Elektropolis

Elektropolis https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129421/elektropolis-129421.jpg 4 7 4

braunerova
13.05.2018 4 z 5

OVH je zručný spisovatel, útlou knížku jsem za den přečetl.

"Domorodci?
Lidožrouti.
Tedy příjemní sousedé?
Alespoň inteligentní. Stává se ostatně velmi zřídka, že snědí bělocha. Je jim příliš slaný a je cítit po alkoholu."

JFL
05.02.2015 4 z 5

Četl jsem díky svému otci když jsem byl kluk, asi 10 letý. Vydání jen "salátové", a nevěděl jsem kdy to bylo vydáno a kdy napsáno.. Když jsem si na tu knihu vzpomněl (to už jsem i elektrotechniku učil na VŠ), marně jsem po autorovi a knize pátral.
Elektrotechniku na VŠ úrovni jsem vystudoval, živil se jí, a pracoval jsem i s technikou ionizačního záření, takže vím, co (pokud si na v románu předsatvené aplikace pamatuji) bylo možné a co dále ani nemohlo existovat.
Jsem rád, že se zde kniha objevila. S chutí bych si znova přečetl - a porovnal se svými vzpomínkami.
Podle mne dobrý dokument sci-fi představ té doby. A dobře se to četlo.

JFL
05.02.2015 4 z 5

Podle mne dobrý dokument sci-fi představ té doby. A dobře se to četlo.

Muflonius
17.09.2013 4 z 5

Prostě mám slabost pro sci-fi z let, kdy ještě ani jako žánr neexistoval. Je zábavné i zaujímavé jak si tehdejší autoři představovali pokrok. Lehká oddychovka, autor se zbytečně nepárá s dějem a ten kvapem utíká a odhaluje město elektřiny jaké svět neměl tu možnost nést.