Dobrý ročník

Dobrý ročník
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535891/bmid_dobry-rocnik-6613f84f68b87.jpg 4 256 256

Život i víno je třeba si umět vychutnat. Literární předloha oblíbeného filmu DOBRÝ ROČNÍK vypráví příběh mladého londýnského finančníka, který dostane šanci začít nový život na vinici v Provence. Max Skinner je jedním z mladých dravých finančníků londýnského City. Pak ale během jednoho dne přijde o lukrativní práci a zároveň zjistí, že po svém strýci zdědil venkovský dům a vinohrad v jižní Francii, kde jako malý kluk často trávil prázdniny. Že by to byla šance začít nový život? Návrat do městečka Saint-Pons se ale nečekaně zkomplikuje. Víno ze sklizně strýčka Henryho je kyselý patok, přesto o něj však pěstitel Roussel náramně stojí, a na scéně se objeví i mladá Američanka Christie, která má na pozůstalost údajně také nárok. Jaké tajemství skrývá zapomenutá vinice v kamenitém svahu? A kterak se sblížit s majitelkou restaurace na náměstí, krásnou a jiskrnou Fanny, kterou Max pořád nedokáže pustit z hlavy?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: audiokniha , Tympanum

A Good Year , 2004

Interpreti: Jiří Schwarz

Cathleen
25.09.2011 odpad!

Poprvé co se mi líbil víc film než kniha. Dobrý ročník je jeden z mých nejoblíbenějších filmů,proto jsem od knihy asi čekala moc.
Vůbec se mi nelíbila.

Jíťa
27.03.2011 2 z 5

Navzdory hlubokému zklamání z předešlé čtené knihy od P. Maylea (Rok v Provence), jsem zkusila štěstí a pustila se do Dobrého ročníku. Dvakrát nevstoupíš do téže řeky, říkala jsem si. Jsem to ale naiva, lépe by se v tuto chvíli hodilo přísloví "Jako když hrách na stěnu hází." Tahle kniha byla pro mě naprostou katastrofou. Nehorázně jsem se nudila už od první stránky a pouze s příslibem brzkého konce (ani ne 200 stran) jsem byla ochotná louskat stránku za stránkou. Nevydržela jsem. Upřímně jsem zvažovala, jestli má vůbec cenu toto dílo hodnotit, ale nakonec jsem stylem ne nepodobným skokanu obecnému dospěla k závěrečné stránce. Příběh je nudný a nepodstatný, popisy přírody neosobní, nevzbuzující jakékoli pozitivní emoce, zkrátka ztráta času. Asi si spravím chuť Pagnolem.