Eliška víta jar

Eliška víta jar https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492078/bmid_eliska-vita-jar-CEm-492078.png 5 3 1

Eliškin svet série

1. díl

Čo zaujímavé prinesie jar? Na jar sa zelenajú rastliny a svieti slniečko. No nielen to! Občas aj zasneží. Na jar sa dá ísť na výlet bicyklom a spoznať nových kamarátov. Na jar sa môžu sadiť jahody u dedka v záhrade. Na jar oslavuje Eliška narodeniny. Rodinné rozprávanie spojené s prírodou dopĺňajú hravé ilustrácie, ktoré vás vtiahnu do deja a vďaka nim sa k tejto knihe radi vrátite bez ohľadu na ročné obdobie.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Wiosna Toli , 2018

Vknihách
05.06.2022 5 z 5

Ako už názov uvádza,príbehy budú o hlavnej hrdinke Eliške a jarných aktivitách. Toto je prvý,bohato ilustrovaný diel zo série o Eliške. Predpokladám, že nás čakajú minimálne zvyšné tri časti týkajúce sa ročných období.
Na začiatku knižky je zobrazená celá Eliškina rodina aj s menami,dokonca aj psík Keksík. Psík je síce hnedý, no v jednom príbehu si dcérka všimla, že je psík opísaný ako červený :\ . Moju Paulínku zaujal hneď prvý príbeh s názvom Prvý jarný deň. Ako jarný vôbec nevyzeral. Strhla sa silná snežná búrka a mamička s Eliškou boli nútené schovať sa u známej, tety Hanky v obchode. Tá ich ponúkla čajom na zahriatie a na oplátku jej pomohli vykladať ovocie a zeleninu,ktoré teta Hanka predávala.Nakoniec Eliška odchádzala od tety s plným košíkom zdravých dobrôt. Knižka v sebe ukrýva štyri jarné príbehy. Po výlete Elišky s tatkom na bicykli a práci v záhrade u starých rodičov, bude mať Eliška narodeninovú oslavu. Zavolajú celú rodinu a Eliška sfúkne 4 sviečky na zázračnej torte. Chutí ako čokoládová,ale nie je z čokolády….z čoho je? Prečítajte si v knižke ;)

2022  100%Eliška víta jar
2023  80%Eliška miluje zimu

Kniha Eliška víta jar je v