Domov pro Marťany

Domov pro Marťany https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133599/mid_domov-pro-martany-UP1-133599.png 5 154 47

Desetiletá Michala se právě přestěhovala a má obavy. Jak ji přijme nová třída? Najde si kamarádku? Jak si zařídí svůj pokojíček? A hlavně jak se bude v novém prostředí dařit bráškovi Martinovi, s kterým je trochu víc starostí, protože je jiný než ostatní děti? Snad se Michale podaří všechno vyřešit, aby se nový domov stal tím nejhezčím místem na světě. Místem, kde by se mohlo líbit i Marťanům.... celý text

Pavlnka
14.07.2014 4 z 5

Moc pěkně napsaná kniha, přečeta jsem jí jedním dechem.

R.E.M.
03.04.2014 4 z 5

Citlivě napsaná kniha o rodině s dítětem, postiženým Downovým syndromem, očima desetileté dívky. Oceňuji i popsané, ne pro všechny známé, projevy této nemoci. Trochu smutný příběh protknutý nadějí a pozitivní energií.

petrulka
10.01.2014 5 z 5

Krásná kniha, moc se líbila mě i devítileté dceři. Citlivě vnímá problematiku dětí s mentálním postižením, jejich vnímání okolím, dále se věnuje pravému i falešnému přátelství. Určitě se k ní budeme vracet.

adajka
29.01.2013 5 z 5

Dětská knížka, kterou jsem četla své dceři a tak trochu chvílemi měla "knedlík v krku" dojetím. Bylo by moc krásné, kdyby tuto knížku přečetlo co nejvíc školáčků.

MAGY
30.11.2012 5 z 5

Tahle knížka se mi rozhodně líbila . Vzpomínám si , že jsem brečela když jsem knihu dočetla .

simonabr
28.08.2012 4 z 5

Poučný příběh o chlapci s Downovým syndromem pohledem jeho starší desetileté sestřičky, díky němu si člověk uvědomí, že si má vážit toho, že je zdravý a hlavně tyto postižené lidi a jejich rodinu neodsuzovat.

Layss
19.02.2012 5 z 5

Tuhle knížku jsem naposledy četla před pár lety, přiznávám, ale stále si pamatuji, jak se mi líbila a líbí se mi i teď. Jen trochu jinak. Dříve jsem byla okouzlena hlavně modrou grafickou úpravou, ale dnes uvažuji o tom, jaké to je, mít takového sourozence, jako měla hlavní hrdinka.