Dva proti Říši ekniha

Dva proti Říši obálka knihy
Mé hodnocení:

Románové zpracování atentátu na Reinharda Heydricha. Popisuje scénu domácího odboje stejně jako exilovou vládu, výcvik parašutistů v Anglii, přípravu atentátu, okolnosti i situaci po něm. Nevyhýbá se líčení soukromého života hrdinů. Poskytuje realistický obraz o strukturách německé moci, zabývá se vyšetřovacími postupy gestapa. Kromě známých faktů obsahuje i řadu nedávno publikovaných či málo známých skutečností. Dílo zaujme strhujícím dějem i výbornou psychologií postav....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423994/dva-proti-risi-IQE-423994.jpeg 4.91171
Romány, Válečné, Literatura česká
Vydáno (ekniha), Knižní klub

Kniha Dva proti Říši

palka452
včera

Excelentní

Batigol555

Moc dobře napsaná kniha. Neškodilo by ji zařadit mezi povinnou školní četbu, abychom nezapomněli na naše hrdiny.

martineden

Perfektní kniha o období v našich dějinách, ve kterém se obnažije lidská existence až na kost. Samozřejmě držím těm frajerům palce, ale kdo mě dostává do kolen, jsou osudy civilistů, kteří jim pomáhali a krutě na to doplatili.

Rind

Vsichni ten pribeh zname. Vsichni vime, jak ten pribeh skonci. Presto hltate slovo za slovem. Presto se vam derou slzy do oci. Presto slza skane po tvari. A ja se ptam - co se to s nami, jako s narodem stalo? Kam se podela obetavost, narodni hrdost, sounalezitost? A tim spis je to znat v dnesnich (covidovych) dnech.

adelazelenkova

Není co dodat. Přečteno jedním dechem. Nemohu jinak než 5*.

MichaelaH

Čtivě a zajímavě napsáno. I když tento příběh každý zná a ví jak dopadne, stojí za to si tuto knihu přečíst.

girdi

Neuvěřitelné jak perfektně někdo může sepsat historické události do podoby napínavého thrilleru. Byla to radost číst, i když to trhalo srdce a drásalo nervy. Za mě určitě tip na povinnou četbu. Dokonalý čtenářský zážitek.

LéňaM

Opravdu skvěle napsaná kniha.