Dvě hrsti života

Dvě hrsti života https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475036/bmid_dve-hrsti-zivota-cv2-475036.jpg 5 251 65

Dvě silné ženy, dva německé osudy a příběh slavného berlínského nákupního domu KaDeWe. Německo 1914: Charlotte vyrůstá v Sasku na rozlehlém statku svého otce, úspěšného obchodníka. Zdá se, že jí svět leží u nohou, když je svou tetou a jejím židovským manželem uvedena do společnosti. Zde potká svou první lásku. Ale první světová válka jí zhatí plány a její život se navždy změní. Ve stejnou dobu se s nástrahami osudu potýká i Anna ze Sprévského lesa. Ta naopak zná jen přísnou disciplínu a tvrdou práci. I přesto potká první lásku, svého nejlepšího přítele, který je záhy během 1. světové války odvelen na frontu. Švadlenka Anna nastupuje jednoho mrazivého únorového dne v roce 1919 do vlaku směrem do Berlína, aby v chudinské čtvrti Wedding vyrazila se svým entuziasmem nabitým mládím vstříc novému životu. V tu dobu zrovna hledají prodavačky v jednom z největších místních nákupních domů… Anna a Charlotte se potkají až v roce 1953. Mezi nimi leží dvě světové války a jejich osudy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Zwei Handvoll Leben , 2019

maryzka
07.09.2021 5 z 5

Tak německé autorky se koukám orientují na romány konec císařství, obě války i poválečný život v Německu. Připomíná mi to trochu u nás budovatelské romány z 50. let. Ale jinak jsem tuto knihu četla a kdyby se mi nechtělo spát tak bych snad tuto knihu přečetla celou.

Pípasek
04.09.2021 5 z 5

Naprosto strhující román. Autorka se inspirovala životními osudy babiček a později i jejich dětí. Souhlasím se všemi předcházejícími komentáři, pět hvězdiček je málo.

Atuin
03.09.2021 4 z 5

Kniha mě velice - velice mile - překvapila. Je to přesně jedna z těch knih které jsou uvnitř přesně tak poutavé jako obálka. Příběh je napsán vřelým jazykem, opisuje všední nevšední peripetie, které zasazené do kontextu doby působí křehce a silně zároveň. Atmosféra je báječná a na to že je to debut smekám. 5/5
Německé autorky mají na tento druh knih evidentně veliký talent!

AlenaF
26.08.2021 5 z 5

Zcela souhlasím s předchozím komentářem Zuzulinky. Nádherná kniha.

Zuzulinka
24.08.2021 5 z 5

Překrásná kniha. Nádherný děj, láska, ale i poválečný čas s povahově a životním postavením odlišnými hlavními hrdinkami. Vřele doporučuji!

20. století německá literatura Německo Berlín osudy lidí osudy žen ságy

Katharina Fuchs