Dům doktora Fišera

Dům doktora Fišera https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336983/mid_dum-doktora-fisera-muc-336983.jpg 4 67 30

Podivín doktor Fišer do svého domu obehnaného plotem s ostnatým drátem nikoho nepouští. Když se Petrův otec zmíní, že pro doktora pracuje, probudí v synovi zvědavost. V domě na kopci prý bydlí nějaký kluk. Nikdo ho ale nezná, do školy nechodí, nehraje florbal… Petrovi se podaří s pomocí kamarádky Kristýny a dokonalé lsti vniknout do domu. Co objeví, je šokující, a co bude následovat, ještě mnohem víc! Napínavý příběh, který vám nedovolí odejít!... celý text

ivca79
18.10.2018 5 z 5

Přečteno za odpoledne. Naprosto děsivý

groula
15.10.2018 5 z 5

tak to byla jízda. kniha od 11 let! v noci sem nemoh spát. tak sem o 3 do půl pátý četl a dočetl tento skvost. Husí kůži mám ještě v 8 ráno. jestli tohle budou číst 11 lety děti, tak už nikdy neusnou ????.
skutečně mě to bavilo. čtivé, poutavé, nepředvídatelné,.
za mě 100%

Epes
06.10.2018 5 z 5

Záhada jako Brno (veliký jako Praha se myslím neříká :-), uvěřitelné kulisy českého prostředí, přesvědčivé hlavní postavy (Petr a Kristýna). Děj je svižný a čtivý. Poněkud stereotypní je generační kritika mládeže závislé na počítačích - zde autorka, i když jinak pokroková, nedrží krok s dobou, dnešní děti jsou spíše na Intagramu než FB. Zápletka s klonem není v literatuře nová, srov. Bez šance - Shusterman, Je to i můj život - Picoult, nebo filmové zpracování Ostrov (2005).

darion
26.09.2018 5 z 5

A tak to občas v životě chodí... něco skončí, ale otazníky zůstávají... ne vždy se člověk dozví, kde je/byla vlastně pravda... a někdy uběhne hodně vody než se okolnosti objasní... pěkná forma, jakou Petra Braunová mladé čtenáře na realitu připravuje :-) A dost možná, že se k tématu ještě v některé z příštích knih vrátí?

Lenka-Chanel
13.06.2018 5 z 5

Kniha mě velmi prekvapila-napinava do poslední stranky.

Jolina
04.01.2018 4 z 5

Při čtení knížky mě napadala spousta myšlenek...třeba to, že se autorka docela dobře umí vžít do dítěte na počátku puberty, třeba že je někdy těžké vědět, kde je pravda a co je pravda, že touhy dítěte jsou silné a záhady tajemné...trochu mi vadily ty sociální sítě, mobily apod., ale ano, taková je doba...jediným problémem pro mě jako čtenáře je nedokončený děj - já opravdu chtěla vědět, jak to tedy je...???!!!

Eliot30
02.08.2017 5 z 5

Vím že je to knížka spíše pro mladší než jsem já ale dokonalá oddechovka a byla jsem napjatá, zhltla jsem ji doslova ZA NOC :) prostě jsem ji nepoložila dokud jsem ji nedočetla !

buccaneerka
07.07.2017 5 z 5

Wow, právě jsem dočetla na jeden zátah asi 120 stran a musím uznat, že tak napínavou knihu s dětským hrdinou jsem ještě asi nečetla. Myšlenka originální, zpracování perfektní. Když se v polovině knihy setkal Petr s "Patrikem", kladla jsem si otázku, jak asi bude příběh pokračovat, když je už všechno jasné, ale autorka píše skutečně napínavě do poslední stránky. Miluju, když mě kniha nechává na pochybách, co je vlastně pravda, a tak mě nutí číst rychle dál.
Původně jsem knihu koupila pro šesťáky, potom mě velké písmo vedlo spíše na 1. stupeň, ale podle obsahu se nebudu ostýchat nabídnout ji i šesté a sedmé třídě.

broskev28
02.07.2017

Souhlasím. Jako všechny knihy P. Braunové velmi čtivé a odsejpající, a námět přímo detektivní. Když jsme se čtvrťáky letos vyhlásili anketu "kniha, která mě v tomto roce nejvíce oslovila", vyhrála to na celé čáře právě Petra Braunová a její Ztraceni v čase. Třeba to příští rok bude právě Dům doktora Fišera . . .

MartinaF
10.06.2017 4 z 5

Teda, myslím, že označení psychothriller pro děti je více než oprávněné. Odvážné, napínavé, a k zamyšlení.