Elvis: (Ne)smrtelná Ikona

Elvis: (Ne)smrtelná Ikona https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349011/mid_elvis-ne-smrtelna-ikona-CVB-349011.png 3 9 1

Elvis je ikona, která ční nad všemi ostatními, měl vliv na kulturu a chování mládeže, chůzí, oblečení. A kromě toho to byl samozřejmě neuvěřitelný zpěvák. První umělec bílé pleti, který překročil hranice stylů, byl zbožňován a podrobně sledován, přičemž poslední roky jeho života byly poznamenány slávou a nepřetržitou pozorností fanoušků i médií. Tato kniha je určena všem, kteří mají rádi jeho hudbu nebo je zajímá život a osud tohoto velikána světové hudby.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Omega

Elvis , 2014

milamarus
17.06.2022 4 z 5

Líbivá biografie se spoustou fotografií a citátů, jejichž autory jsou jak samotný Elvis, tak jeho současníci a následovníci. Příkladně: John Lennon, Mick Jagger nebo Tom Jones. // Grafickou úpravou mi trochu připomíná v dubnu čtenou knihu o Franku Sinatrovi, jehož tvář zde rovněž zahlédnete. Tam ovšem byly u snímků popisky a v hudebním světě teprve se rozkoukávající čtenář věděl, kdy byly pořízeny a kdo je na nich. To zde není. Dávám proto čtyři hvězdičky. // Vhodné pro dvanáctou, čtrnáctou, patnáctou nebo devatenáctou příčku letošní čtenářské výzvy. A také devátou – kniha má předmluvu. Napsal jí Paul Du Noyer (*1954).

---------------------------
CITÁT CITÁTU:
Pokud máš rokenrol rád a cítíš jeho sílu, nemůžeš si pomoct a začneš se kývat do jeho rytmu. A to je přesně můj případ. Nedokážu si pomoct.

rock zpěváci Elvis Presley, 1935-1977

Autorovy knížky