Dům v zátoce

Dům v zátoce https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481774/bmid_dum-v-zatoce-KYF-481774.jpg 4 155 41

Lucy plní poslední přání své matky a vrací se do rodného města ve Virginii. Cesta přes celé Státy pro ni znamená šanci na nový, lepší život. Získala totiž nečekané dědictví v podobě nemovitosti jménem Zimní vilka. Není to polorozpadlý domek, jak očekávala, ale velký dům, na němž se podepsal zub času. Sídlo s mnoha zákoutími, která skrývají tajemství, vášně a zrady několika generací. A Lucy doufá, že právě tady by mohla najít odpověď na otázku, kterou matka nikdy nezodpověděla. Kdo je její otec? Dědictví dostane, jen když splní několik podmínek, jinak přijde na řadu další z řady dědiců, charismatický Hank. Je proto odhodlaná udělat cokoliv, aby si dům udržela. Pomáhá jí v tom celé městečko, které si ji rychle oblíbí. Lucy postupem času zjišťuje víc o historii své rodiny, ale hlavně o sobě samé. Během pátrání po svých předcích totiž najde něco, co dosud neměla; domov, rodinu a lásku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Winter Cottage , 2018

princesse
18.01.2023 5 z 5

Moc příjemné čtení. Užila jsem si to od začátku do konce, tedy potom co jsem se tak nějak zorientovala v postavách. Rodinné vazby a propletence jsem objevovala postupně a občas jsem se musela zamyslet i téměř ke konci knihy. Nějaká maličkost by se vytknout dala, ale celkově jsem si moc užila tento příběh. Za mě povedené čtení. Doporučuji.

Simona317
05.01.2023 5 z 5

Krásná kniha a moje první od této autorky. Krůček po krůčku se odkrývá tajemství a to mám nejraději. Přečteno jedním dechem. Pro romantiky ideální kniha.

Mandlevest
13.12.2022 4 z 5

Další z řady jižanských románů, těm já těžko odolávám a pro mě nová autorka. Kniha má velmi vysoké hodnocení, ale mě až tak neuchvátila. Zařadila bych ji do kategorie příjemného nenáročného čtení, které si ale za pár měsíců těžko vybavím. Děj má tři linky, ale primárně čteme ten současný , linka z minulosti zde nemá takový rozsah. S postavami jsem problém neměla, rodokmen na začátku knihy je sice značně rozvětvený, ale když jsem ho ,po přečtení knihy, studovala, většina jmen se v románu vůbec neobjevuje, samotný příběh zahrnuje jen několik postav, tak žádné velké složitosti nečekejte:-). Závěrem: příjemné, romantické, nenáročné čtení, které čtenářky, preferující tento žánr, určitě nezklame.

pinkyska
12.09.2022 5 z 5

Naprosto skvělá knížka, děj mě tak strhl, že jsem ji přečetla za dva dny

malýčtenář
26.07.2022 5 z 5

Krásný romantický příběh, kde se prolíná minulost a současnost. Řekla bych, že lepší než Staré sídlo. Postupně se odhaluje příběh nešťastné lásky a její následky. Čtenář musí stále číst dál a dál, aby se dozvěděl ,jak příběh skončí. Doporučuji vřele všem romantikům.

TheMelorry
11.06.2022 4 z 5

Od knihy jsem očekávala hodně a v podstatě všechna má očekávání byla naplněna. Příběh příjemně plyne, hlavní postavy jsou velmi sympatické, nechybí rodinné tajemství a odhalování dosud neznámé minulosti. Jako velké plus vidím také střídání linky ze současnosti a z minulosti. Ty jsou propojeny a označeny tak, že se čtenář snadno orientuje a vše je jasné.
Co bych ještě uvítala je popis rekonstruování vilky. Ideláně např. další díl o osudech hlavní hrdinky, městečku a rekonstrukci.
(4,5)

evineckY
02.05.2022 5 z 5

Dům v zátoce se mi líbil ještě víc, než staré sídlo !
Parádně propletené osudy s nádechem tajemna, brutality chlapů a lásky.

Medvědářka
01.05.2022 5 z 5

Příběh, který se mi četl velmi dobře.
Příběh, u kterého jsem si říkala, že jsem ho četla už někdy dříve a když se tam objevila jedna postava, byla jsem si tím na 100% jistá. Tenhle příběh má totiž volné pokračování s jinou hlavní hrdinkou, ale vilka zde stále hraje prim.
Jsem hodně zvědavá, zda se vydá...
Moje zvědavost a pocity, které jsem měla přičtení, že to znám mě zavedli až na stránky autorky, kde se mé podezření potvrdilo. Jen si sakra za boha nemůžu vzpomenout, kdy jsem ho četla a pod jakým názvem.

lusitta05
15.04.2022 4 z 5

Aj ja som mala zo začiatku trochu problém zorientovať sa v menách,kto ku komu patrí,ale nakoniec to bol veľmi pekný príbeh.

Zuzulinka
11.04.2022 5 z 5

Krásný a dojemný příběh. Kniha je moc pěkná, čtivá. Příběh znamenitě zpracován.

senoritar
22.02.2022 4 z 5

Kdyby bylo vyprávění pouze ze současnosti, dala bych plný počet hvězdiček. Moc mě nebaví čtení dob minulých, hlavně z 18. a 19. století. To neustále rozlišování tříd, poškození pověsti atd... Toho jsem si užila dosti, když jsem jeden čas vyhledávala historické romány.

broskev28
21.02.2022 4 z 5

Určitě zajímavé a poutavé čtení, ale . . .
Jak už někteří zmínili, rodokmen je skvělá pomůcka, jenže i nechtěná nápověda v předstihu. Další drobný problém pro mě představovalo střídání časových rovin a jejich protagonistů; než jsem si definitivně ujasnila, která postava patří ke které době, dávala mi četba docela zabrat. A podobně jako bupilla mě překvapil český název knihy a také fotografie na obálce - vypadá skvěle a idylicky, ale Zimní vilka byla podle popisu úplně jiná: barevně i architektonicky.
Tyto mé výhrady ale nic nemění na mém hodnocení, podle mého názoru kniha patří mezi ta kvalitnější dílka romantické literatury, takže určitě doporučuju.

Renatecka
20.02.2022 3 z 5

Příjemná oddechovka točící se kolem rodinné historie.

pip11
09.02.2022 5 z 5

Krásná kniha s dějem odehrávajícím se ve třech časových obdobích. Příběhy žen a jejich osudů se vinou od současnosti, přes 1988 až do doby kolem roku 1916. Bylo to velmi čtivé a poutavé, to rozplétání vztahů a osudů napříč generacemi. Celý příběh krásně plyne a vůbec nevadí, že kloužete stoletím, užíváte si to bez nejmenšího vyrušení.

Knižní střípky
31.01.2022 5 z 5

Kniha se odehrává tentokráte dokonce ve třech časových liniích, které ovšem do sebe krásně zapadají, autorka to měla moc hezky vymyšleno.

Obě dvě autorčiny knihy si získaly mé srdce coby krásné, odpočinkové romány z mého milovaného amerického jihu. Nejsou ničím převratné a objevné, ale jsou prostě a jednoduše krásné.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

jeny-v
26.12.2021 5 z 5

Jak je krásná obálka knihy, tak i její obsah, který jsem přečetla během dvou vánočních svátků. Hezký a poutavý příběh, jenž je vsazen do tří letopočtů a mapuje linku bohaté rodiny Buchananových, převážně jejich dětí Victorie a Roberta. V devětadvaceti letech přijíždí Lucy Kincaidová se svým psem do Cape Hudson ve Virginii, aby splnila poslední přání své matky Beth a uložila její ostatky do hrobu k rodičům Samueli Jessupovi a Donně Kincaidové. Zde se dozvídá od Hanka Garrisona, že si má převzít dědictví vázané několika výhradami. Zimní vilka je překrásný dům opředený historií a staletým tajemstvím několika rodin. O důvodech odkazu vypráví Catherine Buchananová, která před třiceti lety pomáhala Beth s projektem do hodin dějepisu....
"Byla to láska na první pohled?"
" Ano. Ale nešlo o mého muže Roberta."

Danago
18.11.2021 5 z 5

Velice poutavá a spletitá rodinná sága, která mě chytla od první stránky a nepustila do posledního slova.
V knize se tentokrát rozplétají tři časové linky, které do sebe velice logicky a citlivě zapadají. Ani jedna z nich vás nebude nudit, naopak bude vzbuzovat stále větší zvědavost. Minulost i současnost jsou tentokrát na stejně vysoké laťce a mě bavilo obojí.
Jsem moc ráda za rodokmen na začátku kníky, protože jsem se k němu několikrát během čtení vracela, abych se ujistila, kdo ke komu patří.
Dojemný příběh skrývá nejedno tajemství, ale je i plný lásky, pochopení, přátelství a soudržnosti.
Kdo má rád knížky Kate Morton, jako já, tomu moc ráda doporučuji

bupilla
16.11.2021 3 z 5

Celkom príjemne sa čítala a upútala ma, aj keď sa historickým románom vyhýbam. Siahla som po nej, lebo som dúfala v trochu iný príbeh, viac orientovaný do súčasnosti ako do minulosti a tuto to bolo teda hlavne o tej minulosti.
Neskutočne veľa postáv z rodinnej histórie, rodokmeň ako svet :D Našťastie na začiatku knihy máme rodokmeň (ale bohužiaľ obsahuje aj dosť podstatný spoiler, aspoň mne to celkom vadilo, škoda). Mala som dosť problém sa do knihy poriadne začítať a ponoriť sa do príbehu práve preto, že som si každú chvíľu musela v rodokmeni hľadať ďalšie a ďalšie postavy - toto nemám rada :(
Prijala by som, keby bol príbeh viac zameraný na Lucy a Hanka, prijala by som viacej dialógov v súčasnosti, viacej o Zimnej vilke... takto sme sa stále motali v minulosti do veľkých detailov a súčasnosť bola vlastne celkom okrajová dejová linka.
Tiež nerozumiem, prečo sa kniha volá Dum v zatoce :D V origináli je to Winter Cottage a v priebehu celej knihy je to Zimná vilka, žiadny Dom v zatoke :D Je to drobnost samozrejme, ale aj tak :D
Kniha je miestami aj veľmi smutná, vlastne je hlavne smutná aj dojímavá.
Som rada, že som si ju prečítala, ale nebola to moja "šálka kávy" a ďalšie knihy od autorky asi nebudem skúšať.

ElikaBendova
10.11.2021 3 z 5

Docela mě kniha překvapila. Měla asi nejvíc složitý rodokmen, jaký jsem kdy četla. Zprvu dalo zabrat si zvyknout na to časově vyprávění dějových linek. Ale je to rychlé čtivé a neurazí.

Lóra1961
10.11.2021 5 z 5

Kniha s opravdu krásnou obálkou a ještě lepším obsahem. Příběh plný tajemství, lásky a romantiky. Ale taky s trochou smutku. Neobvyklé jsou i tři časové linie umně pospojované v jeden celek. Už se těším na další knihu Staré sídlo. Taylorová mne velmi překvapila.