Eona

Eona https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114025/eona-114025.jpg 4 315 44

Eon(a) série

< 2. díl

Navštívte Ríšu nebeských drakov! Je to nádherný fantazijný svet inšpirovaný dejinami a kultúrou Číny a Japonska aj modernou súčasnosťou. Práve tu, v Ríši nebeských drakov, žije Eona. Kedysi bola Eonom, dievčaťom prezlečeným za chlapca, a riskovala život, aby sa mohla stať učňom zaklínača drakov a osvojiť si dva druhy umenia – umenie meča a magické schopnosti. Teraz je zaklínačkou Zrkadlového draka a záchrankyňou krajiny, no má ďalšie, oveľa nebezpečnejšie tajomstvo. Nevie ovládať svoju moc. Vždy keď sa pokúsi kontaktovať so Zrkadlovým drakom, stáva sa z nej spojnica pre desať duchovných drakov. Ich zaklínačov zavraždil pán Ido. Cez Eonu prúdi žiaľ osirených drakov a mení jej schopnosti na silu, ktorá ničí krajinu i ľudí. V jej stopách sa blíži ďalšia hrozivá sila! Eona spolu s Rykom a pani Delou totiž utekajú pred armádou ctihodného pána Sethona, ktorý sa svojvoľne vyhlásil za cisára. Utečenci ho chcú zastaviť, ale musia nájsť mladého cisára Kyga a povstalcov z hnutia odporu. Bez Eoninej moci Kygo nemôže získal späť svoj trón... Eona je dráma, pri ktorej sa vám rozbúši srdce, plná vzrušujúcich bojových scén, napätia – a mnohých prekvapení. Zvíťazí v nej boj o moc, alebo láska?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Last Dragoneye , 2011

BlueIvy
29.11.2015 4 z 5

Na rozdiel od prvej časti, kde sme sa vlastne zoznamovali s Eonou a jej okolím, a kniha mala tým pádom pomalé tempo, sa v tomto pokračovaní stále niečo deje a svet, ktorý vytvorila Alison Goodman je naozaj zaujímavý. Mne asi v druhej časti knihy došiel dych, lebo som už čítala len zo zotrvačnosti, a tiež aby som samozrejme vedela ako to celé skončí (z toho viním chorobu a skutočnosť, že už pár dní trávim takmer výlučne v posteli). Čo veľmi oceňujem je fakt, že autorka vydala v tejto sérii iba dve knihy. Je skvelé, že nemala potrebu (ako viaceré jej americké kolegyne) sériu nasilu naťahovať do 20-dielneho cyklu (aj keď v každej jednej knihe omieľam stále to isté dokola, veď hádam si to čitatelia nevšimnú), pričom posledná časť musí byť ešte samozrejme rozdelená na ďalšie štyri časti aby podľa toho mohol vzniknúť ďalší psychiku-normálnych-ľudí-drásajúci (prepadák) ehm kinohit.
A aj keď som dnes veľmi zlá (asi kvôli mojej horúčke.. sobotňajšej noci) nedá mi nespomenúť ešte jednu vec, ktorá mi občas neuveriteľne vadila... a tou bola Eona. Bože môj! Ja by to dievča bila ako žito! Ona robila také sprosté rozhodnutia, častokrát sa správala ako úplne vyšinutá - a áno, je pravda, že by som ju asi nemala súdiť, nebola som nikdy v jej situácií, na obháňanie drakov som už asi stará, ale miestami ma naša drahá hrdinka neuveriteľne vytáčala. A chlapi boli proste chlapi. Takže boli skvelí, každý z nich trochu iným spôsobom. Akurát ma vždy striaslo, keď som si predstavila, že Kygo mal perlu... no veď tam kde ju mal. A nie je to ani veľmi mužné Alison, vieš :) Keby môjmu chlapovi trčala z krku perla... Asi by som ho podozrievala, že jedol ustrice, či čo.
Ale nakoniec moja prvá "dračia kniha" dopadla veľmi fajn, takže spokojnosť! :)

kendllajf
01.11.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Opravdu na úrovni. Skvěle zakončení. Já se myslela , že se asi zblázním. jedna z nejlepších. Lepší než první. Tohle by měla být povinná četba, podle mně by to většinu bavilo. ještě jednou. ÚŽASNÝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kendllajf
29.10.2015 5 z 5

Jsem u toho jak ji zbaví postavení svého rádce. To Vám povím MÁ TO GRÁDY!!!!!!!!!!!!!!!

Nasko
24.10.2015 5 z 5

První díl byl fajn...
A tohle bylo ještě lepší. :)
Doporučuju.

Ebony
07.10.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Řadí se mezi moje nej knihy a můžu s jistotou říct že ve mně zanechala hluboké pocity a že na ní budu hodně dlouho vzpomínat. DOPORUČUJI JI VE VŠECH OHLEDECH A POKUD VÁHATE TAK UŽ NEVÁHEJTE ;-)

Kelen30
08.07.2015 5 z 5

Tahle kniha byla skvělá v tom,že jsem do poslední chvíle nevěděla jak to dopadne.Eona mě celkem štvala,protože si skoro vždycky vybírala sílu.Ale jsem ráda za to jak to dopadlo.Rozhodně lepší než první díl.

ElisR1
31.01.2015 5 z 5

Výborná kniha. Lepší než minulý díl. Rozhodně doporučuji celou sérii.

Aléda
21.01.2015 5 z 5

Moc hezké a hodně hodně napínavé pokračování! Strhující děj! Asi mi to přišlo o trošku lepší, než předchozí díl. Vždy jsem čekala co se stane a kdy se děj tase totálně zvrátí :D
A fakt miluju scénky s Eonou a Kygem :)

julliette
13.11.2014 5 z 5

Nádherná kniha a děj, tak napínavý, zajímavý a strhující mě přinutil ji přečíst na po šesté. A na konci jsem i uronila slzu.

Enes
23.08.2014 4 z 5

Nej scénka:
"Ještě pár dní a upadne mi prdel." plácla jsem se přes pusu, ale sprosté slovo už bylo venku.
Tlumeně se zasmál.
Váhavě jsem se taky zasmála.
"Nikdy jsem neslyšel říct dámu slovo prdel." prohodil císař.
"Nebyla jsem dáma." připomněla jsem mu. Nějaký malý ďáblík, kterého popíchlo vyčerpání i císařův úsměv, mě přinutil, abych dodala: "Říkala jsem prdel pět let. Je těžké přestat po tolika letech prdel.Domnívám se, že bych měla přestat říkat prdel protože dámy přece neříkají.."
"Prdel." doplnil mě.

Telly
19.04.2014 5 z 5

Je to jedna z nejlepších knížek, které znám. Nemám co dodat. Jen mě mrzí, že už není další díl.

Nikolka001
13.04.2014 3 z 5

Na tuto knihu jsem se doslova těšila. Bohužel jsem se jí prokousávala měsíc a nutila jsem se, abych se k ní vrátila. Moc mě mrzí, že Eona nesplnila má očekávání a já ji musím hodnotit pouze třemi hvězdičkami. :( :)

Gwendolyn
10.09.2013 5 z 5

je to snad ještě lepší než 1. díl :D

HanaNov
13.08.2013 4 z 5

Na Eonu jsem se těšila, abych se dozvěděla, jak (z prvního dílu) slibně rozjetý děj skončí. A samozřejmě všecko dopadlo, jak mělo (jako v každé správné "pohádce", i když krvelačné líčení bojů a mučení bych moc k pohádce nepřirovnávala). Třebaže cesta k dobrému konci byla krkolomná, stálo to za to, hlavně druhou část knihy jsem doslova zhltla:)
Dvojici knih Eon-Eona musíme posuzovat společně, protože jsou natolik provázané, že bych nedoporučovala číst je v opačném pořadí nebo třeba jen jednu z nich. Dohromady tvoří ucelený a logicky jasný, dokonale provázaný celek. Představa světa draků a dračích očí se mi strašně líbí, je totiž vystavěná úplně jinak, než jsme zvyklí - popravdě je hodně složitá a komplikovaná, je založená na fantazii a jakési východní filozofii, a i přes detailnost a poměrně důsledné vysvětlování toho, jak svět draků a dračích očí funguje, mi mnohdy trvalo, než jsem nějakou situaci pochopila. Takže ubírám jednu hvězdičku právě kvůli překomplikovanosti a taky kvůli tomu, že nadějné dobrodružné vyprávění v Eoně často sklouzávalo k lacinému milostnému románu, a to mě trochu zklamalo.
Jinak se jedná o zajímavou a čtivou knihu, ve které Alison Goodmanová vytvořila nádherný, geniální svět plný fantazie a barev. Obě knihy rozhodně stojí za přečtení už kvůli krásnému akčnímu příběhu plnému romantiky (hlavně ve druhém díle), navíc ještě s dračím tématem a kouzelně pojatým světem draků. Už svým tématem nutí ke srovnání se sérií o Ergonovi a dračích jezdcích - u mě ale vítězí Eon-Eona...

MagdalenaHalow
01.07.2013 5 z 5

Druhý díl jednoznačně předběhl jedničku. Eonem jsem se musela místy prokousávat a nutit se do čtení, ale Eonu jsem přečetla jedním dechem. Příběh má spád, nabízí stále nová a nová překvapení, nechybí ani milostná zápletka. Eona vážně předčila všechna má očekávání a rozhodně si ji někdy přečtu znovu.

deedulka
26.06.2013 4 z 5

Druhý díl předstihl svou prvotinu. Již se nemuselo pomalu popisovat kdo je kdo a postupně odhalovat svět draků, ale skočilo se rovnýma nohama do akce. Děj rychle plynul plný napětí a romantického jiskření mezi Eonou, Kygem a Idem. A konec byl jak má být. :)

anibeni
25.06.2013 5 z 5

Tento druhý díl se mi hodně líbil, i když byl v podstatě odlišný od dílu prvního.... Ale měl děj, měl zápletku, měl nádech mladé romantiky a hlavně měl nepředvídatelný konec...

memory
10.12.2012 3 z 5

Na druhý díl jsem se velmi těšila a byla jsem mírně zklamaná, jakmile se děj začal lehce ubírat směr červená knihovna. Ale jinak mě bavila a k přečtení bych ji doporučila. Jen mi to pokračování po emocionálně střídmém prvním dílu moc nesedlo.

estelina2300
03.10.2012 5 z 5

Skvělá knížka!!!
Chvílemi jsem něla chuť na ni zařvat, ať to nedělá, nebo aby to řekla Kygovi!!
Sice to je dobrý konec, ale i přesto by mě zajímalo, jak to bylo dál...
Jinak vážně moje oblíbená knížka.

Dašička
03.09.2012 5 z 5

Moc jsem se těšila na pokračování a musím říct, že překročilo mé očekávání. Asijská fantasy, skvělý děj, napínavý konec, nádherné postavy, co víc si přát.... jen škoda, že ten čas u knihy tak rychle utekl:)))

draci

Alison Goodman