Duše Indiána

Krátký, ale naléhavý spisek, přibližující původní, evropskou kulturou dosud nedotčenou filosofii a způsob myšlení Indiánů a podíl křesťanství na rozvrácení jejich tradičního způsobu života. Autorem je příslušník kmene Santí, patřící k národu Dakotů, který vystudoval americké školy, aby pochopil jednání bílých, ale v srdci i v duši zůstal hrdým Indiánem. Kniha, která s přímočarostí Indiánům vlastní přibližuje podstatu indiánské filosofie a přístupu ke světu a zároveň se snaží nalézt styčné body mezi duchovními světy Indiána a bělocha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257179/duse-indiana-257179.jpg 4.664
Duchovní literatura, Náboženství

Vydáno: , DharmaGaia, Maťa

The soul of the Indian, 1998

Kniha Duše Indiána

Upanishad
15.01.2019

Jeden ze starších mužů, když jsem se ho zeptal, co si myslí, setrval dlouho v mlčení. Nakonec řekl: ,,Došel jsem k názoru, že tento Ježíš byl indián. Stavěl se proti hmotnému zisku a proti velkým majetkům. Tíhnul k míru. Byl nepraktický jako každý indián a necenil si své práce z lásky. Toto nejsou principy, na kterých bílý muž založil svoji civilizaci. Je zvláštní, že se nemůže vyrovnat s těmito prostými principy, které naši lidé běžně dodržují."

Dejf_ano
19.12.2017

Plný počet bodů. Nejen, že knížka je velmi krásně napsaná, ale je plná zajímavých myšlenek a podmětů k přemýšlení. Malý návod pro Nás jak se maličko zastavit a na řadu věcí se podívat z jiné stránky.

aisha21
28.06.2017

Krásně napsaná knížečka. Jsou tam hlavní myšlenky a energie, které mají být čtenáři předány. Myšlenky hluboké, pro současnou dobu velmi potřebné.Každý ji porozumí, i když každý podle své duchovní zralosti.

pajaroh
26.04.2017

Krásné a hluboké myšlenky, nicnémě vytažené z původního textu, zestručněné a přizpůsobené dnešní uspěchané době. Na jednu stranu je to škoda, na druhou stranu tato verze osloví více lidí, což je asi hlavním cílem.

Jolina
16.04.2017

Vhled do života indiánů, jejich chápání světa i života. Přírodní pasáže inspirativní, návrat ke kořenům, únik od civilizace a následné srovnání se s ní...

popelka595
27.09.2016

Často jsem při čtení měla pocit, jako bych to psala já.

"Každý pěkný kamínek byl tehdy pro mě cenný, každý rostoucí strom byl hoden úcty. Nyní se kláním s bílým mužem před namalovanou krajinou, jejíž hodnota se vyjadřuje v dolarech."

DivnýJanko
26.10.2015

veľmi vážna a inšpiratívna kniha, erudovaná sonda do duše indiána, no i do našej, "bielej duše", kniha ktorá by mala byť zachovaná, pre budúce a budúce generácie. malá objemom, veľká obsahom. odporúčam všetkým.

Bible Svatá
Bible Svatá