Ema Destinnová ve Stráži nad Nežárkou

Ema Destinnová ve Stráži nad Nežárkou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386306/mid_ema-destinnova-ve-strazi-nad-nezark-HbT-386306.jpg 4 1 1

Reprezentativní publikace vydaná v souvislosti s obnovou a zpřístupněním sídla Emy Destinnové ve Stráži nad Nežárkou, s rekapitulací její světové kariéry pěvkyně, vzpomínkami Marie Martínkové a s bohatou obrazovou dokumentací.

milamarus
17.02.2020 4 z 5

Nebudu kritizovat útržkovitost textu. Vzhledem k stránkovému rozsahu knihy je nutná a pochopitelná. Ovšem to, co mi trochu vadí, je jeho informační roztříštěnost, resp. postupné rozvíjení a doříkávání jedné informace v několika kapitolách. Plný počet hvězd tak dát nemohu. // Potěšilo mě však líčení spletité historie hradu a zámku ve Stráži nad Nežárkou – (dobře, že nyní slouží hudbě, nikoli jako skladový a výrobní areál), přehled významných rolí E. D. a tři básně Marie Martínkové (1886-1972), které najdete hned za rozhovorem s ní, a to na str. 47-48.

Stojí za přečtení.

---------------------------------------------
CITÁT:
,,(…) Má mnoho půvabů a umí překvapovat, je vynikající v nečekaných věcech. A nikdy neopakuje nic z toho, co dělají všechny ostatní. Je mimořádně silnou osobností a musí za to platit daň, neboť vyzařováním neodolatelného magnetismu vzbuzuje v ostatních žárlivost. Je však třeba říci plnou pravdu, že to je podstata umění všech velkých umělců.(…)“

Ema Destinnová, 1878-1930

2009  80%Ema Destinnová ve Stráži nad Nežárkou