Sladká pomsta

Sladká pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20082/bmid_sladka-pomsta-BSA-20082.jpg 4 37 6

Escapade série

1. díl

Caledonia přijíždí do Londýna pomstít svého bratra, kterého během jediné podvodné karetní hry připravil o majetek bezcharakterní lord Filton. Její záměr je jednoduchý: počká si na Filtona před hráčským doupětem, unese ho a pak mu prostřelí koleno, aby až do konce života trpěl bolestí. Na Filtona má spadeno také Simon Roxbury. Vadí mu, že šlechtic nedodržuje pravidla slušnosti, a tak se mu rozhodne uštědřit lekci. Jeho plán ovšem zhatí Caledonie, která si ho splete s Filtonem a hodlá ho nadosmrti zmrzačit. Simonovi se naštěstí podaří uvést věci na pravou míru a přesvědčí neznámou krásku, aby místo střelné zbraně použila jako nástroj pomsty svou krásu. A protože Caledonie je v umění smyslného svádění nezkušená, Simon se ochotně nabídne, že ji zaučí. Jenomže z připravovaného aktu pomsty se brzy začne stávat něco docela jiného, a oběma tak hrozí, že na jejich plán doplatí nejen lord Filton, ale i jejich vlastní srdce…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Escapade , 1999

Mária721
14.06.2023 5 z 5

Mohu jenom doporučit, vtipná romantická kniha, hodně jsem se nasmála.Je to lék na špatnou náladu.

Lembac
04.03.2018 2 z 5

Oba hlavní hrdinové této knížky mají pifku na hraběte Filtona, kterému se chtějí z různých důvodů pomstít. Simon Roxbury ho chce oškubat v kartách a společensky znemožnit, Caledonia Johnstonová mu chce prostřelit koleno. Caledonia se se Simonem seznámí při nezdařeném pokusu o únos hraběte Filtona - zbrklé děvče totiž nastoupí do špatného kočáru a místo zloducha má najednou na mušce pohledného vikomta Roxburyho. Statečný vikomt téměř nehne brvou a napjatou situaci se snaží uvolnit konverzací....
A právě velmi květnatá mluva, nekonečné rozpravy a sáhodlouhé žvanění jsou pro mě hlavní slabinou knihy. Ze všech postav byla nejvtipnější trošku potrhlá Simonova matka Imogene, hlášky ostatních mi bohužel po chvilce lezly na nervy. Bez rozvleklých dialogů by mohla být kniha o polovinu kratší - a bylo by to dobře.

miruska1
22.03.2014 5 z 5

Zvlaštna kniha,hlavne ten zaver. Ale ja som si u nej oddychla a hlavne som sa pobavila,fakt niečo pre mňa. Je to moja prva kniha od tejto autorky,ale určite nie posledna.

Sydney Rose
28.08.2013 3 z 5

Na můj vkus nic moc, ale občas jsem se i zasmála.

JanaPET
08.08.2013 5 z 5

Pro mne nejvtipnější romantická kniha co jsem četla.
Četla jsem ji dávno a teď se mi dostala znovu do ruky.
Jiné knihy, které čtu s odstupem času se mi zdají být naivní,
nebo se prostě jejich kouzlo někam vytratilo.
Tady se mi to naštěstí nestalo, opět jsem se smála jako blázen,
opět jsem četla s chuti a kniha mě hodně potěšila.
Je to jako lék na špatnou náladu, užila jsem si ji od začátku až do konce.

věra
10.04.2013 4 z 5

Do poloviny se mi kniha moc líbila,hodně jsem se nasmála,ale ke konci už se to trochu
táhlo.

historické romance