Dracula: Světlo a stín Řádu draka

Dracula: Světlo a stín Řádu draka https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73370/bmid_dracula-svetlo-a-stin-radu-draka-YEp-73370.jpg 3 25 7

Na více než dvou stech stránkách této knihy rozehrává autor příběhy lidí, jejichž osudy se táhne červená nit „života“ knížete Draculy. Podobnost povahových rysů hrdinů románu napříč generacemi, křehkost jejich těla nezdolná životní síla tvoří kontrast k bledé krvelačnosti neživého vládce Valašska. Z vyprávění hrdinů příběhu, ale i z deníkových zápisků, ze záznamů dobových kronik a z výpovědí svědků je tak postupně skládána mozaika života a smrti nejslavnějšího upíra všech dob. Nesmrtelnost odkazu krve předků proti nesmrtelnosti věků krvelačné duše. Brian Storker, vlastním jménem Pavel Buček (*1970), inženýr a bakalář managementu, absolvent Juridica na právnické fakultě UK Praha. O vampyrismus a postavu Draculy se zajímal již od dětství. Avšak až posledních několik let měl možnost se intenzivně věnovat studiu života Vlada III. Draculey, vzniku románu Dracula i studiu života a díla Brama Stokera. Do srdce Transylvánie po stopách Draculy fi nancoval a podnikl dvě soukromé expedice, v roce 2008 a následně v roce 2009. Poznatky ze studia a svých cest využil v knize Dracula: Světlo a stín Řádu draka, která je jeho prvotinou.... celý text

Ešína
25.07.2021 1 z 5

Vůbec se mi tato kniha nečetla dobře, smíšené pocity a už si ani nepamatuji jestli jsem jí dočetla do konce.

richard7959
30.11.2018 2 z 5

Další volné pokračování románu od Brama Stokera. Určitě lepší, než Dracula Undead. Hodně se mi v této knize líbí prolínání historických faktů s fikcí, ale kvalita díla místy výrazně pokulhává.

Jirka62
10.05.2018

Nečetlo se mi to moc dobře, v žánru jsou o dost lepší kusy.

Akimus
04.01.2017 3 z 5

Autor by asi mohl být spíš Pavel Buček než Brian Storker, nicméně kniha se čte jednoduše, jako varianta na příběh Drákuly je to dobrý. Časová linie v minulosti je lepší než ta současná, ale jako čtení na večer si nestěžuju

Petra de Valo
23.05.2014 3 z 5

Keďže som zberateľkou kníh o Draculovi, knihu som si kúpila. Pre mňa však bola sklamaním - viem, že je to autorova prvotina, štýl je však veľmi nevytríbený, dej priemerný, nie veľmi zaujímavý. Autor zmixoval všetko možné, čo má trochu zvučné meno - grófku Báthory, Arthura Conan Doyla - už som len čakala, kedy sa vynorí Jack Rozparovač, no ten sa našťastie neukázal ...
Oceňujem očividnú snahu a štúdium témy podložené aj fotodokumentáciou, vidno, že autor je Draculom fascinovaný - niet divu, to sme mnohí. Knihu som prečítala rýchlo a zrejme sa k nej už nebudem vracať.

A ešte niečo- neviem, či je to chyba, ale ak sa autor držal románu Brama Stokera a táto kniha mala naň nadväzovať, zarazila ma jedna nepresnosť, a to, že Jonathan Harker si spomenul, ako sa telo nebohej Lucy krútilo v hrobke, keď jej bola skupinka na čele s Van Helsingom odťať hlavu a zapichnúť kôl. No neviem ako si na to mohol Harker spomenúť, keď pri tom nebol - bol doma iba pár dní po návrate z Budapešti, kde ležal so zápalom mozgových blán v opatere mníšok a ani nevedel, že Lucy zomrela.

KLHannah
28.03.2014 3 z 5

Nejsem zrovna velkým fanouškem knihy Dracula do Brama Stokera, vlastně tu knihu nemám ráda vůbec. A přesto, že pan Buček připodobnil svého knížete Draculu tomu Stokerovskému pohledu na tuto historickou osobnost, musím říct, že smekám nad důvtipným propojením Stokerova románu a vlastního příběhu autora. Mám-li hodnotit příběh objektivně, byl zajímavě napsaný, líbila se mi fotografická příloha, ale z pohledu subjektivního tento Stokerovský pohled na Vlada III. mě dost dráždí, dokonce jsem z tohoto důvodu i uvažovala, že knihu odložím, ale nakonec jsem vydržela.

Santa
04.04.2011 5 z 5

Skvělý gothický horror :-)

prvotina

Brian Storker (p)
česká, 1970
2009  57%Dracula: Světlo a stín Řádu draka
2017  100%Legenda o Hotel Castel Dracula / Legenda Hotelului Castel Dracula (dvojjazyčná kniha)

Kniha Dracula: Světlo a stín Řádu draka je v