Encyklopedie literatury science fiction

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Encyklopedie, kterou edičně připravili Ondřej Neff a Jaroslav Olša jr. a jež je dílem početného kolektivu znalců a často také autorů tohoto žánru, seznamuje se základy teorie literatury science fiction, se vznikem a vývojem tohoto žánru v různých zemích a oblastech světa, s hlavními motivickými okruhy i s tvůrčími profily významných autorů. Historie science fiction je dokumentována především na vývoji v anglicky a rusky psané literatuře, ovšem v samostatných kapitolách je podán nástin této literatury v evropských národních písemnictvích. V abecedně řazeném slovníku jednotlivých autorů poskytuje encyklopedie nejen přehled díla těchto vybraných autorů, ale také základní charakteristiku a interpretaci významných děl. Kniha je doplněna o kapitolu zabývající se historií hnutí přátel science fiction – tzv. fandomu, dále přehledem cen udílených za nejlepší díla s touto tematikou, zmiňuje se rovněž o průniku science fiction do ostatních uměleckých oblastí, jako je divadlo, film, hudba a výtvarné umění. Obsahuje rovněž výběrovou bibliografii a autorský rejstřík. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10017/big_encyklopedie-literatury-science-fic-Pd2-10017.jpg 4.631
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Encyklopedie literatury science fiction

jerisno
06. února

Po té, co se v devadesátkách začal náš trh plnit spoustou titulů z oblasti sci-fi a fantastiky, bylo vydání tohoto "slovníku" naprosto zásadní. Čtenář měl alespoň nějaké vodítko, jak v záplavě nových děl oddělit zrno od plev. Tato kniha úspěšně navázala na starší publikace "Něco je jinak" (1981) a "Všechno je jinak" (1986). Nevýhodou je samozřejmě doba vydání a tím i časová omezenost rokem 1995.
V posledních letech jsem už nové tituly přestal kupovat a díky tomu trochu pozapomněl i na tuto encyklopedii. Budu to muset napravit.
Velmi dobrá a přínosná publikace.

los
15.11.2018

velmi pěkně zpracovaná encyklopedie, nezastarala


Kapis
10.03.2014

Ve své době nebyla nejhorší, teď už je kapku zastaralá... ale ty starší legendy tam jsou všechny!!