Emma, faun a zabudnutá kniha

Emma, faun a zabudnutá kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399615/bmid_emma-faun-a-zabudnuta-kniha-tb2-399615.jpg 4 68 25

Keď Emma pri upratovaní knižnice na internáte nájde starý zápisník, najprv si myslí, že ide o akúsi kroniku školy. No je to celkom inak: všetko, čo človek do knihy zapíše, sa stane skutočnosťou. Emma sa hneď rozhodne pomocou neho trochu „upravovať“ školský život na zámku Stolzenburg. Nič sa však neudeje tak, ako si predstavovala. Zisťuje, že knihu používali aj predchádzajúci kronikári. Napríklad mladá Angličanka, ktorá si do nej koncom 18. storočia zaznamenala rozprávku o faunovi a neskôr sa stala úspešnou spisovateľkou. Alebo Gina, ktorá pred štyrmi rokmi náhle zmizla po tom, čo sa kronike zverila so svojimi tajomstvami. Keď sa do toho navyše zamieša aj Ginin brat Darcy, nastane dokonalý chaos. Lebo Emma a Darcy sa nemajú veľmi v láske – aspoň si to obaja myslia.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Emma, der Faun und das vergessene Buch , 2017

Liduka
03.11.2020 5 z 5

Mě se kniha moc líbila. Začátek byl tedy trochu rozvláčnější, ale jakmile začala Emma psát do knihy, tak to začalo být zajímavé. SPOILER: Moc se mi líbilo jak se autorka inspirovala Pýchou a předsudkem a romantické chvilky s Darcym se jí moc povedly. Jen mě mrzí, že v knihovně nedošlo k polibku - moc by se to tam hodilo a dívky si přece mohli všimnout až poté. Njn ta moje romantická duše. Příjemným zpestřením byla také pohádka od "spisovatelky" a jednotlivé úryvky z magické knihy. No a ta strašidelná atmosféra. Prostě to celkově bylo opravdu moc dobré. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Medasek
30.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Četlo se to dobře, ale asi jsem čekala něco jiného. Všem postavám bych tak tipla asi tak o čtyři pět let méně podle toho jak se chovali.
SPOLIER!!!
Darcyho vyznání mi přišlo jako dost silná vykrádačka Pýchy a předsudku.
KONEC SPOILERU!!!
Jinak docela dobrá oddechová kniha.

May
12.10.2020 4 z 5

Už mi dávno není šestnáct, takže kniha není určena mně, ale co už :) Čte se hezky, je zajímavá a baví mě hledat knihy skryté v příběhu. Já osobně jsem našla Emmu a Pýchu a předsudek, Frankensteina a místy i Harryho Pottera, pominu-li že faun je z řeckých bájí :) Tak trochu příběh o prvních láskách, tak trochu detektivka, tak trochu fantasy, za mě dobrý :)

ElissEm333
03.09.2020 5 z 5

Krásná oddechová četba.

Annna3270
07.08.2020

Už se těším, až si ji přečtu!

Mechthild Gläser
německá, 1986