Dům fúrií

Louisa Dittonová je osamělá a plachá. Poté, co utekla ze školy, kde byly kruté tresty na denním pořádku, je nadšená, když se seznámí se starou ženou, která jí nabídne místo pokojské v penzionu. Brzy po příjezdu do Coldthistle House si však Louisa začne uvědomovat, že záhadný majitel penzionu, pan Morningside, poskytuje svým hostům mnohem víc než jen ubytování. Ve skutečnosti je tento dům místem soudu a pan Morningside a jeho zaměstnanci vykonávají nad hosty svou vlastní temnou verzi spravedlnosti. Nad hosty, jejichž hříchy považují za neodčinitelné. Louisa se začne bát o mladého muže jménem Lee, který se svou neobyčejnou laskavostí od ostatních hostů výrazně odlišuje. Louisa si uvědomuje, že je možná na ní, aby ho před tak hrozivým koncem uchránila. Ale jak může Louisa vědět, komu v tomto domě plném klamu a lží věřit? Kniha je doplněna příznačnými ilustracemi a fotografiemi, které oživují podivný svět, ve kterém je hranice mezi lidmi a duchy opravdu tenká....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/392105/dum-furii-eV5-392105.jpg 3.79

House of furies (2017)

Literatura světová, Horory, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

annasglamour034
předevčírem

Kniha mě velmi zaujala hned od začátku svým příběhem. Zajímavé nadpřirozené bytosti, penzion s pochmurnou historií a několik zvláštních dětí. Tajemné rituály na hostech penzionu jsou jen malá část tajemství. Jelikož konec mi přišel lehce nedokončený, doufám, že bude mít kniha pokračování.

Knihy autorky jsou velmi zajímavé, avšak tato kniha se zaměřuje na jiné detaily než trilogie z ústavu.

Marekh

Jedná se o první část nové série gotických hororů. Knihu bych hodnotil průměrně (3,5 hvězdičky). Kapitoly jsou krátké. Je to první kniha, kterou jsem od autorky četl.

Určitě se nejedná o knihu, kterou bych znovu četl a u které bych si řekl, že byla výborná. Četla se celkem dobře, některé části se mi líbily více, jiné mne třeba moc nebavily. Kniha obsahuje napětí, setkáme se s různými duchy a přízraky, objevují se v ní také kouzla, v knize se vyskytuje i detektivní pátrání. Do knihy jsou vloženy také krátké ukázky z knihy VZÁCNÉ MÝTY A LEGENDY, což jsou sebrané objevy H. I. Morningsidea, který je majitelem penzionu, do kterého se přistěhuje Louisa, hlavní postava knihy. Tyto odbočky mne celkem bavily a oživilo to vyprávění. Líbila se mi také atmosféra Anglie počátkem 19. století, takže kniha se dobře čte při pošmurném, deštivém či sněživém počasí, kdy je navozena správná atmosféra ke čtení tohoto příběhu. U knihy jsem se moc nebál, ale řekl bych, že to bylo namícháno tak akorát pro ty čtenáře, kteří hledají něco ponurého a chtějí se bát, ale nechtějí být vystrašeni do takové míry, aby se klepali hrůzou po celém těle. :) :) :)

Kniha je pěkně graficky zpracována. Přebal knihy je nádherný. Každá kapitola je oddělena grafickým předělem, v knize se vyskytují také fotografie a ilustrace.

V knize jsem nalezl nějaké pravopisné chyby, na straně 233 je nedokončené souvětí, na str. 169 a 170 je zmíněno slovesné uskupení koňské stání. To mi nesedí, spíše bych řekl, že mělo být uvedeno koňská stáj. To jsou spíše drobnosti, které jsem zpozoroval při četbě.

Pokud bude vydán 2. díl této série, tak se musím rozhodnout, jestli budu pokračovat ve čtení. Závěr knihy byl docela napínavý a docela by mne zajímalo, jak se bude vyvíjet příběh dále, kam se posunou hlavní postavy. Mladším čtenářům se bude kniha asi líbit více a více knihu ocení nežli já.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Svět umí být zlý a nespravedlivý, a čím dřív se s tím člověk smíří, tím spíš se naučí přežít.

Jednou z nejnebezpečnějších věcí je tajná naděje. Tajná naděje je vždy ukryta hluboko v člověku, jako nemoc, o které netušíte, že vyčkává. Je tam neustále, připravena vám ublížit, a přestože máte nějaké nejasné ponětí o její existenci, nějaký instinkt či tušení, vždycky vás překvapí.

Smutnou pravdou, se kterou se musíme my všichni vyrovnat, je, že ti z nás, kdo jsou záhadní, jiní nebo divní, se dostávají do jistého druhu vyhnanství.

Ovečka daleko od stáda je zranitelná a tato osamělost z tebe udělala chladného člověka.

Jejich šílenství má řád a řád znamená účel. Účel znamená cíl.

Možná, že nevinnost je jako svíčka, dá se sfouknout anebo vyhoří do nicoty, ale je předurčena, aby tím či oním způsobem zemřela.

terezaki

Je pravda, že v tato kniha nebyla tak strašidelná jako Ústav pro duševně choré. Ale lépe se dalo orientovat v postavách. Dle mého názoru je kniha více "pohádková". Čte se velice dobře a můžete s ní strávit moc pěkné odpoledne. Už se těším na pokračování.

Evžen82
18.12.2018

Z počátku mě kniha zaujala, působila velmi zajímavě a ponuře. Celkově mě ale úplně nenadchla, čekala jsem něco více strašidelného. Hodně věcí bylo jen naznačeno, ne vše jsem úplně pochopila a pasáže z knihy pana Morningsida mě nebavily vůbec.

veronika0382
12.12.2018

Dům fúrií mě, po překonání začátku, nadchl. Sídlo Coldthistle House nechtějte navštívit! Je temné, záhadné, překvapující, strašidelné, plné zvrácených záhad, černých bytostí a jako by tu snad žil samotný Ďábel. Atmosféra při čtení je celou dobu taková zvláštní, napjatá, záhadná a ponurá. Jako psané k počasí, které právě venku panuje! Závěr knihy je naprosto šokující a proto se moc těším na další díl této hororové série. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

smrt duchové a přízraky vraždy

Madeleine Roux

Madeleine Roux