Evangelium Vitae - O životě, který je nedotknutelné dobro

Encyklika Jana Pavla II. Evangelium vitae (česky Radostná zvěst života) je encyklika slavnostně vyhlášená papežem Janem Pavlem II. 25. března 1995. Encyklika shrnuje a definuje postoj katolické církve k ceně, důstojnosti a ochraně lidského života. Ostře odsuzuje interrupci, euthanasii a nemorální nakládání s embryi a klasifikuje katolické morální učení v těchto otázkách jako neomylné a neměnné. Encyklika zcela jasně zakazuje věřícím zjevnou participaci na takovémto konání a zároveň deklaruje právo uplatnění výhrady svědomí v těchto otázkách jakožto základní lidské právo.[1] Encyklika též odsuzuje umělou antikoncepci a umělé oplodnění....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132843/big_evangelium-vitae-o-zivote-ktery-je-nedotknutelne-dobro-132843.JPG 4.67

Encyklika Jana Pavla II. 11.

Náboženství

Vydáno: , Zvon

Evangelium Vitae, 1995

Kniha Evangelium Vitae - O životě, který je nedotknutelné dobro

Erik77
15.06.2017

Som toho názoru že nenarodené deti (a nie zhluk buniek) zavraždené pri umelom potrate sú najviac utláčanou menšinou na svete. My vôbec nemáme právo sa nazývať humannejšou spoločnosťou keď legalizujeme vraždy najbezbrannejších.
Páči sa mi zásadovosť Jána Pavla II. v morálnych otázkach, katolíckej vierouke a ako sa zastáva maličkých. Razantne odsudzuje kultúru smrti a predkladá rokmi osvedčenú kultúru života, svetlo Božieho evanjelia.