověk často problém orientovat se v tom, kdo co říká a ten kýčovitý konec... fuj fuj...

justify
28.04.2014 5 z 5

Svého času se mi tento příběh líbil ale dnes už mi kniha leží na poličce jen jako vzpomínka na slavný seriál. Navíc oproti seriálu byla hodně osekaná a vadilo mi, že některé důležité momenty autorka vynechala a místo toho se tam zbytečně rozepisovala o nepodstatných věcech.

Marčullkas
16.04.2014 2 z 5

hooooooooodně dávno jsem četla :D dnes bych už po této knize nesáhla.

hajdy001
03.02.2014

Knížka se mi vcelku líbila četla se dobře :_)

Kyta
26.12.2013 4 z 5

Byla velmi poutavá a čtivá, a proto jsem ji asi přečetla už dvakrát :)
Esmeralda je i jako telenovela, ale já jsem ji teda nesledovala. Stejně bych nakonec řekla, že kniha je lepší. Knihy bývají často lepší než filmy a tohle asi nebude výjimka. Vše bylo dokonalé: děj, postavy, rozdělené kapitoly... Ano, najdou se tací, kteří na ni mají jiné názory než já a myslí si, že je už stará na to, aby ji četly, ale naopak!! Já musím doporučit :)

BooksLucyKing
07.06.2013 4 z 5

Ach ty vzpomínky :D před x-lety mě to bavilo, dneska bych po něčem takovém nesáhla, sice telenovely sleduju neustále, ale dneska už jsou úplně někde jinde a vzápětí nevychází jako knihy. Tohle je taková stará, dnes už nic neříkající klasika minulého století prostě. Ale najdou se i lidi, kteří to ještě čtou, před nedávnem jsem ji zahlédla v knihovně ve vrácených knihách. Však proč ne?

petrak
19.07.2012 4 z 5

Vzpomínka na pubertu :D

renka
03.07.2012 3 z 5

Také jsem ji kdysi četla. Kniha je lepší než telenovela :-)

Lea
26.01.2012 2 z 5

Esmeraldu jsem kdysi četla. Je to vůbec možné? :))