Dům na Baker Street

od:


KoupitKoupit eknihu

Za každým velkým detektivem stojí velká žena. Bytná Sherlocka Holmese a manželka doktora Watsona se rozhodnou vyjít ze stínu a rozjet své vlastní detektivní pátrání. Z kuchyně na Baker Street číslo 221b se vydávají do temných zákoutí Londýna a zjišťují, že přestože nejsou nejslavnější detektiv všech dob, i ony dokážou vyřešit zapeklitý případ....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/311044/dum-na-baker-street-za-kazdym-velky-75J-311044.jpg 4.231
Série:

Vyšetřování paní Hudson a Mary Watson (1.)

Orig. název:

The House at Baker Street: A New Sherlock Holmes story (2016)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Grada
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Přidat komentář
michaela2338
22. července

Příjemné čtení, psáno s lehkostí. Dovedu si představit, že by z toho mohla být série.

SBH
27. dubna

Tato kniha ve mně nevzbudila vůbec žádné emoce. Když o ní uvažuju, napadá mě jedno slovo - užvaněná. Paní Hudsonová byla sympatická, Mary taktéž, případ stylový, dokonce na mě vybaflo překvapení, když jsem čekala jednu typickou holmesovskou situaci, a ona nenastala. Ale věčné úvahy na téma promarněného života a touhy po dobrodružství způsobovaly, že jsem knihu odkládala častěji, než by bylo na detektivku zdrávo. Ovšem závěrečné finále bylo naprosto nepravděpodobné a, proč to neříct na rovinu, prostě užvaněné.

Modrina
03.08.2017

Na tuhle knihu jsem byla hodně zvědavá, ale zároveň jsem se trochu bála. Může se k fenoménu Sira Doyle vůbec přidat byť jen myšlenka, natož příběh? Může. :) Dámy mě hodně zaujaly a doufám, že autorka už píše další příběh. :)

Marthas
29.06.2017

Kniha nebyla vyloženě špatná ale ani mne neuchvátila, tak jako se to vždy podařilo originálním příběhům Sherlocka Holmese.
Oceňuji na ní převážně tu vytrvalost a píli, kterou paní spisovatelka věnovala tomu, aby shromáždila všechny potřebné info o jeho světě, ale považuju ji spíše než za samostatnou knihu za fanfikci, a tak by se měla brát, v tom případě by stála výše, než takto sama. Překlad byl víceméně bez chyb. Neseděl mi, však ani styl jakým byla psána, který byl ale pro mluvu hospodyně správně zvolený, taky dost popisů brutalit a vlastně ani obálka. Proto 2/5

nikol1774
31.05.2017

Další z mnoha knížek, v kterých jsem se spletla. Čekala jsem méně a dostavilo se o dost více. Konečně případ, který řeší žena. Zaujalo mě jak autorka napsala prvních pár stránek o tom, proč knihu začala psát. Přišlo mi to velmi milé, dle mého názoru pěkný začátek, když začala komunikovat se čtenáři. Když se ještě vrátím k ději, super zápletka a pěkný konec, měla jsem po těle husinu při poslední ''scéně''. Opravdu krásná knížka.

Gibis
31.05.2017

Paní Hudsonová a Mary Watsonová.....úžasná dvojka, která k vyšetřování "svého případu" občas přizve i protřelou Irene, femme fatale Sherlocka Holmese (což by on v žádném případě nepřiznal :)) Sherlock a John Watson se příběhem jen občas mihnou. Krásná obálka, moc příjemné čtení a já budu doufat, že to nebyl poslední případ těchto dvou dam :)

fruitbueno
07.02.2017

Připoutat pozornost se knize nepodařilo, bohužel je mi nejspíš bližší maskulinní svět Sherlocka Holmese. Nicméně jako vhled do holmesovského světa celkem prima čtení.

Šárka5875
25.01.2017

Pokud máte rádi klasické anglické detektivky a máte chuť se blíže seznámit se dvěma svéráznými ženami, určitě sáhněte po Domu na Baker Street. Budete mít chuť dát si s paní Hudsonovou čaj v její nablýskané kuchyni a větrací šachtou vyslechnout něco málo z horlivé diskuze mezi panem Holmesem a doktorem Watsonem. Já určitě doporučuji.

Ranuncul
01.01.2017

Příjemna oddechova kniha. Doporučuji přečíst lidem, co mají rádi Sherlocka Holmese.

S.monika
23.12.2016

Já hodnotím velice kladně! Nikdy jsem se nedokázala začíst od Doyla, tak jsem si řekla, že si přečtu toto. Velice jsem uvítala, že autorka hned ze začátku uvedla, proč jsou hrdinkami paní Hudsonová a Watsonová. Celá zápletka se pak odvíjela zajímavě, zapeklitě a až do posledních pár stránek čtenář netušil, co se děje. Všechny postavy mi přišly dobře napsané a promyšlené. Táhla jsem k paní Hudsonové a celému jejímu světu kolem ní. Myslím, že je to vhodná detektivka pro čtenáře, co nepotřebují k dobrému příběhu nechutnosti a přehnané násilí.
Už se těším na další díly ( snad budou a budou rychle)

DariDerek
22.12.2016

Velmi příjemné překvapení. Nečekala jsem to a proto jsem nadšená. Více v recenzi v záložkách :-)

Marselle
10.12.2016

Tato kniha je moc pěkná oddechová detektivka. Případy Sherlocka Holmese mám ráda, i když v tomto případě jsou za detektivy dvě zvědavé ženy, které se rozhodly vyzkoušet něco jiného než být jen u plotny.
Líbí se mi jak okoukaly a odposlouchaly slavného detektiva a pak se ho snažily napodobit.
Určitě si tuto knihu zase znovu ráda přečtu.

anavi2009
05.12.2016

Příjemná detektivka, ale nic extra napínavého. Spíš se mi líbilo, že pátrání vedla Mrs. Hudson a občas se tam mihnul Shelrock s Watsonem a jiné známé postavy :) Fajn odpočinkové čtení.

tomaserd
08.11.2016

Super detektivka doporučuji na 81%