Dvojníci

Dvojníci https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426979/bmid_dvojnici-DUZ-426979.jpg 4 172 44

Dvojníci série

1. díl

Letos na podzim přichází do třetího ročníku prestižní Černohvozdské akademie šest nových studentů. Ale nejsou to jen tak obyčejní ambiciózní teenageři. Jsou to klony. A do školy chodí spolu se svými originály. Dvojníci jsou předmětem každé konverzace. Co jsou tyto klony zač? Proč všichni chodí na Černohvozd? A kdo je ten šílenec, který porušil zákon, aby je stvořil? Emmaline Chanceové je to ukradené. Její nejlepší kamarád Oliver v létě zemřel a ona se musí ze všech sil snažit, aby bez něj den za dnem přežila. Poté se však ocitne tváří v tvář Levimu – jednomu z Dvojníků a přesné kopii Oliverova DNA. Emma je záhy vtažena do party Dvojníků. Nemůže uniknout znepokojivým pravdám o klonech a svém prestižním internátu. Nikomu se nedá důvěřovat… Dokonce ani chlapci s Oliverovým obličejem, který se jí zamlouvá čím dál víc…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Similars , 2019

kačenka80
15.02.2021 4 z 5

I když je kniha určena puberťákům, tak se mi líbila (už nejsem puberťák :-D). Nápad a zpracování mělo hlavu a patu i když byl předem jasný konec. Hodně hvězdiček je hlavně za nápad.

JointlieKat94
25.01.2021 4 z 5

Byla jsem mile překvapena. Četla jsem dvě směny v práci a byla jsem u toho napnutá a celkem překvapená koncem. :)

Zajímavě zpracované téma Dvojníků a výzkumů kolem nich. Moc dobré. :)

Horselen
23.01.2021 5 z 5

Do knihy jsem šla s nulovým očekáváním, vlastně jsem si myslela, že to bude nějaký obyčejný průměr, i podle hodnocení na Databázi knih. Musím říct, že jsem byla velice překvapená. Už jen to neotřelé a řekněme aktuální téma - klonování, dávalo naději, že příběh bude stát za to. Knížka mě neskutečně bavila, četla se hodně rychle a okamžitě mě vtáhla do děje.
Jediné minus vidím v rychlém konci, závěr byl hodně uspěchaný, nedotažený a trochu nereálný, nicméně ten zvrat mě dostal. Moc se těším na další díl.

lost.in.books
18.01.2021 5 z 5

Hodnocení: Po dlouhé době jsem se opět vrhla do nějaké té fantasy knihy a kniha Dvojníci byla skvělou volbou.
Již po přečtení pár stránek, kdy jsem se seznamovala s celým knižním světem a systémem, jak to v něm funguje jsem byla schopná se do knihy začíst. K tomu,že jsem se byla do knihy schopna začíst přispěl velice originálně a dobře promyšlený svět, který mi hlavně díky otázce identity, na kterou zde byl kladen důraz připomínal takovou vizi alternativní budoucnosti. Ne že by mi byla úplně na 100% sympatická hlavní hrdinka, která podle mě někdy měla až přehnané a moc impulzivní reakce, jinak se hlavní hrdinka celkem dala, líbilo se mi že byla statečná a do všeho se vrhala po hlavě a nezalekla se žádné výzvy.
Kniha byla plná zvratů a napětí, právě i to jí přidávalo na čtivosti, někdy jsem myslela že už je vše vyřešené, ale poté přišel další zvrat a vše se úplně převrátilo- o zvraty a překvapivé momenty nebyla v knize nouze a jeden den jsem díky tomu byla schopna přečíst kolem 200 stran,což je asi můj rekord co se přečtených stran za den týče. Též se mi celkem líbila taková menší romantická vsuvka, která knihu ještě ozvláštnila. Kniha začala se zvraty velice rychle, což na knihách vždy ocením, čím více akce a nevyřešených záhad a otazníků, tím lépe. Konec zůstal celkem otevřený a moc se těším na další díl, protože jsem zvědavá na další posun v příběhu. U mě zatím jedna z nejlepších fantasy knih, kde není nouze ani o prvky romantiky a thrilleru. Mohu vřele doporučit.

barbb8k
03.12.2020 4 z 5

Od této knihy jsem celkově čekala něco úplně jiného, ale to, co jsem dostala, bylo ještě lepší.
Na začátku jsem se do knihy sice nemohla začít, ale i přesto jsem se do ní zamilovala, protože děj byl celou dobu plný akcí a to mě nutilo číst dál.
Nejlepší na této knize, byly ty zvraty. Těch tam bylo fakt hodně.
V jednu chvíli si myslíte něco, ale autorka vám to o tři strany později vyvrátí a vy musíte začít znovu přemýšlet nad tím, jak to teda sakra je.

Tato kniha je plná různých myšlenek, kterých bych si nevšimla nebýt holek, které se účastnily štafety přede mnou, což by byla hrozná škoda.
Nejvíc se mi asi líbilo, jak holky po každé této myšlence, otevřely "diskuzní okénko" a začaly to všechno probírat.

Hlavní hrdinku jsem v podstatě měla ráda celou dobu, ale chvílemi se v její náladě vyskytly velké skoky, kterým jsem jako vážně nerozuměla.
Holky, které četly knihu přede mnou, psaly, jak je romantická linka úžasná a jak ji zbožňují, ale v tomto já výročím z řady. Vztah mezi dvěma hlavními hrdiny se mi úplně nezamlouval, protože na začátku mu dala facku za to, že jenom existuje a po sto stranách si dali pusu, ale hned na to řekli, že se nesnáší... Takže co na to říct...

A ten konec... Za něj budu vraždit.
Řekla bych, že byl trochu moc uspěchaný. V podstatě se kniha ukončila na třiceti stranách, ale to mi ani moc nevadilo.
Teď vám tu zrychleně popíšu svoje pocity z konce knihy.
Takže začneme třeba posledními padesáti stranami... Všechno je úplně v pohodě, nic moc extra se tam neděje.
Postoupili jsme na třicet stran před koncem... Tak to si ze mě děláte srandu, ne? To nenenenene. To se snad nestalo!
A jsme u konce (posledních deset stran). Krucinál! Co to jako je?! Neeee to snad neeee. Kde je další díl?! Proč je to ukončený zrovna takto!!! Aaa já tu autorku zabiju!

bacouch
11.11.2020 3 z 5

Odpočinková, nenáročná kniha o úskalích inkluze nevinných klonů na snobské, elitní univerzitě. Vždycky jsem si myslela, že klonování je fujky a neetické, ale to v této knize rozhodně není. No...aspoň se to docela dobře četlo.

Damonka12
28.10.2020 4 z 5

zajímavý námět s těmi klony, velmi čtivé.

MoireDeTardis
25.10.2020 5 z 5

Několik negativních recenzí mě nejdřív trochu odradilo, ale nakonec jsem po předchozí knize potřebovala něco trochu lehčího, co se mi bude dobře číst a bude mě bavit. A nemohla jsem sáhnout po ničem lepším. Myslím si, že postavy přesně splňují young adult - občas se chovají jako děti, a občas jsou zase dospělejší než většina lidí. Mělo to náboj, napětí a zvraty a hlavně emoce. Když už to nemůžu zažívat v reálu, ráda si o tom přečtu, o tý začínající lásce, zklamáních, napětí... Já s tou holkou žila a prožívala všechno za ni. Takže ať si každej říká, co chce, ale mě se to strašně líbilo.

MMacicekk
10.10.2020 4 z 5

Na plný počet to není, ale nebylo to vůbec špatné. V potaz musíte brát především to, že je to kniha pro mladší. Děj tedy trochu předvídatelný, přesto se mi kniha četla velmi dobře. Druhý díl si ráda přečtu.

megi.puk
05.10.2020 3 z 5

nápad nebyl vůbec špatný ale styl kterým autorka napsala knihu se mi moc nelíbil.Děj nebyl propracovaný na jedné stránce jste měli shrnutý celý jeden den,závěr knihy moc nepřekvapí ALE kniha mě začala bavit už od druhé kapitoly .Kniha přečtená maximálně do týdne pokud máte rádi detektivky nebo složité fantasy u téhle knihy si odpočinete (oddychnete) .

Andy0892
04.10.2020 2 z 5

Nápad super, ale provedení už tak dobré není. Ačkoliv zápletka tam byla, velmi rychle se dala rozluštit a ten konec? Peněz ani času nelituji, jen mi po přečtení nezůstal pocit, že by na té knize bylo něco speciálního...

Veju007
28.09.2020 2 z 5

edstavte si, že do školy nastoupí váš Dvojník, o kterém jste doteď neměli ani tušení a který byl vytvořen bez souhlasu/vědomí vašich rodičů.
Zní to skvěle, že?! No, ale není! Asi poprvý jsi si říkala, že jsem na nějakou YA stará. Nechápala jsem motivace, příběh mi přišel místy úplně mimo a to, co má být super šokující závěr, mi došlo v první třetině příběhu. Závěr celkově byl překombinovaný blábol a mně je úplně buřt, kdy a jestli vyjde druhý díl.
Škoda, protože nápad to je vážně zajímavý, ale provedení je opravdu spíše pro náctileté.

Aprilek
26.09.2020 5 z 5

Na tuto knihu jsem dlouho čekala a musím říct, že nezklamala.

FejKýý
12.09.2020 5 z 5

Wau, čekala jsem od téhle knihy opravdu hodně a i když jsem čekala něco úplně jiného, tak fakt znovu wau. Očekávání se mě vyplnilo, bylo to velice čtivé a někdy tam bylo takové napětí, že jsem musela číst dál a dál. Jsem zvědavá jak to vše dopadne a doufám že u nás výjde i ten druhý díl. Jsem fakt zvědavá co je Emma zač. :)

Julinka679
30.08.2020 4 z 5

Jelikož se děj točí kolem puberťáků tak mi postavy občas lezly na nervy, jejich chování mi chvílemi přišlo přitažené za vlasy ale to už jsou hold teenageři.
Kniha jinak skvěle napsaná, rychle jsem se začetla, Emmu jsem si vlastně celkem oblíbila, téma kloni mi bylo velice sympatické, vztahová a emoční stránka také vhodně zvolená takže za mě super. Na 5* to není ale nemá to k tomu vůbec daleko.
Hodnotím tedy 4,5* a už se těším na další díl :-)

andromeda020
17.07.2020 3 z 5

Kniha vcelku není špatná ale musíte si udělat názor sami, jelikož si myslím že to sedne jak komu.

Alieen
05.07.2020 2 z 5

I když silně přihlédnu, komu je tento žánr určen, vyšší hodnocení rozhodně udělit nemohu. Nápad byl originální a velice zajímavý, ale příběh celkově dost nudný. Ani "akční" části nebyly napínavé.

Atlantis
30.06.2020 3 z 5

Mám z Dvojníků lehce rozporuplné pocity. Premisa je naprosto skvělá. Chodit do školy se svými klony, o kterých jste ani nevěděli že existují a navíc jeden z klonů už přežil svůj originál? To je výborný materiál, se kterým se dá pracovat minimálně na emocionální rovině. Ale autorka to z nějakého důvodu nedělá. Hlavní postava se pořád plácá na jednom místě a jak to dopadne s ní a jedním z Dvojníků, víte hned po přečtení anotace.
Uprostřed knihy se také nahodí jedna záležitost, která mi opravdu nesedla a podle mě úplně zařízla nastavenou premisu. No a konec... minimálně přitažený za vlasy. Samozřejmě si někdo chystá půdu pro pokračování.
Dvojníci jsou spíše cílené na dámské publikum, což já nejsem, ale i tak obsahují kiksy, které budou vadit všem.

LilianaFalcon
06.06.2020 5 z 5

Na plných 5 hvězdiček to nebylo, ale určitě se jedná o jedno z nejlepších YA sci-fi posledních pár let, takže jsem byla trochu shovívavá.
Neměla jsem valná očekávání, protože polemizování nad etičností klonování už bylo v rámci žánru dost, ale příběh byl strhující a napínavý. Postavy chvílemi nesympetické (No jo no.. puberťáci), chvílemi skvělé. Samozřejmě to bylo trochu přitažené za vlasy, nechybělo středoškolské drama, ale i tak mě to moc bavilo.
A závěr byl peckový :-)

TerkaM
25.05.2020 4 z 5

Líbilo se mi to. Vážné skvěle se to četlo, příběh byl poutavý a originální a fakt mě to bavilo. Bohužel ne na pět hvězdiček, cosi tomu chybělo. Nicméně na druhý díl se určitě chystám a už teď se na něho těším. :)

klonování

Autorovy knížky