Drak znovuzrozený 1

Drak znovuzrozený 1

Drak Znovuzrozený – dávno předpovězený vůdce, jenž má zachránit svět, a zároveň ho zničit. Zachránce, jenž má zešílet a pobít ty, které miluje, je na útěku před svým osudem. Je schopen se dotknout jediné síly, ale není schopen ji řídit, a jelikož ho tomu nemá kdo naučit – protože to naposledy muži uměli před tisíci lety – Rand al'Thor ví, že se Temnému musí postavit sám. Ale jak?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30214/kolo-casu-drak-znovuzrozeny-30214.jpg 4.229

Kolo času (3.)

The Dragon Reborn (1991)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Návrat

Denisa.knizky
31.01.2016

Kolo casu se pro mne stalo srdecni zalezitosti, jsem neskutecne vdecna, ze Drak znovuzrozeny je teprve treti dil v serii a ze je jich jeste spousty prede mnou. Je pravdou, ze nektere pasaze mohou byt az moc popisne, nekdy je rozvykladano viceroy dejovych linii a je nekdy tezke si zapamatovat, kde se kdo zrovna nachazi, jakou loni pluje a o cem byl posledni rozhovor, ale takto rozsahla saga musi mit vice navzajem se propletajicich linii a osudu. Treti dil opet posouva cely pribeh dal, jednotlive postavy, v tomto dile hlavne Mat a Perrin, se vice projevuji a tim je ctenar lepe pozna.
Poznamka pod carou pro ty, kteri tvrdi, ze je pribeh az prilis podobny Panu prstenu - neni tomu tak, pravdou je, ze prvni dil je velmi podobny, ma podobny smer a puvodni zapletku, ale druheho dilu dale tomu tak jiz vubec neni. Saga Kolo casu je mnohem rozsahlejsi a proto je zde mnohem vice postav, pribehu, osodu, zvratu a zapletek a proto bych nerada, aby pripadne srovnani Pana prstenu (ktereho jsem mimochodem take privrzenec) zapricinilo odvraceni od Kola casu. Hodne zdaru pri cteni a ponoreni se do fantastickeho sveta:)

Eslem
09.11.2015

Už jsem slyšela dost kritiky na to, jak se ženské autorky nedokážou vcítit do mužských postav. U R. Jordana mám naopak pocit, že se častokrát projevuje až moc jako žena. Všechny ty popisy rób, no a šitíčko má u sebe dokonce i Rand... Nevím, nakolik případně zasahovala paní manželka, ale třeba ta scénka, kdy z polomrtva sotva vzkříšený sedlák Mat vypráská holí dva nejzdatnější aspiranty na strážce zaráz, působí jako vytažená z hlavy nějaké náctileté fantasy romantičky. Tuplem když si ještě přítomní muži zas a znova uvědomují, jak je Galad neodolatelně pohledný.

Covenant
12.08.2015

Tak nevím. Začalo to nadějně, jako nějaká fantasy detektivka, ale tak nudný a rozvleklý děj, mě na nějaký čas odradil v pokračování. Od začátku do konce se vlastně nehneme z místa a jsme odkázáni na osudy tří přítelkyň, co vědí stejný....nic, jako na začátku. Určitě se chci ke čtení vrátit (dřív, než zapomenu návaznosti) a očekávám, že Drak znovuzrozený 2, bude o dost lepší, ale protentokrát to vzdávám...

petrulka
24.02.2014

Moc se mi líbily upoutané, doufám, že se to v dalších dílech ještě nějak rozvine. Bezva i scéna zrození Draka a použití rohu. Pořád velmi čtivé, vyloženě mě baví.