Dva proti Říši ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Románové zpracování atentátu na Reinharda Heydricha. Popisuje scénu domácího odboje stejně jako exilovou vládu, výcvik parašutistů v Anglii, přípravu atentátu, okolnosti i situaci po něm. Nevyhýbá se líčení soukromého života hrdinů. Poskytuje realistický obraz o strukturách německé moci, zabývá se vyšetřovacími postupy gestapa. Kromě známých faktů obsahuje i řadu nedávno publikovaných či málo známých skutečností. Dílo zaujme strhujícím dějem i výbornou psychologií postav....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423994/big_dva-proti-risi-IQE-423994.jpeg 4.81335
Nahrávám...

Komentáře (353)

Kniha Dva proti Říši

Mi--LADA
včera

Válečné romány čtu jen vzácně. Tato je tak dobře zpracovaná, že čtu se zatajeným dechem. Pravda, nechtělo se mi do ní, slyšela jsem tolik dobrých ohlasů, tak jsem do ní nakonec jen pro přehled nahlédla a už jí z rukou nepustila. Co je dobře napsáno, ať na jakékoli téma, to se dobře čte a tak se přidávám ke spokojeným ohlasům. Hrdiny lze jen obdivovat a styl psaní též.

SteveK
včera

Chápu, že jde stále o beletrii a tudíž je znatelná autorská licence, ale až taková? I po přečtené poznámce autora stále nerozumím, že pracuje s desítkami let vyvrácenými teoriemi a opírá se o nesmysly z padesátých let. Založeno na skutečných událostech, to je vše.


mcleod
11. března

Literárně není kniha nijak zvlášť dobře napsaná. Spousta jednoduchých dialogů a stručných vět bez hlubšího rozměru ničím výrazným neupoutá. Je to taková až příliš formálně a odborně psaná beletrie. Z tohoto pohledu bych knihu hodnotil jako takový pěkný průměr. Ale samotný příběh je tak silný a autor si dal takovou práci se studiem materiálů, která je na textu rozhodně vidět, že to vytahuje dojem z knihy o dost výše. Díky ní jsem si tak připomněl všechny detaily toho, co se tenkrát stalo a na co můžeme být právem hrdí. A upřímně číst si pasáž o atentátu zcela náhodou zrovna ve chvíli, kdy jsem projížděl tramvají onou křižovatkou u Vychovatelny, byl opravdu neskutečně silný zážitek...

for-com
26. února

Kniha, která by se určitě měla objevit v povinné četbě. Silný příběh, jehož základní obrysy známe asi všichni, zde se dozvíme mnohem víc. Autorovi patří můj obdiv za důkladnou práci. Je to čtivé, zajímavé, nutící dohledávat si informace a hlavně nutí přemýšlet o tom, co bychom v té době dělali my sami, zda-li stojí jeden čin za tolik utrpení druhých.Jsou zde skvěle vykreslené postavy, jejich odhodlání, pochyby, slabosti, síla.. výborné. A i přesto, že víte jak to dopadne, tak jim v tom kostele neskutečně fandíte a přejete si, aby to mělo jiný konec. Knih o druhé světové válce je mnoho, ale jestli nějaká opravdu stojí za pozornost a čas, je to tato!

ladyka
07. února

Brilantní silný román, další adept na kvalitní a bonusově navíc velmi záživnou povinnou četbu. Kdykoli jsem coby dítě jela s rodiči okolo kostela sv. Cyrila a Metoděje, tatínek mě vždy na smutný konec Hrdinů upozorňoval a i dnes se při každé cestě kolem nezapomenu podívat na jejich památník a z děr ve zdivu mě mrazí. Tenhle román by si měl skutečně přečíst každý a Hrdinům věnovat aspoň tichou vzpomínku, bůhví, co by bylo, kdyby k atentátu nedošlo...

hopsajda
31. ledna

Přesto, že jsem věděla, jak to dopadne, čtení pro mě bylo neskutečně napínavým zážitkem. Výborná kniha, skvěle napsaná. Oceňuji práci s prameny, ale také doslov a biografická data k jednotlivým postavám. Kdybych nosila klobouky, smekám.

Sirkajirka
30. ledna

Výborná kniha. Čtivá,napínavá,velice mne zaujala. Vlivem četby knihy jsem si vyhledal spoustu informací o této tragické době. Doporučuji přečíst.

Denny456
14. ledna

Moje srdcovka. Velmi dobře napsaná kniha. Čte se jedním dechem.

1 ...