Elusion

Elusion https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220420/bmid_elusion-elusion-Gmz-220420.jpg 4 181 39

Elusion série

1. díl

Chcete žít v bezproblémovém světě, kde se splní každé vaše přání? Chcete mít možnost vybrat si libovolné místo na Zemi či ve Vesmíru a v okamžiku se tam ocitnout? Chcete zapomenout na svůj reálný život a dělat si, cokoli jen chcete? V tom případě vítejte v Elusion – v dokonalém virtuálním světě. Regan byla vždy velkou zastánkyní Elusion, ještě aby ne – její otec tento nový svět naprogramoval a její nejlepší kamarád Patrick teď řídí firmu, která tuto snovou virtuální realitu vydává. Avšak od otcovy nečekané smrti do Elusion nevstoupila. Navíc se začínají šířit zvěsti, že celý program není tak bezpečný, jak tvrdí oficiální představitelé firmy. A tvrzení o návykovosti a nebezpečnosti přicházejí i z velmi důvěryhodných zdrojů – například od Joshe, absolventa vojenské akademie a skvělého programátora. Regan se pustí do osobního vyšetřování a postupně odhaluje spletitou síť lží a tajemství. A zjistí, že bude muset volit mezi láskou a věrností… a její rozhodnutí ovlivní životy milionů lidí. Fantastický příběh z blízké budoucnosti o svůdné povaze virtuálního světa, v němž můžete uskutečnit všechno, co chcete.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , CooBoo

Elusion , 2014

Percabethka
31.01.2016 4 z 5

Téma knihy se mi líbilo, navíc jsem ji měla přečtenou za jeden večer, ale hlavní hrdinka mi nesedla... Lehce nelogická oddechovka :)

ElisR1
28.01.2016 3 z 5

Tahle kniha mě zrovna moc neoslovila. Na to jak byla dlouhá se tam poměrně nic nedělo... Až konec byl o něco lepší.

warca
23.10.2015 4 z 5

pěkný nápad, dobře se to četlo, jen jsem se ztrácela v tom odborném vyvětlování aplikace Elusion a její funkce. Nedočkavě čekám na další díly!!!

Normalgirl
26.09.2015 2 z 5

Byla jsem "donucena" si ji koupit, protože jsem neměla co číst, ale jak to tak u mě chodí, když si něco koupím, aniž bych se předem nějak informovala, o co se vlastně jedná, jsem zklamaná.
Není to úplně styl knížek, které čtu. Pár takových jsem už sice přečetla, ale nebyvily mě.
A tady ta taky nebyla moc extra.
Prostě strašně málo děje ve strašně moc stránkách. Všechno mi přišlo až moc zdlouhavé.

Thackery14
31.08.2015 4 z 5

Knížka i námět byly úžasný, jen bych někdy (čti často, skoro pořád) nejradši hlavní protagonistku Regan něčím flákla přes hlavu, aby se konečně vzpamatovala. Byla mi nesympatická, naivní, hloupá, otravná a její povaha mi hodně kazila dojem z knihy. Jediný, kdo tam ale za něco stál byl Patrick, kterého jsem měla až do konce knihy ráda. Autorky ale přesto psaly čtivě, kniha mi rychle ubíhala. Přece jenom ale se z té myšlenky dalo vytřískat o něco víc. Uděluji tři hvězdičky.
Edit: Po knížce jsem sáhla znova a přidávám 1*

vedana
29.07.2015 5 z 5

Knížka mě nadchla, aniž bych to čekala a přečetla jsem ji za 3 dny. Děj byl někdy zdlouhavější, ale napínavý, což mě i k mému překvapení bavilo. Těším se na další díl.

Stirek45
24.07.2015 3 z 5

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdy, nakonec jsem dala tři. Kniha se mi ze začátku líbila, četla se mi dobře a nemohla jsem se od ní odtrhnout, ale pak postupně ztrácela na svém kouzlu a tolik se mi už nelíbila. Třeba druhý díl bude lepší.

Arya26
20.07.2015 3 z 5

Dobré a pohodové čtení na prázdniny k bazénu. Děj nebyl nějaký složitý a komplikovaný. Chvílemi sice děj vázl ,ale i tak mě to docela bavilo. Konec mě ale dostal :). S chutí si přečtu pokračování !

Knížkařka
17.05.2015 4 z 5

Dávám sice 4*, ale více by se hodily 3,5*! 3 jsou málo a 4* už moc no...
Kniha: dobrá... Čte se rychle, takovým svižným tempem, ale není tu úplně můj typ psaní! Hl. hrdinka mi přišla v některých situacích jako sebevědomá a inteligentní a někde jsem váhala jestli má inteligenci 50 nebo 150?
Je též zjevné, že bude pokračování... Asi si ho přečtu, ale nehoří ve mně takové očekávání jako u jiných knih!
Samotný konec mi nevadí, je plný očekávání!
Jo a ještě se mi líbilo jak se povaha postav měnila... Prostě nevíš od začátku kdo je jaký... Je to takové překvapující, šokující...

Nikolka001
17.04.2015 4 z 5

Jakmile jsem se dozvěděla, že má kniha vyjít, tak jsem věděla, že bude zdobit mou knihovnu. Kniha nezaujme pouze svou obálkou, která je nádherná, ale také velice lákavou anotací.
Jakmile jsem začala knihu číst, byla jsem zklamaná. Prvních 60 stran překypovalo pouze nudných a nezáživným dějem. Pak ale následoval zvrat, který z děje vytvořil něco nečekaného a velice poutavého. Kniha obsahuje mnoho překvapivých momentů a otevřený konec, který láká čtenáře na pokračování, které bude zajisté skvělé, jelikož konec byl z celé knihy nejvíce překvapivý. Knihu můžu jedině doporučit, jelikož dobrodružství hlavních hrdinů je plné tajemství a krásného prostředí, které je úžasné si představit. Postavy si ihned oblíbíte, ačkoliv na ně v průběhu knihy změníte názor. :)

luciefeix
11.04.2015 1 z 5

kniha me vubec nezaujala

Monisek.B
05.04.2015 3 z 5

Nápad super. Napsáno je to také hezky, příběh je čtivý, stránky ubíhají téměř samy a postavy vesměs sympatické.. Ale nevím, něco mi na tom nesedlo. Asi především konec.

I když je fajn, že to skončilo otevřeně a tím nám autorky slibují druhý díl, čekala jsem aspoň nějaké lepší vysvětlení. Např. jak je to tedy s Patrikem nebo zda-li je to fakt skutečné... No uvidíme, co nám prozradí díl s pořadovým číslem dva :) 60%

Temná.Maky
19.03.2015 5 z 5

Ten nápad je užasnej:D Knížku jsem měla hned přečtenou.Bylo to dost dobře vymyšlené a propravované zvlášť popis krajiny:D
Už aby byl druhý díl:D

Hoshi
16.03.2015 5 z 5

Tak jsem nedávno zabloudila do knihkupectví a měla jsem nehoráznou touhu si koupit nějakou knihu. Obcházela jsem police až můj zrak upoutalo cosi barevného.. Odsunula jsem knihy, které za sebou schovávaly cosi tajemného. Na první pohled jsem se do obálky zamilovala i když ten kruhovitý tvar mi trochu připomíná srdce Kondrakaru (WITCH)... Vůbec jsem netušila, co mám od knihy očekávat protože popis na zadní straně téměř nic neříká. Ale netrvalo to dlouho a do knihy jsem se začetla a doopravdy nelituji, že jsem si jí koupila ba naopak... Kdo by chtěl uniknout mimo realitu nechť si přečte Elusion... Příběh je tajemný, napínavý a ... je pro nás virtuální svět nebezpečí nebo splněný sen? Dle konce to vypadá, že se můžeme těšit na pokračování... Sem s ním :)

DenisePartridge
18.02.2015 4 z 5

Skvělá kniha, dobře se četla. Myslím, že je docela pravděpodobné, že bychom takhle mohli skončit i my.

Kllara
11.02.2015 3 z 5

No, nevím. Asi jsem od knihy čekala trošku víc a kvůli tomu jsem celkem zklamaná. Ze začátku mi hlavní hrdinka lezla na nervy, ani vlastně pořádně nedokážu říct proč a málem jsem kvůli tomu přestala číst... ale pak se to nějak srovnalo. Jenže příběh mi přišel strašně utahaný, styl autorčina psaní mi nebyl moc sympatický. Na druhou stranu se mi ale zamlouvala myšlenka příběhu.

Mám tedy z toho velice smíšené pocity, proto si myslím, že tři hvězdy budou optimální.

Attia
06.02.2015 4 z 5

Jako nápad geniální, je vidět, že měli autorky celý svět i fungování Elusion krásně promyšlené a já nepochybuji, že alespoň jedna z nich je programátorka, protože v jednom kuse se kolem Elusion vedly řeči programátorskou mluvou, pro mě tudíž naprosto nesrozumitelnou. To mi kupodivu ani moc nevadilo, úžívala jsem si barvité popisy Elusionské krajiny a k tomu mohla zapojit i svoji fantazii.
Na druhé straně je pro mě velkým zklamáním příběh a postavy. Autorky nasadily pomalé tempo a to jim vydrželo v podstatě celou dobu. Všechno se rozplétalo nekonečně pomalu v obrovských intervalech a postavy to korunovaly. Regan se občas chovala jako typická young - adult hrdinka, která stojí mezi dvěma pohlednými chlapci. A jeden z nich je trochu tajemný. No, jé, to tu dlouho nebylo.

Za mě 75% především za nápad, krásnou obálku a promyšlenost celé knihy.

Antoaneta
20.01.2015 3 z 5

Ke čtení této knihy mně zlákala její obálka a musím říct že nelituji.Není to žádná hitovka ,přiznám se že občas jsem pár stránek přeskočila,nicméně je zde celkem slušně zpracované zajímavé téma a kniha si své čtenáře určitě najde.Pokud máte chuť vydat se do dokonalého virtuálního světa společně s Regan s chutí do toho.Nahlédněte společně s ní do Elusion a odhalte tajemství které se v něm skrývá a je opravdu virtuální svět tak dokonalý?Nebo je nebezpečný?A komu se dá vlastně v reálném životě věřit?Na knize se mi líbí i konec je celkem nečekaný a dává tušit že bude následovat další díl.Určitě i druhý díl si ráda přečtu těším se kam se děj posune.

Mishak
05.11.2014 4 z 5

Omlouvám se, může obsahovat spoilery...
Z počátku mi to hodně připomínalo film Matrix a Tron... Virtuální realita? Pěkné téma... Moc se mi líbilo zpracování exitů, promyšlenost celého systému Elusion.
Postavy jsou pěkné, děj také, docela dost dobře se kniha četla =) Nejdříve jsem nevěděla, co od ní mám vlastně čekat, ale postupně jsem se do ní začetla a pak už jen čekala na zodpovězení všech mých otázek - je teda pravda, že jsem všechny odpovědi nedostala, v knize se vše nevyřešilo a určitě bude mít pokračování... Ovšem děj se mi nakonec moc líbil. Zápletka je pěkně promyšlená, možná jsem čekala něco trochu víc... Ale celkově zklamaná nejsem =)
Za mě 4 hvězdičky a to proto, že kniha neskončila více uzavřeně =D Ne, tohle nemyslím vážně ;) Konec mě docela zklamal... Nebyl vůbec špatný, ale čekala jsem, že bude v knize ke konci více figurovat otec Regan a ne že se tam jen tak mihne, něco jí poví a nazdar... Čekala jsem od konce prostě trochu víc... Ale nejvíc super na celém konci bylo to, že všechno má na svědomí někdo, kdo v knize moc zmíněný není ;) To bylo vážně super a tudíž i nečekaný =)