Drákula Nesmrtelný

Drákula Nesmrtelný https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41787/bmid_drakula-nesmrtelny-xY1-41787.jpg 3 135 135

Drákula Nesmrtelný je volným pokračování klasického Drákuly od Brama Stokera, ztělesnění hororového žánru, prototypu a nedostižného modelu dnes tak populárních příběhů o upírech. Stokerův román samozřejmě inspiroval řadu pokračování; Drákula Nesmrtelný ovšem nad všechny podobné pokusy vyčnívá kvalitou zpracování, nosným, dramatickým příběhem i citlivým zachycením „ducha doby". Román začíná nějakých dvacet let po domnělé smrti hraběte Drákuly (jíž končí původní Drákula), setkáváme se v něm s většinou postav, které už známe, ale ukazuje se, že všechno bylo tak trochu jinak… Je možné, že by hrabě Drákula nebyl oním ztělesněním zla, které známe? Nestojí za vším někdo daleko horší než Drákula sám? A jakou roli hraje v příběhu tajemná hraběnka Báthoryová, Čachtická paní, která se v románu záhy objeví? Román Drákula Nesmrtelný je výjimečný rovněž tím, že Dacre Stoker je praprasynovcem Brama Stokera a při psaní románu pracoval i s archivem svého předka – co do autenticity se tedy Drákula Nesmrtelný svému pravzoru velice přibližuje.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Albatros (ČR)

Dracula The Un-dead , 2009

1972Sixo
16.01.2014 3 z 5

Je mi ľúto postáv z pôvodnej knihy, ktoré takto neslávne skončili. Príbeh je guľaš rôznych kultových hororových postáv, nechýba ani TITANIC. Už som len čakal kedy vybehne Chuck Norris a pokosi to tam. Ale číta sa to dobre a doslov autorov ma zaujal viac než cely román.

EffyMerillis
08.08.2013 4 z 5

No, dlouho mi vrtalo hlavou, proč v knize drákula nevystupuje. Ke konci jsem se dozvěděla, že tam byl vlastně celou dobu a v hlavě jsem musela přešrotovat vše, co jsem zatím věděla. Docela mě mrzelo, že si Quinecy nenechal nic vysvětlit a byl tvrdohlavý. Konec konců, kniha skončila jak skončila.
Začátek knihy mě zaujal, střed mě však trochu nudil a nějakého vzrušení jsem se dočkala až v poslední třetině knihy, do té doby to byla prostě detektivka. Ale i tak se mi Drákula Nesmrtelný libil.

Jako první mě po přečtení napadlo: Kniha nese název "Drákula Nesmrtelný", tak proč sakra Drákula zemžel?! :D
Ale když by měly knihy končit tak, jak si vždy myslíme, že skončí, zmizelo by všechnot o vzrušení.

Zuzzule
21.07.2013 3 z 5

Drákula je pro mě "srdeční" záležitost, četla jsem ho už v dost podobách a tato je z nich nejhorší. Knížka se četla dobře, to ano. Aale je to strašná slátanina - jak už tady psala Verrrunka.... Ze začátku to bylo napínavé, ale s přibýváním postav Hraběnky, Jacka a hlavně zápletek... už to prostě nemohlo dopadnout jinak než tím Titanikem :-( Docela zklamání. A pro ty, kteří uvažují o koupi - v levných knihách ji koupíte do 80,- v knihkupectví jsem ji viděla za 399,-

Nikusscha
06.03.2013 5 z 5

Knižka se mi líbila :-)

monousek1974
05.03.2013

Naprosto fascinující příběh,hodně podobně poutavě napsaný,jako původní Dracula,doporučuji.

Miss Utahraptor
13.01.2013 4 z 5

"Leč doba válek pominula, ... Krev je dnes, v dobách potupného míru nad jiné vzácná tekutina, a slavné jméno Dracula už zní jen v legendách."

Velmi slušné, originálně pojaté, volné pokračování světoznámého románu. Jako veliké plus bych uvedla výrazné polidštění postav, ústup od, sice krásného, leč značně nerealistického, zidealizovaného pojetí v původní knize. Čte se to pěkně, sloh je dobrý, atmosféra celkem přesvědčivá. Konec mne výrazně rozhořčil. Možná i víc, než ten u původního Draculy.

Verrrunka
09.01.2012 2 z 5

Bylo to čtivé, děj příjemné utíkal, spousta krve, spousta mrtvol... Ale... fakt hrozná slátanina všeho možného... Drákula+Alžběta Báthoryová+ Jack Rozparovač+ Titanic? Na jednu knihu až moc... čekala jsem, že to bude příjemné pokračování hrdinů z Drákuly, ale vše se ukázalo nakonec býti úplně jinak a vše bylo nakonec zkaženo.

Kačudovič
08.12.2011 3 z 5

Těžko hodnotit. Román jsem přečetl v několika dnech, jako celek je dobře zpracovaný, nicméně ono ,,ukazuje se, že všechno bylo tak trochu jinak…" je bohužel už dost mimo pointu a poněkud mi to zkazilo dojem z celého díla. Originál zůstane navždy nepřekonán.

Drákula

Autoři knihy