Tři rakve

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Detektivka s prvky strašidelného románu, která je považována za klasiku tzv. záhady zamčeného pokoje. V pracovně svého londýnského domu je zavražděn úctyhodný profesor Grimaud, jehož krátce předtím navštívil podivný iluzionista s požadavkem urovnání jakéhosi starého dluhu. Vrah, jak se zdá, unikl z dokonale zamčené a hlídané místnosti, aniž po sobě zanechal sebemenší stopu uvnitř nebo na souvislé sněhové pokrývce kolem domu. Řešení záhady a zejména motiv činu je třeba hledat v dávné, temné minulosti pana profesora... Klasická detektivka, v níž je důkladně rozebrána tzv. záhada zamčeného pokoje a možnosti jejího řešení. Pátrání se tu ujímá amatérský detektiv dr. Gideon Fell, který svým zevnějškem i názory nápadně připomíná autorův velký vzor, jednoho z otců detektivky G. K. Chestertona....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69802/dr-gideon-fell-tri-r-69802.jpg 4.321
Série

Dr. Gideon Fell 6.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

The Three Coffins, 1935

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Tři rakve

Přidat komentář
milan3144
21.05.2020

Vůbec to nebylo špatné. Postav není moc, takže žádný pro mne chaos nenastal a zápletka s rozuzlením je dobře propracovaná. Dokázal bych si představit tento námět zpracovaný jako takovou tu ještě černobílou poválečnou komorní detektivku s plejádou hereckých osobností té doby.
Pěkné čtyři hvězdy.

Tydvik
09.03.2017

Při čtení této detektivky jsem si připadala jako teta Kateřina ze Saturnina.
Neustále mě totiž napadala nějaká rčení.
Konkrétně a nejčastěji tato: 'čeho je moc, toho je příliš', 'v jednoduchosti je krása' a 'všeho moc škodí'.
Autor tak hrozně tlačil na pilu, tak velmi chtěl stvořit záhadu ze všech nejzáhadnější, až to celé do krajnosti a zbytečně překombinoval.


jprst
13.02.2016

Přednáška Dr. Gideona Fella o záhadě zločinů v dokonale uzavřených a zajištěných místnostech z této knihy je mezi příznivci detektivek oblíbená a známá. Tuto pak doplňuje a utřiďuje kouzelník Merlini v knize Claytona Rawsona Smrt z cylindru.