Droga

Droga https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237934/mid_droga-DLf-237934.png 3 5 2

Kvetoucí město. Kypící životem. Jako by se ho zmocnila zlatá horečka, a také že ano. Ta zlatá horečka se ovšem jmenuje drogy, prostituce, obchody s dětmi, sekty, které pod rouškou bezpečí zneužívají mladé lidi, kteří hledají pocit jistoty. Toto podhoubí velkoměsta žije vlastním životem a není v něm možné zjednávat nápravu jinak než stejně nemilosrdně. A to přesně si vzal za svůj cíl Burke, zčásti soukromý detekti, zčásti mstitel těch nejbezbrannějších - dětí, které se samy nedokážou bránit, ani se dostat z děsivého područí pasáků a překupníků drog. Burke není ve svém usilování osamělý, má přátele jak v polosvětě, v němž se pohybuje, tak ve světě spořádaných lidí, kteří denně svádějí boj se zločiny, na něž jsou zákony krátké. Jediný účinný způsob je zločince nemilosrdně zlikvidovat a Burke a jeho přátelé neváhají vyřidit si s nimi účty jednou provždy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Vyšehrad

Hard Candy

ThomasRuhe
21.08.2020 2 z 5

Po přečtení několika desítek stran jsem si musel přiznat, že Vachssův styl mě nebere. Nějaké pasáže jsou celkem dobré, ale to prostě nestačí.
Postavy, zápletka, prostředí, to všechno je takové polovičaté. Za těch pár dobrých stránek 40%.

Jarka 55
09.05.2015 4 z 5

Nepřipadá mne vůbec špatná.

Andrew Vachss
americká, 1942