Dokonalá

Dokonalá https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343067/bmid_dokonala-LXc-343067.jpg 4 432 134

Bestsellerová autorka Gilly Macmillanová přichází po Spálené obloze s novým znepokojujícím psychothrillerem. Pro všechny, kteří ji znají, je Zoe Maiseyová – dětský génius a hudební senzace – jednoduše dokonalá. Jenomže před několika lety zavinila Zoe tragédii. Svůj trest si odpykala a teď je zase volná. Matka a otčím ji a jejího nevlastního bratra všemožně podporují v jejich nadání ke hře na klavír. Ten den je čeká životní vystoupení. O půlnoci však Zoeyinu matku naleznou mrtvou…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Perfect Girl , 2016

Dela111
28.09.2018 5 z 5

Někdy se stane, že od knihy moc neočekávám a ona mě příjemně překvapí. Přesně to se mi stalo u Dokonalé. Je to spíš psychologický román než thriller a je skvěle napsaný. Každá dějová linka tu má svůj význam. Velmi dobře je zpracované téma viny, sebevědomí, ztráty, možnosti normálního života.
Autorka celý příběh úžasně vystavěla. Tady nejde o nervydrásající napínavé čtení. Naopak, celá kniha je napsaná jakoby pomalým tempem, příběh se plynule odvíjí. A je to poutavý příběh, napsaný krásným jazykem. Ani ke konci není napětí moc vystupňované, jen trochu na posledních asi dvaceti stranách. Ale k tomuto příběhu je takové tempo přesně zvolené.

Hodnotila bych na 4,5*. Zaokrouhlím nahoru, protože mně se to líbilo moc a oceňuji výborný literární styl.

Sarka313
15.09.2018 5 z 5

Kniha napínavá, čtivá, hraje v ní velkou roli jedna důležitá vlastnost - odpuštění.

reňa30
17.08.2018 3 z 5

Dle mého názoru by se s takovým tématem dalo dělat mnohem víc.Jinak se kniha četla velmi dobře

Ivka14
16.08.2018 4 z 5

Vadil mi ten pomalý rozjezd a občas i nepodstatné detaily například toho jak krájí rajčata. Jinak kniha napínavá a vůbec jsem netušila pachatele. Škoda je také to,že autorka nepopisovala děj z pohledu Chrise. Knihu doporučuji.

shay
03.08.2018 4 z 5

Kniha má sice pomalejší rozjezd a bylo mi hned jasné, kdo byl pachatel, ale i tak v knize nechybělo napětí a pro mě i překvapivé části. Kniha se mi líbila, jen mě občas štvalo to věčné používání fráze "domov značka 'druhá šance'".

andrea4468
02.08.2018 3 z 5

Kniha pro mě byla docela zklamání. 3 hvězdičky dávám z důvodu, že byla čtivá,ale chybělo mi napětí, zápletka...Nemohu o knize říct, že bych jí po přečtení s nadšením doporučovala...

KláraJurdová
30.07.2018 4 z 5

Pomalejší rozjezd, ale potom suprova jako vždy ;-)

Vlcice72
13.07.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale k 5. hvězdičce přeci jen něco chybělo. Na rozdíl od Spálené oblohy, kterou jsem přečetla v podstatě na jeden zátah, mě Dokonalá nedokázala tolik vtáhnout do děje a rozhodně mi nepřinesla takový čtenářský zážitek jako autorčina prvotina.

ArwenAragorn
12.07.2018 5 z 5

Dokonalá mi přichystala výborný psychologický thriller, u kterého mi nevadilo střídání času a osob, které příběh vyprávěly. Jedná se o silně emotivní knihu s uvěřitelně popsanými postavami a dokonalou temnou atmosférou. Líbila se mně víc než Spálená obloha.

blonďatá.luc
09.07.2018 3 z 5

Na knihu jsem byla natěšená jako bývá natěšené malé dítě na Vánoce. O to více jsem byla v závěru zklamaná. Kniha nebyla vyloženě tragická, jen z počátku bylo opravdu náročné se v ní zorientovat, no a když se mi to konečně podařilo, už mě nic příliš nepřekvapilo. Ano, přišel zvrat, který měl asi čtenáře zvednout ze židle, ale mně to bylo překvapivě jedno - postavy mi nepřirostly k srdci a vlastně i ta zápletka byla prostě taková slabá. Námět byl skvělý, jen z toho bohužel autorka nevytřískala co to jen šlo.

zuzana2599
08.07.2018 4 z 5

Dokonalá mě bavila, líbil se mi i způsob vyprávění, kdy se střídají vypravěči. Knihu bych označila spíše jako psychologický román, chování a myšlení Zoe je výborně propracované. Kniha je vlastně fascinující cestou do mysli mladé dívky.
Krásná obálka a konec plný naděje byl pro mě bonusem navíc.

Dousabel
07.07.2018 4 z 5

Dokonalá je psychologický román. Nepřišlo mi to jako thriller. Není to žádný krvák, ani tak nejde o ten zločin, spíš mi ta kniha brnkala na nervy vůči Zoe a její podle mě mistrně popsané psychologii postavy. Jasně, byla jsem zvědavá na pachatele, ale Zoein strach a pošramocená duše se do mě vpil mnohem víc.

intelektuálka
06.07.2018 4 z 5

Je to moje druhá kniha autorky a její styl psaní mi vyhovuje.

Šikanované dítě, osudná autonehoda a dopad na život celé rodiny...
Nový začátek nikoho nevysvobodí, minulost se vrací - a tajemství se odkrývá formou psaného scénáře...

Komu se líbila "Spálená obloha" toho zaujme i"Dokonalá".

Gabrinela
23.06.2018 3 z 5

Pro mě hodně přitažené za vlasy. Líbilo se mi ale vyprávění několika osobami a musím říci, že na rozdíl od jiných knih, zde mi připadalo, že se čtenář rychle vyznal a zorientoval jak v osobách, tak v časových rovinách.

bookcase
13.06.2018 5 z 5

Skvělé! Napínavé, zlověstná atmosféra už od první stránky. Střídání postav mi nevadilo, naopak, stejně tak i formy vyprávění, přítomný a minulý čas, který se střídal, vůbec nepůsobil rušivě.

Mandlevest
13.06.2018 5 z 5

Knihu jsem četla již před nějakým časem a nedá mi to, dopsat ji , a to za pět hvězdiček. Jsem docela rozpačitá z nižšího hodnocení, mě se kniha zdála výborná a nevadilo mi na ní nic, i když kniha je hodně smutná a místy depresivní, osud mladé hlavní hrdinky mě bral hodně za srdce, ale konec knihy dává velkou naději. Četla jsem i Spálenou oblohu, stejně napínavou a čtivou, stejně emotivní. Budu netrpělivě vyhlížet autorčinu další knihu, kterou si určitě přečtu.

ctenarkaEva
12.06.2018 1 z 5

Bohužel jsem se do této knihy nedokázala začíst a po chvíli ji odložila. Nevyhovovalo mi vyprávění v přítomném čase, ztrácela jsem se ve velkém množství postav a v různých časových rovinách. Spálená obloha se mi líbila víc.

wooloong
26.05.2018 2 z 5

1. Nemám ráda knížky, které jsou psány v přítomném čase. Přijde mi to nepřirozené a špatně se mi čtou.

2. Když autorka vypráví děj z pohledu více postav, nemělo by jich být příliš mnoho. Zbytečně to tříští děj a snižuje napětí - Zoe, Sam, Tessa, Richard, Lucas, a k tomu ještě Julia, Umírající Julia a Chris. Je to sice aktuálně oblíbený způsob vyprávění nechat nahlédnout čtenáři příběh z více stran, ale tohle už bylo vážně moc. A vůbec nechápu, proč tam autorka vetkla úplně nakonec do odhalení ještě Samův příběh.

3. Když už se střídají vypravěči, neměly by se střídat časové roviny. Místo příběhu pak vzniká těžko stravitelný guláš nebo spíš dort, co upekl pejsek s kočičkou.

4. Neustále jsem čekala nějaký zvrat, co se týče autonehody, i když je pravda, že celá situace měla jednoznačně vliv na konečné vyústění příběhu.

5. SPOILER! Stejně jako čtenářce kikies mi zůstala z příběhu podivná pachuť a domnívám se, že to bylo způsobeno tím, že se nakonec jako u většiny detektivek nekonalo ono objasnění zločinu a spravedlivý trest. Nedokážu si představit, že nakonec bude ta partička žít šťastně a radostně až do smrti, když na nich leží vina za lež a nespravedlnost. Takhle prostě slušné knížky končit nemají.

6. Neustále jsem čekala na nějaké to překvapení na konci, a to se nekonalo. Vlastně to díky tomu byla docela plytká nuda.

7. Poslední dobou mám dojem, že označení bestseller dostávají ty nejpitomější knihy na trhu. Opravdu má obec čtenářská tak mizerný vkus nebo ty nálepky rozdává nějaký samozvaný literární sadista?

pavlina361
14.05.2018 3 z 5

Četla jsem prvotinu autorky Spálená obloha a ta byla úžasná. Bohužel z Dokonalé mám rozporuplné pocity,styl psaní mi vyhovuje,ale příběh a s tím spojené zápletky byly pro mě nezáživné. Kniha nenadchla,ale ani neurazila.

Hannik
09.05.2018 3 z 5

Knížka byla hodně vychvalovaná, tak mi to nedalo a taky jsem ji přečetla. Bohužel nenadchla ani neurazila. Byla i celkem čtivá, ale četla jsem lepší.