Dokonalá oběť

Dokonalá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450093/bmid_dokonala-obet-CkD-450093.jpeg 4 167 167

Alice Parr série

1. díl

Vstupte do mysli vraha a už nikdy se nedostanete ven. V londýnském parku je nalezena mladá žena na pokraji smrti, těžce pobodaná a s proříznutým hrdlem. Pachatel zmizel jako přízrak a oběť u sebe nemá žádné doklady, nic, podle čeho by ji bylo možné identifikovat. Nepomůže ani vyhlášené celostátní pátrání. Jako by tu ženu nikdo neznal, jako by nikomu nechyběla. Když se konečně objeví první stopy, zjišťuje seržantka Alice Parrová, že je pachatel vždy o krok napřed. A že toho o ní ví víc, než ona o něm. Že proti ní nestojí obyčejný člověk, ale mistrný a velice nebezpečný manipulátor, který dokáže podle potřeby měnit identitu. A není jediný, kdo skrývá před světem svá tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

To Catch a Killer , 2019

moudivlacek
03.07.2021 5 z 5

Byla jsem mile překvapena touto autorkou. Velice podařená detektivka. Není to příběh krvavého násilí, ale na psychologické úrovni jde o hru nervů. Hlavní hrdinka detektiv Alice je poznamenána svou minulostí. Přesto jí to dle mého stále "myslí" a jako jedna z prvních začne skládat velice složité dílky jedné obrovské záhady mrtvé. Je to oběť nebo ne? Teprve když začne jít tvrdě po stopě odhalení života oběti, tak teprve poznává, že vlastně stojí na začátku něčeho mnohem většího. Část děje je v Londýně a část v New Yorku, kde Alici pomáhá detektiv Gabriel. A ta dvojka si prostě sedla.
Za mne velká spokojenost, akorát doufám, že toto není poslední kniha, co autorka napsala.

archivářka115
09.06.2021 2 z 5

Nijak mě neuchvátila. Připadalo mi, že se spisovatelka snažila knihu rozšířit, když stále dokola rozebírala psychické problémy hlavní hrdinky. Chování zločince je absurdní. Mizí a náhle se zase objevuje pod jiným jménem. Nikdy jsem nečetla knížku, ve které by měl vrah tolik identit.Toto setkání bylo první a poslední.

Makůvka
05.06.2021 5 z 5

Začátek mě moc nebavil. Ale postupně jsem se do knížky začetla a musim říct, že se mi nakonec moc líbila. Určitě si přečtu pokračování

gordon13
03.06.2021 3 z 5

Za mě pouhý průměr, kniha mě ničím nenadchla ani nepřekvapila, četla se vcelku dobře, další díly ale vyhledávat nebudu...

Monkas1
24.05.2021 5 z 5

Doporučuji

Hella
04.05.2021 4 z 5

Líbilo se mi to. I sympatická a věrohodná postava hlavní hrdinky. Jen trochu pochybuji, že ten zlosyn je až takhle nadpozemsky schopný být kýmkoliv a v podstatě kdykoliv a kdekoliv.

ctenarkaEva
29.04.2021 5 z 5

Napínavé, přečetla jsem na jeden zátah. Určitě si přečtu další díl.

Simmminek
17.04.2021 3 z 5

S knihou jsem ze začátku hodně bojovala. Nějak mi tam chybělo to, co by mě pohltilo od samého začátku a já nemohla přestat číst. Na mě bylo v knize až příliš popisování pocitů, okolí, apod. Zajímavý nápad na příběh. Poslední stránky jsem přečetla jedním dechem. Škoda, že takový spád neměla celá kniha. Jelikož mě bude zajímat, jak příběh skončí, nejspíš si přečtu i další díl.

petula6844
17.03.2021 5 z 5

Tak to bylo napínavé, sice pomalejší rozjezd, ale stálo zato číst dál. Těším se na pokračování...

alzbeta4340
17.03.2021 4 z 5

Inspektorka Alice Parr vyšetřuje brutální napadení neznámé ženy. Ze začátku detektivka se postupem děje překlopí do thrilleru, ve kterém se Alice a zločinec loví navzájem. Osoba pachatele je zkušenému čtenáři jasná dost brzy, to nijak nevadí - horší je, že děj je seriálově přerušený a ještě nijak nekončí. Musíme počkat na další díl.
Tento způsob psaní knih zdá se mi poněkud nešťastným... přesto jako oddechovku doporučuji.

zuziiiiik
28.02.2021 5 z 5

Pecka. Těším se na pokračování ????

Janík511
20.02.2021 3 z 5

Prvních 200 stran nuda, poté se konečně děj trochu rozjel, že jsem si říkala hurá - konečně akce a četla nadšeně dále. A konec? Padouch se vypařil jako pára nad hrncem a vlastně nic neskončilo. Takhle teda ne. Za závěr ubírám na hodnocení.

petaSk
20.01.2021 3 z 5

Četla jsem před třemi měsíci. Oživila si anotaci a už si skoro nepamatuju, že jsem kdy knihu měla v ruce. Ale jakési střípky vzpomínek mi probleskávají hlavou a začínám si vybavovat, že kniha není úplně k zahození. Nicméně na tady jsem dala po dočtení 3 hvězdy, takže lehký nadprůměr.

dencazrnu
14.01.2021 4 z 5

Dlouhou dobu jsem přemýšlela, jaké hodnocení této knize dám. Začátek knihy super, pak přišel mírný úpadek a děj mě tolik nebavil. Po cca polovině knihy však přišel zlom a já ji přečetla na jeden zátah. Ve finále tedy dávám 4 hvězdičky a jsem zvědavá, jak se autorka popasuje s pokračováním. Gabriel i Alice tvoří velmi sympatickou dvojici a já se těším, kam je další vyšetřování zavede :-)

Jenny46
28.12.2020 4 z 5

Kniha měla pomalý rozjezd, ale četla se mi velmi dobře. Seržantka Alice P. je sympatická, určitě se těším na pokračování trilogie...

Katania
24.12.2020 4 z 5

Tuhle knihu jsem chtěla na začátku vzdát, ale to by byla opravdu chyba! Začátek mi přišel nudný, nicméně se děj rozjel a já se nemůžu dočkat dalšího dílu !!!

perpe2a
16.12.2020 3 z 5

No průměr. Vrah, který uniká, mění identitu, žena vyšetřovatelka....obehrané téma. Další díl si nebudu pořizovat, nezaujalo mě.

jasmína
16.12.2020 5 z 5

Docela napínavé čtení, jsen ráda, že se jedná o trilogii.

Hlavní hrdinka Alice je mi sympatická, což nyní nemám v knihach často ....

SilvieSisinka
13.12.2020 4 z 5

Pomalý rozjezd. Potom velmi čtivé, napínavé. Originální zápletka. Jen ten konec nedokončené.... Tady asi bude pokračování.

nada3314
12.12.2020 5 z 5

Parádní napínavé čtení. Snad se v pokračování opět setkáme s Gabrielem - moc se mi líbila jeho postava v knize. Kdyby to nějak šlo zase do příběhu zakomponovat budu moc ráda ❤️ Skvělý thriller!