Dům u ústí řeky

Dům u ústí řeky https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314772/bmid_dum-u-usti-reky-JWR-314772.jpg 4 83 37

Tajuplná mohyla, opuštěná ruina a skryté rodinné tajemství. Iris dlouho čekala, že se bude moci osvědčit jako archeoložka, až konečně dostala příležitost. Má dohlížet na odkrývání anglosaské mohyly. Drsná krajina Suffolku ji fascinuje stejně jako ruina panského domu u ústí řeky. Proč jeho obyvatelé Hengist Hall opustili? V jedné zprávě o dávné vraždě najde jméno domu, při svém pátrání však narazí na zeď mlčení. Teprve její kolega Caleb jí pomůže příblížit se pravdě. A ta má větší spojitost s její rodinou, než by Iris považovala za možné...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Brána

Das Haus an der Mündung , 2015

Micheline
15.07.2017 3 z 5

Příběh je pěkný, má velký "dějový potenciál" :o) Jen jeho zpracování se mi moc nelíbí. Chybí mi ta jiskra, nemožnost se od knihy odtrhnout, síla emocí a napětí dějových zvratů.
Nejvíc Felicity - na konci, na poslední chvíli, narychlo dodané vysvětlení ...
Velká škoda, mohla to být úžasná kniha.

ritz
11.05.2017 4 z 5

Hezké, čtivé, příjemná oddechovka.

kamizola
06.05.2017 4 z 5

Říká se, že by člověk neměl kupovat knihu podle obalu. O to víc mě potěšilo, že Dům u ústí řeky je nejenom pěkný obal, ale i čtivý příběh s příjemným spádem, co se týče děje. Prolínání dvou časových rovin, sympatičtí a "lidští" hrdinové, tajemný příběh, prostě nic tomu nechybí. Velice pozitivně hodnotím, že autorka v závěru knihy ponechá prostor čtenářově fantazii. Za mě spokojenost.

Ditules
07.03.2017 3 z 5

Příběh ze začátku století byl zajímavý, hltala jsem skoro každou stránku; příběh ze současnosti mě trochu nudil. Proto jen 3 hvězdy.

zuzana2599
05.03.2017 5 z 5

Také mě tato kniha okouzlila, Velmi ráda mám podobné příběhy, kdy se můžu vracet do minulosti a život obyvatelů panství Hengist Hall byl úžasně čtivý, tajemný, a já jen obracela stránky a netrpělivě čekala, jak rodinná historie dopadne. Opravdu poutavé a líbivé čtení, které potěší každou ženskou duši :-)

intelektuálka
22.02.2017 4 z 5

Pro změnu zase příběh ze staré Anglie - Suffolku. Prolíná se současnost s minulostí to mám ráda. Hrdince práce přinese i lásku a nečekané dědictví. Pěkně se to čte. Doporučím pro ženy.

Selinute
21.02.2017 4 z 5

Příjemné odpočinkové počtení, které splnilo mé očekávání. A poutavá obálka je jako lákavá pozvánka, která čtenáře vybízí k návštěvě Suffolku. Mě se to líbilo.

Šánka
11.02.2017 5 z 5

Mám tyto příběhy moc ráda, to putování v čase za starým tajemstvím, střídání dvou příběhů v současnosti a dávné minulosti.
Rozkrývání tragické historie jedné rodiny je plné dramat, vášní, lásky až do propojení se současností. Není to žádné zběsilé čtení, ten začátek mně dal zabrat než jsem se začetla, ale vydržte, kniha vás nakonec odmění ! A ano, obálka je kouzelná a navozuje tu atmosféru celého příběhu.

kanitsuj
10.02.2017 2 z 5

Zatím jsem asi ve čtvrtině knížky a přiznám se, že mne příliš nebaví. Připomíná mi svým stylem knihy Barbary Erskinové a asi jsem již podobným typem románů přesycena.

alnahu
23.01.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem si vypůjčila ,díky krásné obálce a nezklamala mě, tajemný historický příběh z drsné krajiny Suffolku, se četl dobře. Ač nemusím prolínání minulosti s přítomností, příběh Iris a Fábie v této knize se mi četl dobře.

putpuda
13.01.2017 5 z 5

Nádherný příběh, ale zároveň strašně smutný, na který jen tak nezapomenu. Který v člověku něco zanechá. Ještě teď se mi derou slzy do očí.
Hrozně bych si přála jiný osud pro dvě úžasné bytosti z této knihy, ale ať si každý přečte sám... nechci už nic prozradit. Můžu jen doporučit!

Obálka krásná ;)

Liduka
08.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která vás drží v napětí od začátku až dokonce. Jen mě malinko zklama1l konec. SPOILER: Stále jsem čekala, že nakonec Emanuel a Fabia budou spolu. zasloužili by si dobrý konec.

skipiii
06.01.2017 5 z 5

Nádherná kniha, kterou nedokážete odložit,dokud nezjistíte osud všech postav...ať už těch v minulosti,nebo těch v přítomnosti....A ještě k tomu překrásná obálka! Rozhodně doporučuji!

Kopretina_aku
05.01.2017 5 z 5

Tahle kniha pro mne byla velmi milé překvapení. Byla díky obálce to jediné, co mne uhodilo do očí, když jsem v knihkupectví bádala, co bych si koupila. Příběh se mi líbil, střídání současnosti s minulostí nechávalo děj velmi napínavý až do konce. Zajímala mne celá rodinná historie a osudy všech členů a také spojitost s hlavní hrdinkou a její příběh. Celé se to krásně četlo.

Andruša
04.01.2017 5 z 5

Krásná kniha do které jsem se dostala hned po prvních stranách. Četla jsem ji v - pro mě méně příznivém životním období - ale i když některé osudy hrdinů byly těžké, tak na mě jako celek působila kniha smířlivě a vyrovnaně.

Jana77
04.01.2017 5 z 5

Prvotina této autorky a hned si mě naprosto získala! Styl psaní i námět se velmi podobá mé oblíbené Erskinové, takže za mě bez váhání plný počet hvězd. Minulost ladně vplouvá do přítomnosti, nechybí tajemství, které prostě musíte rozluštit.

milunka21
16.11.2016 5 z 5

Nádherná kniha, kde se přítomnost prolíná s minulostí a hodně napínavá.Zase jsem si zavzdychala....