Encyklopédia slovenských hradov

Encyklopédia slovenských hradov https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118652/mid_encyklopedia-slovenskych-hradov-fNb-118652.png 5 18 5

Publikácia zachytáva základné črty vývoja hradov vrcholného a neskorého stredoveku na Slovensku. Hrady patria medzi najvýznamnejšie historické pamiatky na území Slovenska. Dodnes priťahujú pozornosť návštevníkov nielen svojou atraktívnou polohou v pôvabných, dokonca až divokých polohách, ale aj svojou históriou, často opradenou legendami. Encyklopédia slovenských hradov, jedinečná publikácia spracovaná poprednými odborníkmi, dokumentuje históriu 150 hradov, známych i menej známych, životy ich majiteľov i stavebné úpravy, ktorými prešli za stáročia svojej existencie. Obsahuje 240 obrázkov z rôznych časových období a viac ako 200 nákresov pôdorysov, základný výkladový slovník pojmov a encyklopedický súpis hradov. Publikácia je cenným zdrojom informácií pre milovníkov histórie, ale aj pre turistov, ktorí sa vyberú na potulky po Slovensku.... celý text

Arcticus
03.05.2024 5 z 5

Ako častý návštevník hradov a milovník stredoveku som knihu dlho hľadal, až nakoniec som mal šťastie a našiel vo svojom obľúbenom antikvariáte. Obsahuje všetko potrebné, čo som od publikácie o hradoch očakával, od popisu stavebných prvkov a ich úprav, po históriu objektu. Čo cením najväčšmi, sú okrem dobových či súčasných obrázkov hradov, ilustrované rekonštrukcie na základe archeologických výskumov.

Žlutotemenný
15.10.2018 5 z 5

Mám rád podobné knihy. Pěkně přehledné se spoustou důležitých informací. Fascinovalo mě i to, že jsou zde hrady, které už ani nenajdete.

Ninash
04.10.2017 5 z 5

Toto je jedna z najlepších encyklopédí, ktoré máme o slovenských hradoch.

Aurellia
05.07.2012 5 z 5

Jedna z najlepších, ak nie najlepšia kniha o slovenských hradoch. Výhodou je, že obsahuje informácie aj o zaniknutých či nie celkom jasne lokalizovaných hradoch.

Bránolog
07.02.2012 5 z 5

Když už má člověk České a Moravské hrady, byla by škoda nepořídit i zbytek bývalé ČSR, ne?

hrady a zámky

Autoři knihy