Šafránka, žlutá víla

Šafránka, žlutá víla https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22204/bmid_safranka-zluta-vila-7qC-22204.jpg 4 43 7

Ráchel a Kristýna, které jsou na prázdninách na Dešťovém ostrově, už našly červenou vílu Rubínku a oranžovou vílu Klementýnku. Ve třetím a čtvrtém díle musejí najít žlutou vílu Šafránku a zelenou vílu Olivku. Hledání jim však znepříjemňují šotkové Serváce Mráze. Jestlipak se dívky i víly dokážou s těmito zlomyslnými kazisvěty vypořádat?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Rainbow Magic 3 - Sunny the Yellow Fairy , 2003

Štěpinambura
28.06.2021 3 z 5

Knížka se mi líbila, akorát mám jednu připomínku. Včelí královny odletěla s Šafránkou do hrnce na konci duhy se slovy, že je tu jiná včelí královna, která se o její roj ráda postará. Tuhle pasáž jsem moc nepochopila, protože včelí královna nemůže zůstat bez roje, po pár dnech bez svých včel umírá na nedostatek mateří kašičky. A zásadně nikdy neopouští úl. Jak se to tedy mohlo stát?

Ivanka83
12.02.2020 4 z 5

Další duhová víla zachráněna.
Milé čtení před spaním pro malé holčičky.

Osice
25.12.2019 5 z 5

Přečetly jsme zatím 2x... Když jsme dneska obědvali, tak jsem uviděla z okna duhu a vzpomněla jsem si na Šafránku, žlutou vílu. A myslím, že se mi díky duhovým vílám konečně podaří zapamatovat si, jak jdou barvy duhy za sebou… Stačí si pouze odříkat víly (Rubínka, Klementýnka, Šafránka, Olivka, Pomněnka, Iriska a Violka – píšu zpaměti, tak jsem to doufám nespletla:-D)

Terisek99
21.02.2018 5 z 5

Úžasná kniha. Přečetla jsem ji už jako malá holka a chtěla jsem si ji připomenout. Vhodná pro malé děti.

fajka
07.02.2016 4 z 5

Moc hezká knížka. Líbí se mi, že je tam včela a že se tam honili s šotkem a navíc mám ráda žlutou barvu!!!

estelina2300
05.10.2012 5 z 5

toto knihu jsem taky četla když jsem byla malá

marketka40
02.05.2012 5 z 5

Líbila se mi moc. Pěkná kniha