Dračí královna

Dračí královna https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27925/bmid_draci-kralovna-cno-27925.jpg 5 7 3

Byla jednou jedna princezna, kterou její královský otec slíbil dát za ženu drakovi. Žádný princ se včas neobjevil, aby ji před tímto osudem zachránil, a tak byla svatba. Avšak zatímco většina pohádek v tomto okamžiku končí, příběh Sofie a Darakara, lidské princezny a krále draků, svatbou teprve začíná…

Silmarien
18.05.2017 4 z 5

Máte radi rozprávky?
Bol raz jeden kráľ a ten mal len dcéru z prvého manželstva. Ale každý kráľ túži mať syna a niektorí sú ochotní pre to urobiť aj možné-nemožné. A tak sa vydal kráľ k jaskyni, pred ktorou sa mu podľa povesti mal prisniť sen, ktorý mal vyriešiť jeho problém. Namiesto toho tam stretol draka... draka, ktorý sa mal stať osudom jeho dcéry.
V iných rozprávkach zachraňujú princovia princezné pred drakmi. Ale čo ak je drak v niektorej rozprávke pre princeznú tým pravým? To vám porozpráva Sylvie Skalová vo svojej Dračej kráľovnej.

Je to knižka pre trošku staršie deti (oficiálne odporučená od 8 rokov), je v nej veľa drakov, kúzel, problémov, šťastných náhôd i šťastných koncov. Kniha sleduje pomerne veľký časový úsek a v podstate sa skladá z troch ucelenejších celkov. Svet je naznačený pekne, nie je úplne celý dopodrobna rozpísaný a vysvetlený, veľkú časť fungovania obstarajú kúzla, ale prišlo mi to v príbehu v poriadku.

Ja som osobne ocenila aj mená - Sofia, Darakar, Bertulius, Jan, Mechtilda, Arnulf, Urgar, Alžbeta, Josefina... boli taká rozprávkové, každé z nich už trošku naznačovalo budúci charakter postavy (aspoň mne to tak prišlo :-)).

Milý fantasy príbeh, ktorý môže byť pokojne vstupnou bránou do tohto veľkého literárneho sveta pre deti fantasy nadšencov :-)

witiko
21.03.2017 5 z 5

Nezaslouženě zapadlá kniha. Nádherný příběh, ze kterého syn byl nadšen a mě to vyloženě bavilo. Nejvíc oceňuji, že autorka nepřebírá zavedená pohádková klišé, ale dokáže v pohádkových kulisách postavit něco úplně nového, netradičního... a přitom silného. Měli jsme akorát smůlu na výtisk, kde byly celé bloky stránek svázány napřeskáčku. Nicméně všechny jsme nakonec našli a to úsilí stálo za to.

Anjesis
07.08.2015 3 z 5

Milý příběh, který je vhodný jak pro děti, tak i jako oddechová "odpočinkovka" pro nás, kteří už děti sice tak úplně nejsme, avšak pohádkou, pokud je takhle vydařená, nepohrdneme do dneška... a především ne, když má i takhle vydařené ilustrace.

pohádky

Autorovy knížky