Dračí oči: Černý jezdec

Princezna Elena se po osmi letech vrací domů. Život jí komplikují otravný učitel tance a matka, která hodlá dokončit její královskou výchovu. Krátké období spokojeného klidu však začnou narušovat útoky zákeřných létajících ještěrů a dalších nepřátel. Válka je na spadnutí. Armáda Berberů, černých jezdců se zahalenou tváří, se začíná připravovat na boj. Elena touží vyrazit s nimi, ale děvčata přece do války nepatří. Jedině snad ... kdyby o tom nikdo nevěděl? Kolotoč nebezpečí, intrik, zrady a pradávných tajemství čí dál tím víc směřuje Elenu k jejímu předurčenému osudu. Dokáže čarodějka odolat tlaku a rozhodnout se správně? Pomůže kéralským národům k vytouženému míru, nebo se nechá zlákat mocí a uvrhne je do zkázy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207604/draci-oci-cerny-jezdec-u5C-207604.jpg 4.2119

Dračí oči (2.)

Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Dračí oči: Černý jezdec

Dani3
03.09.2018

Černému jezdci vévodí vtipné a svižné dialogy a děj plný akce. Rozhodně jsem se nenudila.

Co mi trochu vadilo, bylo, že jsem si občas musela nějaké pasáže přečíst znovu, protože mi přišlo, že jsem se z ničeho nic „ztratila“. Bylo to jako záblesk myšlenky, který se objevil z čista jasna a vůbec nic nenavazoval.

Přiznám se, že konec mě překvapil. Řekla bych ale, že nebude až tak úplně definitivní, vzhledem k tomu, že je tu ještě třetí díl.

Dracicanda
27.01.2018

Kniha se mi moc líbila byla napínavá místy humorná. Jen my občas vadilo že jsem už od začátku kapitoly o čem a s kým že se to Elena baví. Jinak opravdu skvělá kniha.

any333
26.01.2018

U tohohle dílu zaznamenávám hodně patrné zlepšení oproti minulému dílu. Zaprvé, Elena se sice chová pořád stejně, ale v tomhle věku už to můžu akceptovat a zadruhé, to s tou její mocí jí už taky věřím, protože přeci jen získala víc zkušeností. A taky už není tak neporazitelná, vždyť stačí jedno koupání v řece a malér je na světě.
Jen mi někdy přišlo, že jsou kousky kapitol jako střípky myšlenek, co se někdy prolínají do minulosti a někdy jsou přítomností, takže mě párkrát pěkně zmátlo, proč čtu něco dvakrát. Ale dobře, při tom druhém pohledu jsem tak mohla přijít na důležité drobnosti, co by mi jinak utekly.
Pak se mi líbí, jak autorka propojila dvě linky z minulé knihy, jen by mě osobně zajímalo, kam se Breta a její syn poděli. Něco jsem taky tušila o Morfeovi, ale něco trochu jiného, než kam se nakonec přesunula pravda. A co se týče Eleny samotné a konce knihy, myslím si, že to s ní nebude tak lehké. O čem by potom přece byl poslední díl, že?
A ještě musím zmínit, že osobní strážci jsou kopa veselých nezvedenců. S nimi jsem se hodněkrát smála a řekla bych, že se k Eleně hodí. Obzvlášť jsem se dusila smíchy u myšlenek Iceova koně a taky trollí zadnice, co jaksi... prostě spadla? Ale, abych nevynechala Charlika, jeho manévr o zvrácení Fobeiina kouzla byl stejně nejhumornější.

-LaraRead-
12.11.2017

Stoprocentně nejlepší díl série. Eleniny vlatnosti, které mě rozčilovaly v prvním díle, přestaly být tolik otravné a Elenina osobní stráž tomu dodává vtip. Doporučuji těm, co jsou milovníky fantasy a jsou ochotní sem tam přivřít oči. A jen dodávám, že na rozdíl od ostatních, mě se víc líbila první polovina.

Claire13
01.08.2017

Tahle knížka je podle mně lepší než jednička.Tahle knížka je o válce mezi Nitramem a ostatními národy.
Elena chce jít také do boje,ale rodiče jí
to zakázali nakonec se tam dostanete po cestě jí potkají velká nebezpečí.neřeknu vám jak to skončí ,ale hlavně si přečtěte první dračí oči čarodějka, aby jste všechno pochopili.Tuhle knížku doporučuji je dobrá a zábavná.

Percabethka
16.06.2017

Oproti prvnímu dílu je to obrovské zlepšení. Sice je tu pořád spousta trapných rozhovorů a kopírování Eragona je ještě markantnější, ale aspoň si autorka odpustila to svoje "čtenář odpustí" a navíc nic nekazila osmiletou Elenou, která mi na prvním dílu vadila asi nejvíc. Říkala jsem si, že další díl už číst nebudu, ale kvůli tomu konci mu asi ještě dám šanci.

Věrka256
31.03.2017

Tak mě napadlo... Ve škole jsme braly, že česká literatura má oproti té světové zpoždění, takže je nad slunce jasné že zahraniční četba (nejčastěji anglická, nebo americká) je daleko vyspělejší, ale na to, že je tohle kniha napsaná českou to není až tak zlé. Všimla jsem si že na první díl bylo dost zlých ohlasů, ale tohle je... Něco jako zahraniční (amatérská) literatura moderní doby.
A abych přešla k příběhu. Uznávám že byl lepší než ten první a nedivím se že Elena nechtěla jet zpět k elfům, ale trochu mě zaráží ten trojúhelník. Jeden je její protiklad a druhý bojovnický král. Nepřijde vám to zvláštní? Její učit říká že by se neměla ohánět mečem, ale sám si užívá pohled na to...
Bylo to zajímavé, ne příliš originální, ale zajmave téma i dej

LoverBooks
08.01.2017

Lepší díl, než první, ale asi trochu... no... klišé.