Dvojhlas

Dvojhlas https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82190/dvojhlas-82190.jpg 4 2 1

Na stránkách knihy Dvojhlas autorů Pavla Loňka a Milana Švece se setkávají ve vzájemných rozhovorech osobnosti ze světa sportu i kultury, jejichž životy se protínají. Kanoista Lukáš Pollert půjde do Dejvického divadla se svým švagrem, hercem Ivanem Trojanem. Herečka Jana Paulová bude stoupat k Everestu spolu s horolezcem Radkem Jarošem, manažer Pavel Zíka provede kariérou brankáře Chelsea Petra Čecha, žokej Josef Váňa posadí do sedla koně textaře Michala Horáčka, přísný trenér Petr Novák povolí vztah s klukem rychlobruslařce Sáblíkové, olympijská vítězka Kateřina Emmons si vystřelí ze svého amerického manžela Mathewa. Fotbalový internacionál Vladimír Šmicer si v Chabrech zakope s tchánem Ladislavem Vízkem. ... celý text

Péťa1950
30.12.2019 4 z 5

K anotaci, o Pollertovi v knize rozhovor není. Nejvíce mě zaujaly rozhovory manželských párů nebo sourozeneckých dvojic, kde je také láska (partnerská nebo sourozenecká). Nejvíce Matt a Kateřina Emmons. U Petra Nováka a Martiny Sáblíkové mi přišlo, že Martinu stvořil jako svou umělou ženu. (říká, že je její tělo rozpracované na ještě lepší výkony, to se později potvrdilo).
V knize je řada fotografií a vtipné ilustrace Petra Urbana. Nikoho nešetří, ani sebe.

Autoři knihy

Pavel Loněk