Vulkán Vaucansonů

Vulkán Vaucansonů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21771/mid_donzon-soumrak-vulkan-vaucansonu-m8c-21771.jpg 4 18 2

Donžon: Soumrak série

< 2. díl

Po nepříliš úspěšné výpravě se i s Marvinem Rudým musí uchýlit do Vaucansonu, sídla Herbertova syna Papsukala, kde se oba z bezpečnostních důvodů vydávají za Herbertovy vyslance… Populární komiksová série Donžon je především experimentální projekt, který před deseti lety založili Joann Sfar a Lewis Trondheim. Doposud se do něj zapojilo téměř dvacet kreslířů, vydalo se přes 30 sešitů a tvůrčí proces stále pokračuje. Donžon zachycuje tři epochy v dějinách fantastického světa, v němž se objevují, dospívají a posléze stárnou nejrůznější postavy, stejně jako se rodí, rozvíjí a stárne Donžon sám.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Argo

Donjon, Le Volcan des Vaucanson , 2000

Atlantis
23.12.2017 4 z 5

Možná proto, že tento díl nebyl můj první Donžon, nepřišel mi příběh už tolik divoký a i kresba mi přišla usedlejší. I tak je to ale psychotická šílená jízda.

Kapis
06.02.2013 5 z 5

Scénaristicky i dějově nemám co vytknout. Kdo by to v prvním díle Zenitu řekl, co se z Herberta vyklube za Dark-mage;) Donžon je prostě skvělá uvolněná a ulítlá zábava, akorát mám pocit, že v Dračím hřbitově se Sfar ještě snažil, ve Vulkánu mi přijde kresba místy vyloženě odbytá, jakoby kreslená někde za pochodu - nevím jestli to je tak z originálu nebo je to českým tiskem, ale některé linky jsou vyložené roztřesené. Ty postavičky už trochu křečovité, chybí jim lehkost. No ale Rudý zajíc s mečem bez rukojeti to zachraňuje, celkově je Donžon prostě bomba bombastická.

Autoři knihy

Lewis Trondheim