Dracula

Dracula https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40974/mid_dracula-tDK-40974.jpg 4 3398 3398

Román Dracula lze zařadit do žánru hororu, či gotického románu a je to klasické dílo literárního vampirismu. Je strukturován jako řada zápisů v deníku a několika dopisů jednotlivých postav. Hlavním hrdinou tohoto temného příběhu je britský právník Jonathan Harker, který odjíždí do Transylvánie na hrad hraběte Drákuly, aby s ním projednal zamýšlenou koupi několika nemovitostí v Londýně. Po několika dnech strávených v tajmném místě po boku děsivého hostitele Jonathanovi dochází, že jeho návrat domů je odložen na dobu neurčitou, ba dokonce, že se nejspíš už nikdy do Londýna ke své milované snoubence nevrátí. On i jeho nicnetušící snoubenka se tak stávájí obětí strašlivého upíra s ještě strašlivějšími úmysly. ilustroval Libor Fára vyšlo v Klubu čtenářů 286 01-097-70... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Odeon

Dracula , 1897

budíček
08.06.2013 4 z 5

Do četby Draculy jsem se nehnala a dělala jsem chybu. Když jsem se konečně odhodlala a začala číst nemohla jsem se odtrhnout, svého času to musel být fakt děsivý trhák... Začátek odehrávající se v Transylvánii na Draculově hradě se četl jedním dechem a stránky mizely jedna za druhou. Poté, co se děj přenesl zpátky do Anglie nadšení trochu zesláblo, zápisy z deníku Miny byly občas nudné (buďme upřímní...), ale poté, co za podivných okolností připlula loď s Draculovou rakví a začly se dít podivné změny s Lucy , se čtivost opět vrátila. Přiznám se konec mě trochu zklamal, přišlo mi že mohl být propracovanější, taky mi přišel trochu rychle odbytý, ale to nic nemění na celkovém dojmu z knížky (4 hvězdičky) a za přečtení rozhodně stojí.

Catherinee
06.06.2013 5 z 5

Četla jsem jí v angličtině, ale to byla velmi stručná asi jen 40 stran.I takto mě nadchla a musím si jí přečíst i v češtině. :)

Mauri1932
02.06.2013 5 z 5

Knihu jsem četl se zatajeným dechem a s napětím čekal, co přijde dál. Úžasný horor, který nemá obdoby.

GepardLady
18.05.2013 5 z 5

Když horor, tak klasiku. Gotický román s touto tematikou je oproti současné hororové literatuře opravdu dobrou volbou. Děj je zasazen do atraktivního prostředí i doby. Takhle nějak jsem si Draculův příběh vždycky představovala a jsem ráda, že mě tato kniha nezklamala.

Kájula
27.04.2013 5 z 5

Drákulu jsem začala číst s velkým očekáváním. Už dlouho jsem ho sháněla, a když se mi konečně dostal do rukou, byla jsem nadšená. Drákula je světová klasika. Je to zástupce upírů, ale je to ten pravý upír. Nepatří mezi novodobou upírskou slátaninu pro "mladé" a to je jeho velké plus. Tento hororový román musí dostat prostě každého. Je to tajemné a strašidelné. Četla jsem ho po nocích, takže jsem díky němu usínala nad ránem s peřinou přetaženou přes hlavu a s děsivými představami. Musím říct, že se mi četl dobře, ale i když patří mezi mé oblíbené knihy v jedné věci mě zklamal. Byl to ten konec...*POZOR SPOILER* konec mě velmi zklamal..asi tím, že byl až příliš konečný. Čekala jsem nějaké drama na závěr, ale nic se nekonalo, prostě a jednoduše mu usekli hlavu těsně předtím, než se setmělo a tím to haslo, zkazilo mi to celý příběh, ale když se na tento román zaměřím objektivně, hodnotím velmi kladně. Byl to zajímavý příběh a místy velmi strašidelný a tajemný. Moc se mi líbil a myslím, že se k němu ještě moc ráda vrátím.

exitus
21.04.2013 4 z 5

Moc pěkná strašidelná knížka, která pro mne byla ještě zajímavější, jelikož se část odehrává ve Whitby v Uk, které jsem měla možnost navštívit a tudíž si pak krásně představit, kde přesně se Dracula pohyboval, což jen přispělo k husí kůži. Nicméně vychvalovaná Coppolova adaptace, kde byl snad každý buď pošuk nebo nadržená husa, mne opravdu znechutila.

Petruše90
09.04.2013 4 z 5

Klasika hororu :) Kniha napsaná ve formě deníků, to se mi moc líbilo - pěkně rozdělený děj, pocity postav. Na mě dlouhé dialogy. Postavy mi přišly až moc idealistické. Popis prostředí mě vztahoval do děje. Kniha měla celkem rychlý konec, čekala jsem od toho trošku více, nějakou akci, vzpouru nebo něco od strany hraběte Drákuly. Fantazie o upírech, pěkná :) Asi první zmínka o upírech vůbec, aspoň myslím.

venda02
24.03.2013 5 z 5

Úžasný horor který nelze překonat.Tato kniha je milníkem v hororové tvorbě.At jsem přečetl několik hororů o upírech ,tak Drákula je klasika a jen tak někdo ji nepřekoná.

malazluta
20.03.2013 5 z 5

Klasika, kterou dokážu číst znovu a znovu a znovu...

Bedrichus
09.03.2013 3 z 5

První polovina knihy je výborná, potom už to všechno hodně upadá. Hlavně se mi nelíbí podání hraběte který přežil několik století během nichž nepochybně (je to v knize i zmíněno) porazil nepřátele jejichž schopnosti několikanásobně převyšovaly schopnosti partičky anglánů. Ve výsledku působí spíše jako směšně neschopný blbeček. Navzdory tomu se však jedná o knihu která byla ve své době nadčasová a i přesto že se mi ne zcela zamlouvala jsem byl rád že jsem si ji mohl přečíst.

Madi
05.03.2013 5 z 5

První půlka perfektní, velice poutavé vyprávění ve formě Johnatanova deníku, hezky jsem se u toho bála. Druhá půlka už není tak dobrá, alespoň pro mě nebyla, ale i tak skvělá kniha.

Issis
04.03.2013 3 z 5

Klasika, kterou si musí přečíst každý správný čtenář. Já osobně bych sice brala trochu víc opravdu děsivých momentů, ale celková atmosféra z knihy je fakt dobrá. Jediné, co mi chvílemi TROCHU vadí je psaní formou denníkových zápisků, ale jinak v pohodě.

kolacky
03.03.2013 5 z 5

Uchvátila mě forma - deníky, výstřižky, dopisy, záznamy z fonografu... Nehledíc na příběh, samosebou, ten je úžasný!

Rocker-Tialk
19.02.2013 4 z 5

Nedávno jsem jsem si Draculu přečetl v originále a byl jsem nadšen snad ještě víc, než z přeložené verze. Pravda, že angličtina devatenáctého století se trochu liší od té, na kterou jsem zvyklý dnes, ale i tak se to četlo dobře. Jde o upíří klasiku a navíc vyprávět román formou deníků, dopisů, vzkazů a novinových výstřižků není až tak úplně všední záležitost.

Daecius
10.02.2013 5 z 5

Právem naprostá klasika a jedna z nejlepších knih všech dob.

gruno
25.01.2013 5 z 5

Nádhera! Navždy jedna z mojich naj !

Nefi
10.01.2013 3 z 5

Tento Dracula mě příliš neoslovil, je to sice čtivě a hezky napsané, ale nějak to nebyl můj šálek čaje. Přečetla jsem jednou a víc už nemusím :)

Peršanka
06.01.2013 5 z 5

Poprvé jsem četla ještě na základce a večer se tak bála, že jsem nejdřív dala knihu přední stranou dospod, aby upíři nevylezli a pak cestou do postele všude postupně rozsvěcela a zhasínala. Nejhorší moment byl vyšplhat už potmě na palandu. Aby mě tak něco chytilo za nohu!!

MARSgirl
04.12.2012 3 z 5

Velmi barvitý příběh, který se před očima objevuje, alespoň pro mě, velikou rychlostí. Prvních 100 stran jsem musela přečíst snad za 5 minut!... potom, co ale Jonathan vše prokoukne a Dracula s ním nejedná moc jako s hostem, pro mě kniha poměrně upadá. Pokračuje pasážemi, které jsou naprosto nezáživné, ale musím uznat, že atmosféra i pro mě tak nudných deníků je fascinující. Vše se dlouze táhne, dialogy jsou nudné a postavy v nich až příliš idealizované. Také jsem byla docela zklamaná z toho, že autor napíná čtenáře na několika stránkách a poté to, co by mohlo být nejzajímavější "nacpe" do 1 strany, ale i méně. Celý příběh končí pro mě slabě a konečné nahlédnutí do "současnosti" postav z příběhu vnímám opravdu záporně k celku.

dragonfly
14.11.2012 4 z 5

Ubírám jednu hvězdičku za to, že hlavní postavy jsou vykresleny černobíle a tak nějak moc idealisticky.. Ale jinak výborná klasika na večerní počteníčko do pelechu..