Eco & tank - Zelená liga

Eco & tank - Zelená liga https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475616/bmid_eco-a-tank-zelena-liga-MYl-475616.png 4 1 1

Blesk, ktorý spojil opusteného kocúrika Tanka a chalana menom Eco, bol iba začiatkom! Eco & Tank rozhodne budú mať, čo robiť, aby zachránili planétu, keď sa z nich stanú superhrdinovia. Na mesto sa valí eko katastrofa, ktorá poriadne zapácha! Vydajte sa na dobrodružnú cestu s Ecom a Tankom a zistite či sa im podarilo odvrátiť hrozby, ktoré na nich čakajú.... celý text

NemmamSlov
05.08.2021 4 z 5

V dnešnej dobe sa píše a rozpráva čoraz viac o ekologických problémoch. Každý z nás si môže všimnúť častejšie a oveľa väčšie výkyvy počasia a požiare z následkov obrovského sucha a extrémnych horúčav. Nikto z nás nemusí byť ekológ aby si neuvedomoval následky, ale pre ľudí je typické problémy ignorovať a zakrývať. Otázka znie, dokedy sa nám to bude dariť.

A o ekologických problémoch píšu aj sestry Jančové, ktoré sa zamerali na detské publikum a snažia sa fanúšikov komiksov, už od mladého veku, učiť rešpektovať planétu Zem. V komikse sa zachrániť ľudstvo snažia Eco, Tank a ich ďaľší superpriatelia. Kapitoly sú samoosebe krátke, ale dokážu zaujať. Kresba sa mi taktiež páčila a jediné čo by som možno trošku vytkol je obrovský obsah ekologických problémov  v tak malom rozsahu. Možno by sa to chcelo zamerať na jeden, alebo dva problémy a ďaľšie nechať na 2. diel.

Autoři knihy