Páni draků

Asi dvě stě let před tím, než byl Cabe Bedlam vržen doprostřed machinací dračích králů, vedl jeho dědeček Nathan skupinu čarodějů, bojujících proti dračím vládcům v naději, že říši osvobodí od jejich tyranské vlády. Avšak pravda za tímto příběhem není nijak prostá. Zde je úsvit Války o změnu, rozhodující okamžik v dějinách Dračí říše a překvapivý vznik první družiny, která se postaví proti dračím králům – Pánům draků. DragonRealm: Legendy jsou třísvazková sága, odpovídající na mnohé otázky ohledně Dračí říše a Pánů draků, i na to, jak se tyto události stále ještě odrážejí v základní sérii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224748/big_dragonrealm-legendy-1-pani-draku-224748.jpg 4.228

DragonRealm - Legendy 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Dragon Masters, 2013

Kniha Páni draků

svha
16.12.2020

Jelikož jsem nečetla navazující sérii, která vyšla před těmito třemi knihami. Nemůžu hodnotit dílo, jako celek. Ale první kniha mi zmizela před očima, jsem v půlce druhé. Svět se mi líbí. Přesto nejde o top v žánru fantasy. Ten mám jinde ????.

Israha
15.11.2020

Přepostavované a s přílišnou nahuštěností klíčových událostí. Trochu mi to připomínalo hned první knihu ze ságy, Ohnivý drak. Zde už je Knaak oproti svým začátkům vypsaný, a ví, co chce vyprávět, navíc už má v zádech hotový a propracovaný svět, ale opět zkouší psát epickou válečnou fantasy sword and sorcery stylem, a výsledkem je zkratkovitost, uspěchanost a nemožnost hlubšího propojení s postavami. Navíc zde už nefunguje tajemný element některých postav (Shade, Temný kůň) či zákonitostí světa (Zakladatelé), protože čtenář už o těchto věcech četl v předchozích svazcích série, a ke všemu navíc ještě ví, jak dopadne celá tato trilogie. Ale jo, pořád je to čtivé, jako akční fantasy jednohubka je to fajn.

Miro.slav
11.08.2020

Zatiaľ iba rozjazd dračích intríg a ľudského hnutia odporu. Sprvoti mi nebol jasný vzťah medzi Nathanom Bedlamom a lordom Nachovým. To prišlo až neskôr. Bedlamov starší syn a Gwendolyn mi prišli strašne nesympatickí.

Dandulka
21.08.2015

1. díl Legend je psán v klasickém stylu a slibuje mnoho zajímavého v dalším pokračování. Už se moc těším.

Overdead
22.02.2015

Zaujímavé, akčné dielo s poriadnym spádom. Žiadne nudné začiatky, proste sme hneď vrhnutý do víru udalosti v Dračej ríši. Táto kniha obsahuje všetko, čo od dobrej knihy zo série Dragonrealm chcieť môžme. Máme tu všemocnú mágiu, Temného koňa a jeho spoločníka, drakov, boj,... :D Toto dielo je rozhodný must-have pre fanúšikov série a odporúčam ho každému kto má chuť na niečo krátku, akčné, pohodové.