Domácí lékař

Moderní zdravovědný rádce, který by měl být stále po ruce - srozumitelným způsobem poradí ve zdraví i v nemoci ; naučí jak nemoci předcházet a jak v nemoci spolupracovat s ošetřujícím lékařem. Uspořádala Jarmila Krivaničová. V knize je velmi cenná obrazová část.

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173644/big_domaci-lekar-zc2-173644.jpg 4.117

Kniha Domácí lékař

draka
09.09.2020

Nejsem zdaleka žádný hypochondr a když mně někde něco zabolí nebudu určitě v knize vyhledávat a hledat co, kde, jak a proč. Nepoběžím k lékaři, nebudu volat záchranku zbytečně a nebudu se cpát sám sobě naordinovanými léky s bůhvíjakými účinky. Na druhou stranu musím znát své tělo, jeho reakce a signály. Měl bych mít nějaké základní všeobecné znalosti o svém těle a v případě, kdy je to třeba, včas vyhledat odbornou pomoc u lékaře. Péče o vlastní zdraví, zdraví své rodiny a zvláště dětí, je naší základní starostí a odpovědností. Tato zdravovědná publikace nám v tom může napomoci. Hlavní cíl pak u „Domácího lékaře“ vidím v předcházení nemocí zdravým způsobem života a správného poskytnutí první pomoci při záchraně života.

Jirinamac
27.02.2020

Můj úlovek v knihobudce. Knížka je vydaná v r. 1971 a divím se, na co bylo v té době upozorňováno v domácím lékaři, např.neoblékejte si spodní prádlo přes obuté boty a měňte si kalhotky nejméně 2x-3x týdně, kalhotky mají být světlé, hladké a vzdušné. Při bodné, sečné a řezné ráně je nebezpečí tetanu pro nedostatek přístupu vzduchu do rány. Podobných rád je tady více. To by v dnešní době snad ani nikdo takové rady nepotřeboval. Dneska všechny léčí doktor internet. :-)

vejmel
26.06.2017

Dobré čtení pokud vás jako laika zajímá medicína, choroby a léčebné postupy. Neocenitelná pomoc při nemocných dětech. Nečíst, když je vám zle- obvykle dojdete k tomu, že máte příznaky každé nemoci, včetně horečky omladnic a zbytnělé prostaty.