Eden

Eden https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211452/bmid_eden-eden-xLK-211452.jpg 4 303 75

Eden série

1. díl

Eden Anfieldová zbožňuje záhady, a když se na škole objeví tajemný nováček Ryan Westland, úplně ji to pohltí. Na první pohled vypadá jako obyčejný kluk, proč potom nezná pizzu? A jak to, že nikdy neslyšel o Hitlerovi? Ze všeho nejvíc ale Eden mate to, že o ni Ryan jeví zájem. Eden pozvolna propadá jeho kouzlu, zároveň ale rozkrývá i jeho tajemství. Zlom nastane jednoho deštivého odpoledne, když klopýtne o zdánlivě obyčejnou knihu v Ryanově pokoji - biografii jeho nejlepšího kamaráda, která je však datovaná o celých padesát let později. Když se svým objevem na Ryana vyrukuje, zjišťuje, že na ni čeká velmi důležitý úkol, a ona právě málem zničila jeho jedinou šanci na úspěch...... celý text

Sci-fi Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After Eden , 2013

terka6725
16.10.2016 4 z 5

Strašně předvídatelná, děsně naivní, hrozně teenagerovská. Ale i tak jsem si čtení užila a svým způsobem mě to hrozně bavilo.

Echelon
09.10.2016 5 z 5

Ze začátku obyčejná kniha, ovšem v průběhu se začíná vybarvovat děj. Velice se mi líbil nápad budoucnosti, která velice ozařuje knihu. Knihu jsem hltala až do úplného konce, ze kterého jsem byla velmi potěšena. Po dlouhé době se mi ocitla v rukou kniha, která stojí za to.

Madlenkačte
30.09.2016 5 z 5

Četlo se to velmi svižně, jasný a přímočarý děj. Moc se mi to líbilo a podobnost se stmíváním čistě náhodná :)

Ailee
24.08.2016 5 z 5

Eden je napsaná tak uvěřitelně, bez extrémních vyhrocených situací, s reakcemi hrdinů, které by se daly očekávat, a tak plynule, že vám vůbec nevadí, že se dlouho v podstatě nic zvláštního neděje. Trošku mě zaskočilo, jak se děj od půlky začal vyvíjet, protože podle anotace jsem čekala něco trochu jiného. Líbila se mi představa, že i malý čin dokáže způsobit katastrofu, stejně jako fakt, že malý čin ji může odvrátit. Doufám, že brzy přeloží i druhý díl. Po všech těch dystopických katastrofických akčních knihách byla tahle přesně to, co jsem potřebovala.
Jediné, co mě ze začátku mátlo byl prolog, který zdánlivě odhaloval finální část. Jak se ale ukázalo, díky změně minulosti se celá událost nakonec odehrála zcela jinak.

vandalindakova
14.08.2016 1 z 5

Už začínám být alergická na knihy okopírované z jiných knih, kort když se jedná o provařená díla typu Stmívání, Upíří deníky atd. Ale vážně, to jsou spisovatelky tak zoufalé, že musí kopírovat z tak profláklých příběhů? Velké minus dolů za toto. V půlce knihy už jsem byla vytočená jen a jen kvůli tomu, že jsem na každé straně viděla Stmívání nebo Upíří deníky. MOŽNÉ SPOILERY: Holka, která potká nového studenta, ze kterého jsou všichni paf (ano potlesk, tady to aspoň otočila). Eden je absolutně bez sebevědomí a pořád kecá o tom, jak je hnusná a nezajímavá. Ryan má však oči jen pro ní, jako ve všech slaďárnách. Kamarádi úplně stejní jako kamarádi Belly Swanové. Dojde jí, že Ryan není normální člověk. Blížící se ples. Celá parta jede nakupovat (šaty) do jiného města, ale EDEN nakupování nebaví a jde raději do knihkupectví. (Jako fakt vážně??) Skok z útesu a nemocnice. = tohle celé a mnohem mnohem víc je prostě celý Stmívání. A jelikož nám chybí nějaké to klišé, tak přidáme cestování časem, které mělo být nejspíš hlavní zápletkou, ale díky přeslazenému románku mezi EDEN a Ryanem, to úplně zazdila, a spíše to vypadá jako kulisa obrovské lovestory. A konec? Děsný, zbytečně moc protáhlý. Měla to skončit o 3 kapitoly dřív a udělala by lépe.

nicest
05.08.2016 2 z 5

Příliš mě tato kniha nezaujala. Děj jednoduchý a nehluboký. Mláděž možná zaujme více.

Božílidi
02.08.2016

Boží knížka !!! Doufám, že bude druhý díl !!!

Baraliska
31.07.2016 5 z 5

Boží knížka, kterou jsem si musela přečíst hned několikrát ;).

acupoflucy
19.07.2016 4 z 5

Skvělé čtení přečetla jsem ji dohromady za šest a půl hodiny včera tři a dnes tři a půl, ale vůbec jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Čtyři hvězdičky dávám kvůli tomu, že na konci to bylo trošku přeslazený, ale jinak skvělé oddechové čtení na letní večery. Doporučuji. :)

rm
30.05.2016 5 z 5

Četlo se to dobře. Jo, konec byl trochu přislazený, ale co, trochu změna oproti heroický smrti. :-)

barca1393
11.04.2016

Příběh této knihy byl originální. Velice jsem si užívala stránku po stránce. Určitě patří mezi první místa v mém žebříčku oblíbených knih. Eden mi byla už od začátku simpatická a v některých věcech jsme se schodovali. Někdy jsem se i zasmála. Určitě bych si přečetla i další díl.

LuCyMcLy
13.03.2016 4 z 5

Knížka měla velmi čtivý rychle plynoucí děj, a během dvou dnů jsem jí měla přečtenou. Byl to velice zajímavý příběh, kde jednoho dne do školy v Anglii přijde nový student, který se skamarádí s partou kamarádů Eden, hlavní hrdinky. Jak se postupem času dozvídá, ten neznámý hoch jménem Ryan je z budoucnosti a v této době je kvůli nějaké misi, s kterou mu Eden pomůže.
Nejlepší Edenin kamarád Connor, mi byl ze všech asi nejméně sympatický, ale tak trochu jsem čekala, že v příběhu zahraje trochu jinou roli, ale i tak jsem byla ráda za takové zakončení příběhu, jaký v knize je.
Nápad i příběh se velmi líbil. 4/5

Terinka14
26.01.2016 3 z 5

Knížka měla zajímavý námět, i když podle mého názoru trochu ,,přislazený" konec. Eden mi přišla docela naivní, ale autorce se musí nechat, že z hlavní postavy neudělala další ubrečenou holku. Vcelku je knížka docela dobrá, znovu bych si ji ale nepřečetla.

InFinito
08.01.2016 3 z 5

Musím říct, že jsem už v průběhu knížky přemýšlela, zda dám 3 nebo 4*. Nakonec dávám čtyři, kvůli konci.

Musím říct, že Eden mi nesedla, byla mi nesympatická a její kamarádky totéž. Narozdíl od nich jsem měla hned na začátku ráda Connora, ale od poloviny mi také začal vadit, svým přehnaným chováním a tak. Ale od té poloviny se mi Ryan a Eden spolu dostali pod kůži a chování Eden jsem nějak dokázala ignorovat.

Knížka se ozvláštnila právě tou budoucností, bez které by to byl další nudný dívčí román. Občas jsem se zasmála a konec byl překvapivý. Jestli bude u nás druhý díl, ráda si ho přečtu.

Evule114
01.01.2016 5 z 5

Musím uznat, že tato knížka byla dobře napsaná, snad se začnu zajímat o hvězdy více než doposud. Nádherná knížka a skvělý nápad. Byla jsem mile překvapená, jen si nejsem jistá, jak to je s dalším dílem :-)

magda.sabela
13.12.2015 4 z 5

Nebyla to jedna z těch knih, při kterých sto procentně víte jak skončí. Hvězdičku jsem ubrala kvůli naivitě Ryana. Znají se tak krátko a najednou opustil rodinu a celý svůj život, jenom proto, aby ji zachránil. Jinak nápad dobrý. Mám radši reálnější knížky.

Silencia
15.11.2015 4 z 5

Že by to bylo extra skvělý se říct nedá, ale hrozně se mi líbí ten nápad. Hrdinka zvláštně vyspělá na šestnáct let, ale pokud jsem na to zapomněla, její přístup se mi líbil. 3,5*

vikimi
10.10.2015 3 z 5

Od knížky - po přečtení anotace - jsem očekávala, bohužel víc.
SPOILER:
Vztah Eden a Ryana byl tak snový a přitom spolu neprožili žádné těžké období. Znělo to jako "Zůstaneme spolu navěky..." ale pořádně se ani neznali...
Přišlo mi to hodně naivní...
V UK už vyšel druhý díl, ale já si myslím, že ho vynechám. Knížka mě ničím neoslovila ani neoslnila!

kendllajf
19.09.2015 5 z 5

Velmi dobrá kniha. Já sci-fi nemusím spíš fantasy , ale tehle příběh je velmi pěkný . Připomíná mi to Cinder , ale jen vzdáleně. Doporučuji.:)

warca
13.09.2015 5 z 5

Vážně hezká kniha, jsem zvědavá, jestli bude nějaké pokračování.

pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

2015  76%Eden