Dům Bernardy Albové

Dům Bernardy Albové https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68315/dum-bernardy-albove-68315.jpg 4 34 4

Vzrušující příběh vynikajícího básníka a dramatika odehrávající se v kamenném domě, kde doňa Bernarda Albová po smrti svého manžela přísně hlídá svých pět dcer, které zoufale touží po lásce muže, patří mezi nejpůsobivější tragické příběhy španělského divadla. Vychází v silně emotivním překladu L. Čivrného.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Artur

La casa de Bernarda Alba , 1936

Izu
13.08.2023 4 z 5

Působivé a depresivní drama.

gimli35
31.03.2021 4 z 5

Hutné, tísnivé drama. Dům s dusnou atmosférou pod taktovkou nekompromisní Bernardy, z něhož není úniku...

Baru16
10.08.2020 5 z 5

Bernardu jsem viděla na prknech divadla Troníček a neubránila jsem se slzám. Jak herecké výkony tak dílo samo o sobě ve mně zanechali velkou ozvěnu. Na základě představení jsem si tedy přečetla knihu.
Velice čtivě napsané zajímavé téma, které v sobě skrývá přenádherný příběh.

Belatris
21.07.2013

S touto hrou jsem se setkala na semináři, kde jsme si ji celou nahlas přečetli. Možná výslednému dojmu pomohlo i kouzlo bezprostřední, amatérské produkce, ale hra zanechala hluboký dojem, aniž by mě přivedla na pokraj psychických sil. Rozhodně drama lépe funguje v hrané podobě, při čtení může být hůře uchopitelná.

španělská literatura

Federico García Lorca
španělská, 1898 - 1936
2008  73%Krvavá svatba
2008  72%Dům Bernardy Alby (převyprávění)
1956  75%Cikánské romance
2011  74%Dům Bernardy Albové