Furyborn

Furyborn https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406690/bmid_furyborn-196-406690.jpg 4 137 137

Empirium série

1. díl

Furyborn je první díl bestsellerové trilogie Empirium. Neuvěřitelně originální fantasy, které by vám rozhodně nemělo uniknout, vypráví příběh dvou nezávislých mladých žen, které od sebe dělí celá století a které mají moc zachránit svůj svět. A nebo ho zničit. Když útočníci přepadnou jejího nejlepšího přítele, Rielle Dardenne riskuje všechno, aby ho zachránila. Aby prokázala, že je jednou z prorokovaných královen - královny světla a královny krve - musí jako královna Slunce podstoupit sedm magických, elementárních zkoušek. O tisíc let později je královna Rielle pro Elianu Ferracoru jen pohádkou. Do momentu než se sama zaplete do kosmické války a než se jejich příběhy navzájem propletou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Furyborn , 2018

dontbullshitme
02.08.2019 3 z 5

Jako všechny knihy, které jsem si v poslední době zvolila, má i tato své chyby, ale nápad se mi líbil a čte se dobře. :)

Googies
31.07.2019 5 z 5

Jako vazne??? Jedna cast pribehu, co me zajimala vic, skoncila samozrejme otevrene a ta druha, skoncila sice taky otevrene, ale takovym dobrym stylem. A zacala me i bavit. Ja chci dalsiiiii diiiil!!!!!

MIA-chan
20.07.2019 4 z 5

Začátek byl trochu slabší, ale potom se to začalo rozjíždět. Hodně složitých jmen, ale jinak knize nemám co vytknout. Nápad je skvělý, už se moc těším na další díly.
Za mě nejlepší Corien a Simon!

petr0002
15.07.2019 1 z 5

Mám být upřímný? Dávám jednu hvězdičku, ale je mi to blbý, až tak špatný to nebylo. Zrovna na tuhle knížku jsme se celkem těšil, opravdu ano, ale nějakým způsobem se mi nedařilo se začíst. Hrozná kupa jmen a míst, akcí a všeho možného. Pro mě to byl zmatek a nelituji, že jsem knihu nedočetl. Může to být tím, že jsem muž a ženské hrdinky mi prostě nesedly :D ale to asi tím nebude.
Ani ten styl vypravování jednou z pohledu Rielle a poté z pohledu Elliany se mi opravdu moc nelíbil, ale zároveň chápu, že to je v této knize nezbytné.
Asi jsem na to buď už moc starý, nebo mi nesvědčí fantasy. Každopádně se k této knize asi už nevrátím.

Knizky_a_ja
30.06.2019 4 z 5

začátek byl podle mě dost slabej, ale pak se to začalo rozjíždět a bylo to fajne ;)
mnohem víc mě bavily kapitoly z pohledu Elliany, ale u Rielle mě zajímá, jak to nakonec bude s Audricem...

Pitbullka
29.06.2019 4 z 5

Mě ten příběh bavil, ale tolik pojmů, jmen bez vysvětlení? Chvilkami jsem byla vážně ztracená. Doufám, že druhý díl bude v tomto lepší.

Ilirea25
25.06.2019 5 z 5

Za mě absolutní spokojenost. Utišila bych Simonovu utrápenou mysl ^.^

andyss48
09.06.2019 2 z 5

Kniha byla čtivá, měla jsem jí přečtenou na jeden zátah, ale ztrácela jsem se v množství jmen a cizích názvů... Přišlo mi že žádná načatá linka nebyla dotažená... Snad bude příští díl lepší

petaSk
09.06.2019 3 z 5

Dvě dějové linky vzdálené od sebe tisíc let. Obě byly zajímavé i originální. Zároveň se kniha nevzdává young adult klišé ani v jedné rovině. Jsou tady dvě dívky, obě něčím výjimečné a vyděděné a rozvíjí se zde romantické zápletky, která mě ale moc nebavily. Svět zaplavený elementárními kouzly je zajímavý nápad, bohužel se to všechno ztratilo pod kupou postav, jmen a názvosloví, ve kterých jsem se ztrácela. Kniha mi přes svoji spletitost nahuštěnou do úctyhodných přesto nedostačujících 500 stran nedokázala zprostředkovat informace tak, abych si knihu mohla užívat a neustále se nemusela ptát: Kdo je tohle? Už v knize byl? Jaký má vztah k tomu a k tomu? V prvním díle Furyborn je všechno, zároveň nic není dotažené do konce, zápletky jsou rozehrané a moje čtení skončilo v chaosu. Je to škoda, protože kniha dle mého měla spoustu zajímavých nápadů.

Rodaw
03.06.2019 3 z 5

FURYBORN
U této knížky jsem opravdu zvědavá na názory ostatních čtenářů.:-) Počítám s tím, že teď bude hojně čtená, tak uvidíme!!! Hned po dočtení jsem měla /a pořád mám/ velkou chuť s někým si o této knížce popovídat, probrat ji.. Tak jsem zavítala na Goodreads. Mnoho uživatelů vidí podobnost se Skleněným trůnem od Sarah J.Maas - což nemohu potvrdit, nicméně na Skleněný trůn se chystám a těším... Furyborn je kniha, s kterou mám komplikovaný vztah. Něco se mi na ni opravdu líbilo, ale jako celek na mě působila dosti chaoticky - až překombinovaně. Mnoho věcí jsem nepochopila - u něčeho to může být samozřejmě moje vina, ale jako celek to vnímám poměrně jako problém. Paní autorka vymyslela složitý svět, který mě bavil, ALE přišlo mi, že bylo těch partií rozehraných až moc - tudíž ve výsledku jsem se v tom (mírně) ztrácela. Byly tu skvělé zápletky - jako např. unášení žen a dívek - nicméně paní autorka se jich jen tak zlehka dotkla... Možná v tomto případě platí věta, že všeho moc škodí.
Svět se mi líbil, připomínal drsný středověk. Je tu i pár poměrně dosti brutálních scén a knihu bych tudíž (i s přihlédnutím na sexuální scény) doporučila spíše starším čtenářům (mladší v tom dle mého budou plavat už úplně). Z této knížky jsem... rozpačitá. Když nad tím teď tak uvažuju, možná by neuškodilo, kdyby to nebyla další série, ale "jen" stand alone román. Nadupaný akcí. Jak jsem psala – hodně věcí se tu vlastně nedořešilo/nevysvětlilo… Zvláštní knížka. Pro mě taková neúplná.. svým způsobem těžko pochopitelná. Některé scény úžasné, napínavé.. naopak některé pasáže mě zase tolik nebavily (např. promlouvání skrz myšlenky).
Začátek knížky jsem četla třikrát, vracela jsem se k němu. Po dočtení pochopíte spojitost mezi našimi hlavními hrdinkami – Rielle a Elianou. Dělí je více než tisíc let a celou knížku sledujete příběhy obou dvou děvčat… Rielle odhalí svou schopnost ovládat všech 7 živelných kouzel v momentě, kdy asasíni napadnou jejího nejlepšího přítele – korunního prince. Rielle musí následně podstoupit 7 zkoušek… Eliana se po zmizení své matky přidává k veliteli rebelů – Simonovi – a vydává se na nebezpečnou misi…. Hned v první kapitole nám paní autorka vlastně vyzrazuje děj – jak to skončí. Ačkoli je začátek (a vlastně konec) knihy velice dramatický, nechápala jsem ho – mnoho jmen, dělalo mi problém si to pospojovat – tudíž jsem se následně k této části knihy vracela. Mně osobně by pomohlo, kdyby v knize byl nějaký přehled postav, příp. více rozepsaná historie.. Velkou roli tu hrají andělé, ale i jejich postavení v tomto světě jsem doteď úplně nepochopila…
Doporučuji tuto knihu? Těžko říct. Teoreticky. Prakticky však asi raději nechám ještě na ostatních, aby přidali své názory a hodnocení…
Více na mém YouTube :-).

Autorovy knížky