Elitní detektiv

Elitní detektiv https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105662/elitni-detektiv-105662.jpg 2 5 3

Ned French dostane za úkol sledovat skupinu londýnských kriminálníků - bratří Corriganů, kteří se usadili v Norchesteru a chystají se k velké drogové akci. Pro Neda to znamená, že bude řešit svůj životní případ. V té době se sbližuje s advokátkou Deborah, která dostala za úkol přezkoumat jeho netradiční vyšetřovací postupy z doby, kdy jako detektiv působil v Nottinghamu. V boji s nebezpečnými drogovými dealery Ned opět potvrdí, že je výborný kriminalista, třebaže jeho metody zůstávají svérázné.... celý text

čef
07.09.2019 4 z 5

Autor nám sděluje, že i policajti jsou také lidé, provádějící špinavou práci v zájmu jiných, kteří je za to jenom kritizují. Předvádí celou řadou dilemat, kterými musí procházet, aby se dostali k nějakému záblesku lidské spravedlnosti, i když je jiná než ta, daná soudy, ochránci lidských práv a jiných aktivistů. Samozřejmě se při tom mýlí, ale zaslouží si odsouzení, ptá se vlastně autor. Já zase říkám: literárně by snad mohl být příběh oproštěn od množství dialogů a pojat akčněji, dá to opravdu hodně práce se tím vším prokousat a popravdě nevím, jestli to nakonec stálo za to.

jarin58
03.01.2016 1 z 5

Tuto knihu brát do ruky je ztráta času.

ThomasRuhe
26.11.2015 2 z 5

Elitní detektiv? Elitní detektivka? Tak to ani náhodou. Zločinecké prostředí anglického Norchesteru je nudné.Hlavní postava detektiv French to rozhodně taky nevylepšil.Celou knihu jsem čekal na jednu pořádnou akci. No a když konečně nastane, končí to slovy: Policie, ruce vzhůru, jste zatčeni! A to je konec.

H. R. F. Keating
britská, 1926 - 2011