Emma Tornádo

Emma Tornádo https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394248/bmid_emma-tornado-Kk3-394248.jpg 2 3 3

Hlavná hrdinka Emma dokáže svojím postojom nečakane spôsobovať zmeny v životoch iných ľudí - tak ako tornádo. Jej vnútorná sila a energia nebadane prenikajú pod kožu tých, čo to najmenej čakajú. Po absolvovaní primerane šialenej puberty z nej vyrástla šarmantná žena, ktorá vie, čo od života chce a postupne odhaľuje tajomstvo svojho úspechu. Tkvie v jej slovách, činoch alebo v niečom úplne inom? Lilli, Emmina najlepšia kamarátka, je jej úplným opakom. Ako dokážu tieto dva živly spolu komunikovať, smiať sa a nachádzať odpovede na mnohé otázky? Ako môže toto priateľstvo vôbec existovať a v čom sa ukrýva jeho magické čaro? Ak hľadáte niečo nové a trochu bláznivé, ak túžite po zmene v „šatníku“ svojho života, no každá vaša snaha o napredovanie doposiaľ skončila zlyhaním, potom je kniha Emma Tornádo práve pre vás. Zoberte nohy na plecia a vykročte za svojimi snami s rovnakým zanietením, ako to urobila Emma. Možno práve po prečítaní tejto knihy v sebe nájdete odhodlanie a odvahu zmeniť svoj život tak, ako ste po tom vždy túžili.... celý text

adelinka
05.11.2020 1 z 5

No priznávam, že som v tejto knihe neobjavila nič. Bohužial, ale možno niekto iný si tam niečo nájde....

1v8na
17.04.2019 3 z 5

Kniha má krásné ilustrace.
Je psaná netradičním způsobem - po odstavcích. I přímá řeč řeč je psaná v odstavcích.
Jde o netypickou a nevšení knihu.
Vše začíná poděkováním a přechází do dialogu hlavní hrdinky Emmy a její kamarádky Lilli.
Líbí se mi některé tučně vyznačené myšlenky.
Anotace však zavádí - v knize jde o něco jiné, než se píše v anotaci.
Chvílemi jsem měla problém se do příběhu ponořit a začíst se.
Kniha je tak jedinečná a ne každého osloví a zaujme.
Vymyká se standardu.

lusila
19.12.2018 1 z 5

Po dočítaní tejto knihy ma napadli dve slová: nevšedná a uletená.
Kniha je vhodná pre ženy / muži sa po prvej kapitole unudia/
Praktický formát / vojde do kabelky/ poteší čitateľky na cestách.
Romantická obálka trochu zavádza. Nejde o klasický romantický, či iný román. Kniha začína príhovorom k čitateľovi, pokračuje monológom hlavnej hrdinky Emmy a spontánne prechádza do "bláznivého" dialógu medzi Emmou a jej priateľkou Lilli.
Emma sa vrátila zo zahraničia plná poznatkov a autorka ju dáva do role "učiteľky". Lilli, ktorá sa nezmenila je jej "žiačkou". V dialógoch odznejú témy bežného charakteru ako raňajky, nákupy...ale aj filozofické úvahy o pokore, láske a zmysle života. Neviem, či to bol zámer autorky, ale je tu snaha o paralelný dialóg medzi autorom /učiteľ/ a čitateľkou /žiačka/. Teda, ak to čitateľka bude chcieť. "Kráčaj životom bez mapy, no maj ju pre každý prípad vždy vo vrecku."
Nerada škatuľkujem čokoľvek a kohokoľvek. Táto kniha je zmesou monológu a dialógu,pretkaná scenáristickými opismi a miestami /v dialógoch a v závere/ motivačnou literatúrou.
Ak máte odvahu a chuť skúsiť niečo iné, vezmite si ku káve túto knihu.
Kniha sa môže páčiť, alebo nemusí. " Skutočne slobodný človek nie je závislý od názorov iných ľudí. Vypočuje si ich. No konečné rozhodnutie urobí vždy podľa vlastnej intuície."

Autorovy knížky

2018  33%Emma Tornádo