Furyborn

Furyborn je první díl bestsellerové trilogie Empirium. Neuvěřitelně originální fantasy, které by vám rozhodně nemělo uniknout, vypráví příběh dvou nezávislých mladých žen, které od sebe dělí celá století a které mají moc zachránit svůj svět. A nebo ho zničit.

Když útočníci přepadnou jejího nejlepšího přítele, Rielle Dardenne riskuje všechno, aby ho zachránila. Aby prokázala, že je jednou z prorokovaných královen - královny světla a královny krve - musí jako královna Slunce podstoupit sedm magických, elementárních zkoušek. O tisíc let později je královna Rielle pro Elianu Ferracoru jen pohádkou. Do momentu než se sama zaplete do kosmické války a než se jejich příběhy navzájem propletou.

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/406690/furyborn-196-406690.jpg 3.960

Empirium 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, King Cool

Furyborn, 2018

Počet stran520
Jazyk vydáníčeský
Vazba knihypevná / vázaná s přebalem
ISBN978-80-7585-146-8

Kniha Furyborn

Malinali
27. listopadu

Naprosto skvělé čtení. Líbí se mi jak je příběh vymyšlený, jednotlivé postavy, zvraty i nečekané situace. Za mně super kniha. Těším se na další díl a moc.

LenkaPet
14. listopadu

Úžasná kniha, už se těším na pokračování.

JessieEx

Furyborn je knížka, se kterou jsem se seznámila jenom díky Instagramu! Vím docela jistě, že jinde (třeba tady) bych na ni neměla šanci narazit.
Tak moc jsem se na ni těšila! Už název a obálka mě uchvátily! Nakonec se zase takové nadšení nekonalo. Na druhou stranu je to můj první fantasy román po straaašně dlouhé době a ani dřív jsem jich moc nenačetla, takže nemám vlastně s čím srovnávat.
Kromě názvu a obálky hodnotím kladně také jména postav, zemí, no prostě veškeré názvy. S nimi si autorka vyhrála stejně dobře, jako s propracovaností celého světa Avitas.

Bohužel však autorčina schopnost předat své myšlenky čtenáři lehce pokulhává. Trvalo mi sto stran, než jsem se v příběhu zorientovala. U děje mi chyběla jakási ucelenost, tím, že se vyprávění rozdělilo na příběh Rielle a Eliany, působil jaksi útržkovitě. Také jsem si neoblíbila ani jednu hlavní hrdinku, takže jsem jim nefandila a tudíž nebyla tolik napjatá, jak jejich příběh bude pokračovat/dopadne...
Přesto však poslední třetina nabrala grády a já jsem měla problém knížku odložit a stále mi rezonuje v hlavě. Taky tam pořád vyskakují nějaké otazníky, takže já nutně potřebuji druhý díl! Ten už sice v originále nedávno vyšel, ale u nás je zatím v nedohlednu... Hlavně mě zajímá, co se dělo s Rielle mezi tím, co se stala královnou a co zemřela. Tady mi ty informace vyloženě chyběly a proto doufám, že v dalším díle bude ještě o Rielle řeč.

Zařazení do kategorie YA fantasy moc nerozumím - mě přišel spíš jako takový dívčí/ženský, tedy pro holky každého věku, ale třeba se mýlím a čtou jej i kluci... ???? Někdo říká, že se jedná o "sexy" román, s tím já musím souhlasit a obávám se, že bez té romantické linky by mě to tolik nenadchlo. Nejvíc sexy byl samozřejmě Simon, toho jsem si prostě zamilovala, a pak jedna (a taky jediná) milostná scéna, kterou považuji za jednu z nejlepších ze všeho, co jsem kdy četla.
Současné fantasy u mě tak tímto obstálo a těším se i na další (podobná) díla!
Doporučuji!

P.S. I přes mé kladné hodnocení naprosto souhlasím s komentářem @vandalindakova.

Samema

tuto knihu buď nesnášíte,nebo milujete a já jsem v té druhé polovině mě se to moc líbilo a těsím se na pokračování :-D

vandalindakova

Naštěstí už jsem pár recenzí četla či slyšela, a dost jich bylo opravdu kritických, takže jsem od knihy nic extra neočekávala. Tím pádem mě kniha nemohla zklamat, ale to neznamená ani to, že se mi líbila. Bohužel..

První, co musím zmínit, je prolog, jelikož tohle něco mi zkazilo celou knihu. Vůbec nechápu, proč ho tam autorka dávala. Za prvé to prozradilo úplně všechno z příběhu Rielle, protože hned na začátku zjistíme, co je zač. No ale až vzápětí je vyprávěn celý její příběh od začátku. Mnohem raději bych byla, kdyby jsem celou knížku přemýšlela nad tím, kdo je jaká královna. A za druhé to byla tak neskutečná slátanina plná zmatku, chaosu a nelogičnosti.

Následně se tedy rozjíždí příběh dvou hlavních hrdinek, již zmiňované Rielle a Eliany. Absolutně jsem nepochopila časový skok a doteď se v tom vůbec neorientuji. Ztrácela jsem se všude, kde začala být nějaká ta akce, jelikož s akcí se rozjel i brutální chaos. Kniha na mě působí opravdu jako neskutečný zmatek. Navíc hodně, opravdu hodně věcí, které se tam staly, opravdu logicky nedávaly nejmenší smysl. K tomu je celý svět vystavěný na proroctví, které by mělo udávat příběh a ono se tak vůbec neděje. Všichni toto proroctví opěvují a ono se to poté stane jinak? Co?

Hlavní hrdinky jsou hrozný. Neoblíbila jsem si ani jednu. Za jejich chování jsem měla chuť je skopnout do příkopu. Obě se věčně jen vztekaly kvůli totálním blbostem, chovaly se impulzivně a nelogicky, a navíc byly sobecké až hrůza! Bylo by mi jedno úplně cokoliv, co by se s nimi stalo, ještě bych jim řekla: A dobře vám tak. Nehledě na to, že když nejspíš přišlo na romantické chvíle, tak obě myslely jen na sex a na nic jiného. Mnohem raději jsem měla vedlejší postavy jako např. Simona, Zahru, Ludivine atd.
Co se týká často zmiňovaného téma pojmenovávání zbraní, tak k tomu mám takový názor, že kdyby těch zbraní neměla padesát a padesát jmen (nadneseně), tak mi to vůbec nevadí. Kdyby používala jen pojmenování pro Arabeth, tak nemám nejmenší problém. Ale když tam potom vysolí jména deseti dalších dýk, tak už to je opravdu otravné.

Jediné plus vidím asi to, že se to četlo rychle. Kdyby autorka škrtla prolog a posledních sto stran, které byly jedním velkým gulášem, tak by to možná bylo mnohem lepší.

Dusinof

Celkem nechapu, jak si tu muze nekdo stezovat na mnozstvi postav nebo nedej boze nedokoncene dejove linky. To jste jako necetli GOT nebo jine knihy, kde je vice postav ? Pominu-li fakt, ze je to kniha pro teenky, cetlo se to dobre, rychle a nemel jsem prakticky s nicim v knize nejaky zavaznejsi problem. Co ocenuji je to, ze tam nebylo prilis mnoho hluchych mist. Vetsinou se stava, ze neco proste musite prelouskat, jen aby jste se posunuli dale a autor mel vice stranek... To jsem tu diky bohu nezazil. Dejove linie jsou zajimave, nekdy trochu predvidatelne a uz ted tak nejak tusim, co se bude odehravat v dalsim dile. Je to prvni ze 3 knih, takze logicky necekejte, ze se dozvite vsechno hned.

Mojepočteníčko

Musím přiznat, že mě tento příběh velmi mile překvapil.
Líbil se mi autorčin styl vyprávění, propojení se světem andělů nebo přírodními živly či způsob, jakým byly ukončovány jednotlivé kapitoly. Oblíbila jsem si postavu Rielle a s chutí bych se pustila i do dalšího dílu, JENŽE...
Překlad a jazyková úprava. Právě díky těmto dvěma aspektům utržil, podle mého názoru, příběh spousty šrámů. Opakování slov ve větě, krkolomná slovní spojení,chybějící písmena, skloňování...

I přesto hodnotím Furyborn kladně a ráda vám ho k přečtení doporučuji :)

veruptackova

Bohužel za mě nic moc. ????
Absolutně jsem nechápala hlavní hrdinky. Kromě jejich totálně nelogického chování v knize pro mě nebylo žádné překvapení, žádný nečekaný zvrat. Rielle mě místy i bavila, kapitoly Eliany bohužel nuda.
Pravděpodobně nejsem cílový čtenář této série. ????