Domácí násilí

Domácí násilí je nebezpečný celospolečenský jev. Publikace přináší ucelené informace o jeho jednotlivých podobách, formách a typech. Popisuje cyklus násilí, jeho výskyt v české populaci, pomáhajícím profesionálům nabízí metody a prostředky k jeho identifikaci. Seznamuje s projevy chování a jednání hlavních aktérů domácího násilí – ohrožených osob a osob násilných. Představuje systém pomoci osobám ohroženým domácím násilím, včetně jejich právních možností a možností ze strany státu při řešení domácího násilí. Detailně popisuje činnost intervenčních center – specializovaných pracovišť pro osoby ohrožené domácím násilím, komunikaci a zásady intervence při práci s touto cílovou skupinou. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89336/domaci-nasili-89336.jpg 4.34
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Portál

Kniha Domácí násilí

Delicius
30.11.2018

... pro mě až moc obecné, nic moc to neříkalo. Chtělo by to téma více uchopit, rozpracovat.

efka.michalkova
23.09.2018

Kniha představuje ucelený přehled informací, teorie, výzkumů, zákonů a praktických postupů v oblasti domácího násilí. Je tak vhodnou základní četbou, díky které o tématu a jeho kontextu získáte obecný přehled. Kniha nejde nijak do hloubky (což jí nemám za zlé, jde o obecných přehled a pro podrobnější souvislosti musíte sáhnout k dalším knihám zaměřujícím se na specifické kontexty). Dost příjemně jsem byla překvapená alespoň podkapitolou o LGBT jako obětech i pachatelích DN. Další specifické kapitoly by mohly byt- DN a psychiatrická onemocnění, specifika krizové intervence, DN a migrace/migrační status, dopad DN na děti. Nicméně jak říkám, tohle je obecný přehled a pokud hledáte knihu díky které se seznámíte s problematikou domácího násilí, rozhodně tuto doporučuji.

Dandulka
20.02.2013

Něco bylo fakt jako z hororu, ale potřebovala jsem to přečístdo školy. Zvládla jsem to.Podle mě píše největší horoy sám život!

Najděte si svého marťana
Najděte si svého marťana