Enter, mami!

Enter, mami! https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299373/bmid_enter-mami-Oyr-299373.jpg 4 107 107

„Nic se nestalo,“ řekla maminka do telefonu, když jí syn poradil, ať na klávesnici najde enter. „A co jsi udělala?“„No našla enter.“„A zmáčkla jsi ho?“ „To jsi neříkal!“ O učení maminky s počítačem je jeden ze sloupků, které novinář Martin Moravec napsal za deset let do čtvrtečního magazínu MF DNES. Protože si to žádá doba, některé zpětně trochu upravil a celkem 250 jich teď vydává v knize Enter, mami! Jsou to fejetony z každodenních situací, které občas zažije každý. Krátké, výstižné a vtipné. O českých restauracích, povinném zkoušení dárků o Vánocích, seznamování přes internet, o Pražácích, Brňácích i náplavách, o trapasech při lichocení ženám, o vaření, nakupování, divných lidech v posilovnách a podobně. Zkrátka o čemkoliv, co mu za těch deset let přišlo na mysl a stálo to za zaznamenání.... celý text

hajrys
07.12.2017 4 z 5

Některé vtipné, některé méně, trvalo tmi to dlouho, ale tato kniha se nedá číst najednou.

ondras666
05.09.2017 1 z 5

Zase taková zábava to fakt nebyla. Kniha sestavená z rádoby vtipných příspěvků novináře. Pro mě to fakt nebylo, k smíchu mi to nepřišlo.

SilvaK
14.07.2017 5 z 5

Zabavila som sa. Niektoré ma rozosmiali nahlas, čomu sa okolosediaci dosť čudovali. Pri niektorých o maminkách som sa musela červenať. Snáď to aj moje deti berú takto s humorom.

Damato
20.06.2017 5 z 5

Taky jsem se bavila, nejen nad knihou, ale i nad vzpomínkami nejen z minulosti, ale i nedaleké současnosti, neboť i já patřím mezi matky, kteří píšou zoufalé smsky ve stylu SOS děti, nejde mi počítač. Pak se některé dítě ustrne ( no, pravda, to málokdy) a přijede domů ten začarovaný přístroj "nahodit" - většinou záležitost na minuty a s větou, kvůli takové kravině jsem jel 150 kilometrů,jo? a s výrazem v tváři- bože matko, ty ses narodila snad za dob zasypání Pompejí a s taškou odpustku v podobě řízků, tvarohového koláče a zavařených loňských okurek zas odcestují ke svému domovu. Víte ale co mě velice nadzvedává ze židle ? Když si k nim sednu a chci si ten postup oživení PC krok po kroku napsat, abych si to jednak zapamatovala a nemusela je příště otravovat s takovou banalitou a jednak abych zas k té technice byla krůček blíž. Představuji si to vždycky nějak tak, že si napíšu postup ve stylu... teď zmáčknu enter, teď zmáčknu čudlík vpravo nahoře a objeví se mi na obrazovce to a to, pak zmáčknu.... tak tak nějak bláhově sním o tom,že bych s PC mohla začít sbližování. Ale moji kluci s větou - to si nepiš, to si budeš pamatovat a udělají na klávesnici jakýsi pohyb , který si pamatuji z dětských kouzelnických představení- něco ve stylu čárymáryfuk a odejdou středem, Zatímco já už když za sebou zavírají dveře nevím, co tam tak tajuplného dělali, že se jim ten monitor rozsvítil a další týdny pouštím počítače s výrazem- tak co hochu, kdo z koho... Jediné, co mi snad trochu při zvyšování sebevědomí při mém nerovnoměrném boji s compjuterem pomáhá, je to že ti dva chytří hoši, kteří tuhle zapeklitost umí opravit jsou mé krve a ty geny, které jim pomáhají chápat zákonitosti techniky jsou částečně i moje, tak zas takový negramota snad nebudu.

Chytuš
29.05.2017 3 z 5

Mezi fejetony byly opravdu výborné a vtipné kousky (většina se týkala autorovy maminky, maminka promine :-)), ale bohužel jich bylo i dost průměrných (bez smíchu) a pár úplně o ničem (bože, proč to vlastně čtu)...
Jinak dámy, až potkáte proutníka z 19.1.2012, který by se vás pokusil balit větou "Víte, slečno, byl jsem v minulém životě pes, mohl bych si vás očuchat?", odpovězte mu prosím něco ve stylu "A já jsem v tomhle životě kočka a jak známo, kočky se se psy moc nekamarádí, natož aby se od psů nechávaly očuchávat." Třeba to ty jeho pudy vyléčí :-)

ANATS
03.04.2017 5 z 5

Fejetony můžu....jakýkoliv, očemkoliv a kdekoliv......ale tohle je prostě luxus ! :-)
Stručný, vtipný a milý.
Pan Moravec to umí, a to moc dobře....pobavíte se, za to ručím.
Tato knížečka mě velmi zpříjemnila dvanáctihodinovou směnu v práci.
Bylo by fajn, kdyby následovalo pokračování.

BACHA , AJŤÁCI ! ......tak to nemá chybu :-) :-) :-)

bararich8
13.02.2017 5 z 5

Martin Moravec má dar psát svižně, stručně a vtipně a proto je jeho knížka sloupků velmi příjemným počtením. U nás doma leží na jídelním stole a při snídani z ní čerpáme dobrou náladu na celý den. Určitě doporučuji!

zoew
01.02.2017 5 z 5

Moc jsem se pobavila, nostalgicky zavzpomínala na některé věci z minulosti.... zkrátka skvělá oddechovka.

mynamail
27.01.2017 5 z 5

Báječná oddechovka! Místy jsem plakala smíchy, místy jsem souhlasně pokyvovala hlavou a místy jsem se ve sloupku naprosto jasně našla!
Ideální do kapsy, když čekám na dítě před školou nebo než mu skončí kroužek. Akorát bacha - lidé kolem si budou ťukat na čelo, že se u čtení furt nějak ksichtíte ....

keri.H
11.01.2017 5 z 5

Úžasná kniha, u které jsem se hodně nasmála. Určitě si jí do budoucna zase přečtu, až se budu chtít pobavit. :)

Zdenka1978
02.12.2016 5 z 5

Skvělé napsané, bavila jsem se během neomoci a v čekárnách u lékařů. A často narušovala klid čekárny, tichým smíchem :)

pagac17
23.09.2016

Výborně sestavené sloupky od autora, moc jsem se pobavil a zopakoval si minulé Magaziny. Ten přehled událostí, příhod se nedá jinak pojmenovat, než milé zhodnocení, jak vlastně žijeme, co všechno prožíváme a k těm postřehům se vracíme a vlastně si je i přivlastňujeme. Znamenitá publikace.

NiNo
15.09.2016 5 z 5

Jednoduché, vtipné, oddychové. Moravec je výborný publicista a má břitké postřehy. Je jen dobře, že se jeho glosy takto dostanou do širšího povědomí.

Ewik
29.06.2016 5 z 5

Moc fajn čtení. Krátké vtipné texty a spousta srandy. Předčítala jsem nahlas a kniha sklidila velký úspěch. Zasmáli se i věční morousové. :-)
Ajťáci mě stále a spolehlivě baví.

Lupscha
27.06.2016 5 z 5

Dlouhé chvíle si někdy zkracuji letmým čtením starších výtisků různých novin, časopisů atd. Krátké texty autora inspirované z běžného života jsou příjemným a vtipným zpestrením přílohy MF dnes TV Magazín. Palec nahoru tomu, že je nyní výběr toho nejlepšího z tvorby pana Moravce na jednom místě pohromadě v jeho publikaci.

jarsta
24.06.2016 5 z 5

Knížka se hezky čte a člověk se u ní pobaví. Doufám, že se brzy dočkáme pokračování.