Prázdná hnízda ekniha

Obyvatelům Domu se krátí čas. Ukončení, událost tak strašlivá, že se o ní pro jistotu nemluví ani šeptem, už brzy vyžene děti z Domu do nelítostných spárů světa tam venku. Existuje nějaká šance, jak se tomuto osudu vyhnout? Existuje možnost úniku? Existuje cesta, která nevede ven z Domu, ale… jinam? Zdá se, že ano, ovšem každého, kdo se po ní bude chtít vydat, to bude něco stát. A někoho to možná bude dokonce stát úplně všechno....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357942/prazdna-hnizda-dXU-357942.jpg 4.615

Dům, ve kterém... 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno (ekniha), Fragment (ČR)

Kniha Prázdná hnízda

vitaly0472
15.03.2019

Po přečteni začnete vidět portály do vedlejších světů.

JIVaJaH
26.08.2018

Kniha mi tedy vůbec nesedla se všemi svými symboly, podivnými postavami a zvláštním dějem.

JanaT.
07.01.2018

První komentář pár týdnů (měsíců?) po vydání knihy...a přitom jde o poslední díl kultovní trilogie, ověnčené řadou cen, jak často uvádí. Po přečtení série jsem hledala jakékoliv informace o Domu, chtěla jsem srovnat, utřídit myšlenky. V češtině jsem našla jedinou recenzi (odkaz zde na Databázi) a komentář překladatele o tom, jak se mu na překladu dobře pracovalo. Přitom souhlasím s tím, že si tato série zaslouží pozornost, je tak zvláštní, jiná. Tomu, kdo se pročetl skrze oba předchozí díly, nemusím moc vysvětlovat čím a proč. A kdo je četl, neumím si představit, že by nepociťoval nutkavou potřebu přečísti i tento třetí...Přemýšlela jsem dlouho, co mi to celé připomíná, jak to pojmenovat...surrealistické fantasy, nebo co? Asi je to jedno, jenom ještě podotknu, že podobně rozrušená, napjatá, nervózní z toho, co si myslet, jak do dopadne, jsem kdysi dávno cítila snad jen u knih od Kafky. Setkání s Domem pro mě bylo jedinečným čtenářským zážitkem, skvělou příležitostí tušit, luštit náznaky a symboly, představovat si, pochybovat a zamýšlet se...Určitě si sérii někdy přečtu ještě jednou.